Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jako velký fanda Star Wars jsem z ohlášeného pokračování měla rozporuplné pocity a postupně zveřejňované materiály jen prohlubovaly moje pochyby. Film samotný pro mě byl lehkým zklamáním. Především to nejsou nové nové Star Wars. Někteří tomu budou říkat optimisticky restart, někteří opatrně remake. Já tomu budu říkat neinvenční vykrádačka, byť dobře natočená. Protože Síla se probouzí není nic jiného, než totálně vybrakovaná původní trilogie (primárně samozřejmě Nová naděje). Tahle rutinně odvedená práce bez jakéhokoliv nápadu je to, co jsem očekávala snad ze všeho nejméně. Místy to funguje dobře, humorné scény baví - jen by nemuseli tolik tlačit na pilu s novým rádoby roztomilým robotem, akce je náležitě třaskavá, ale jinak docela plochá, děj předvídatelný - bez jediného překvapivého momentu. Dokonce i TA scéna je cítit dlouho dopředu. Celé je to prostě bez jiskry, bez nadšení. V okamžicích, kdy přesně poznáte scény z původní trilogie, zaútočila nostalgie plnou Silou, jen aby mi vzápětí došlo, jak smutné je, že z toho nedokázali vymáčknout víc. Přitom je vidět, jak skvělé to mohlo být, kdyby to nebylo tak sterilní. S postupujícím dějem ve mně jen vzrůstala chuť pustit si pravé Star Wars a tyhle pustit z hlavy. Když budu nově nastavený směr, kterým v Disney Star Wars evidentně hodlají vést, považovat jen za další "expanded universe", užiju si další díly asi víc. V konečném hodnocení to na průměr vytáhla jenom nostalgie, protože přece jen je neskutečně fajn vidět zase na plátně Hana, Leiu a koneckonců i Luka. Zatím 3*. Pokud se někdy dokopu k opakování, možná přehodnotím dolů. EDIT: A stalo se, takže nakonec lepší 2*. Mimochodem - Han Solo je pořád největší frajer v galaxii ;)

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Stejně jako u předchozího dílu vám nejvyšší ocenění uniklo jen o vlásek, pane Hunte. Jsem moc ráda, že jste se další misi rozhodl přijmout bez váhání. Jen doufám, že při ní více zapojíte do akce pana Brandta. Mnohem více. Brzy na viděnou.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Kdyby z toho vynechali všechny lidské postavy, tak by to byla bezva podívaná.

The Michael J. Fox Show (2013) (seriál)

Hodnocení po pěti dílech, k dalším už se nedonutím. Je fajn vidět zase Michaela J. Foxe hrát, ale to je asi tak všechno. Mnohem raději bych ho viděla jako stálou vedlejší (geniální) postavu v The Good Wife. Seriál samotný je spíš úsměvný než vtipný. Jak už v komentářích několikrát zaznělo - postavy jsou nezajímavé a klišovité. A promluvy do kamery jsou navíc hrozně otravné.

The Crazy Ones (2013) (seriál)

Po čtyřech dílech to vzdávám. Vtipu to moc nepobralo a pitvoření Robina Williamse nemám ráda dlouhodobě. James Wolk mi bude trochu chybět, i když se místy šklebí ještě debilněji než Williams.

Red 2 (2013)

Vyškrtnout všechny scény s Catherine Zeta-Jones (kromě toho, že je tam naprosto zbytečná, je i dost tragická) a polovinu scén Willise s Mary-Louise Parker a nemělo by to v rámci žánru výraznější chybu. Stopáž 95 minut by tomu slušela jako vyznamenání agentovi odcházejícímu do důchodu.

Hoši o ou kodomo (2011)

Tklivá balada o smutku z osamění. Inspirace Miyazakim je opravdu nesporná, ale bohužel funguje jen částečně po vizuální stránce.

Terapie láskou (2012)

Nemůžu říct, že bych se nebavila - i když bych snesla celkovou stopáž tak o 15 minut kratší. Ale obávám se, že za 2-3 týdny si z celého filmu budu pamatovat tak akorát scénu v bistru s debatou o sexu a to, jak si Bradley Cooper stěžuje jaký byl Hemingway hajzl. Celkově je to lehce nadprůměrná romantická komedie. Souhlasím s názorem, že Bradley Cooper předvedl mnohem víc než Jennifer Lawrence.

Domek z karet (2013) (seriál)

Jeden z případů, kdy je pro mě hodnocení 3* málo a 4 moc. Je škoda, že to trpí současným hollywoodským neduhem - přílišnou roztahaností. Začátek je skoro stejně dobrý jako jeho anglický předchůdce, ale pak se děj bohužel rozmělní do spousty zbytečných odboček, jen aby se v závěru zbytečně spěchalo. Ty odbočky jsou sice taky dobře napsané i zahrané, ale přesto by to fungovalo i bez nich. Když jsem při sledování omylem přeskočila 8. díl, na kontinuitě příběhu to vůbec nebylo poznat. Mít to tak 8 epizod, asi bych byla spokojená podstatně víc. Moje dojmy navíc ovlivňuje i to, že Zoe (postava i herečka) mi od začátku lezla na nervy. (Škoda promarněné příležitosti v závěru.) Kevin Spacey naopak vládne celou dobu. Po chvíli váhání hodnocení zaokrouhluji nahoru a doufám, že druhá série mi to vynahradí.