Maigret - Maigret a drahoušek z Montmartru (2017) (epizoda)

Atkinson stále lepší. Kromě toho i prostředí stojí za pozorování, má své kouzlo a dobře podkresluje atmosféru. I hudba doplňuje vhodně film, který má vše, co k dobré detektivce patří. A hezká zápletka.

Maigret - Maigret a noc na křižovatce (2017) (epizoda)

Prozatím nejlepší z Atkinsonových Maigretů. Příběh je hezky propletený, má napětí a dává šanci divákům odhalit vraha. I když možná o kapánek víc, než by bylo třeba. Atkinson ve své roli roste. Jednu hvězdu ubírám za ne dostatečně využité prostředí exteriérů, spíše mně to připomínalo inscenaci než film. Ale atmosféra doby je zachycena dokonale. A ještě po skončení filmu můžete přemýšlet, jak děj ze závěrečných scén pokračoval. Než si uvědomíte, že je to "jen" film.

Maigret - Maigret a případ mrtvého muže (2016) (epizoda)

Pohodová detektivka, která nepřináší žádná nereálná překvapení, mystiku či nadpřirozeno. Stará dobrá klasika, se zajímavou kamerou. Atkinson byl méně strojený než v minulém příběhu. Snad jen dvě drobné výhrady - metoda pacifikace zločince v závěrečné fázi by si v současných poměrech zcela jistě vysloužila šetření GIBSu, a poslední scéna v baru byla až příliš pohádková. Ale i tak, pokoukání pro hezký večer.

Hanna (2011)

Námět zneužití genetiky a vývoje supervojáka byl zvolen dobře. Téma nejen aktuální, podáno bez zbytečného přehánění. I když to byl akční film, člověk si kladl otázky - je OK zabít policisty při výtupu z moře? Musí být v roli zloducha někdo, kdo je na první pohled psychicky úchylný a ještě v kombinaci s naznačeným náckem? Velmi dobrý byl začátek filmu v přírodě...a také závěrečná část. Střední část byla sice zábavná, ale osobně únik ze střediska pod heslem "sedm jednou ranou zabil" a také samotné prostředí střediska působilo spíše jako prostředí do scifi než do akčního filmu. Za mne průměr, který neurazil, ale zkouknout jej ještě jednou potřebu mít nebudu.

Maigret - Maigret klade past (2016) (epizoda)

Detektivka s "retro" atmosférou. Atkinson jako Maigret byl působivý, i když na mne chladný až tak, že působil nepřirozeně. I když je typově jiný než Maigretovský klasik Gabin, nelze říci, že by jeho výkon byl horší. Jiný ano, ale horší snad ani ne. Z dnešního pohledu působí vyšetřovací metody a policejní postupy trošku naivně - žádné povolení k domovní prohlídce, žádné poučování obviněného. Prostě pohoda, kterou můžeme v našich podmínkách sledovat v případech rady Vacátka. Chce se říci - to bejvávaly časy:-)

Vraždy podle Agathy Christie - Karty na stole (2014) (epizoda)

Agatha Christie je nesporně královna detektivky. Takže za mne ta jedna hvězda patří jí. Je zajímavé také sledovat, jak se s látkou vyrovnávají jiní filmaři, jiní herce. Bohužel, v tomto případě film připomíná spíše parodické zpracování - přihlouplá (skoro bych napsal blbá) sekretářka, přinejmenším necharismatický detektiv, naznačená tupost policejního šéfa, podezřelí jsou naprosto nepřirození. Oběť která je podivínská až k šaškovitosti. Nevím, co kladného bych kromě předlohy měl na tomhle zpracování najít.

Po strništi bos (2017)

Tak žádný art to nebyl, ale takové příjemné večerní pohlazení. Nejlepší pocit jsem ale neměl z hereckých výkonů a děje, ale z kamery. Ale také hezky zahrané dětské role, vtipné dialogy působily někdy trošku strojeně a nuceně. Jiné, "dospělé" scény působily naivně - nevěřím, že někdo v Protektorátu 8 letému klukovi vysvětloval, že nesmí nikomu říkat že tatínek poslouchá Londýn apod. Zajímavý pohled do patriarchální společnosti venkova která ještě v té době přežívala. Tedy řada zajímavých jednotlivostí, kterým trošku scházel jednotící dějový prvek. Takže za mne 3 až čtyři hvězdičky.

Muž proti muži (2006)

Film, od kterého jsem více očekával než dostal. Film, ve kterém příliš dlouho trvalo, než se divák dozvěděl, co je příčinou děje, který sleduje. Kdo je dobrý a kdo zlý....i když, vlastně poněkud váhám. A závěr, téměř pohádkový, mně rovněž neoslovil. Takže nejpovedenější z celého filmu mně přišla příroda....ale ta není výsledkem práce tvůrců.

Bitva na Neretvě (1969)

Tenhle film jsem shlédnul den předtím, než jsem navštívil místo bojů - most přes řeku Neretvu. Pozůstatky mostu tam jsou zachovány dodnes.Když se k tomu přidal opar nad řekou....zážitek byl silnější než film, kterému bych jinak dal možná o hvězdu víc. Na mne v něm bylo postaveno na akčnosti a bojových scénách více, než bych si představoval. A nevyváží to podle mne ani skvělé herecké obsazeni.

Jeden svět nestačí (1999)

Opět jedna z bondovek které nenudí. Opět jeden z Bondů, pro které je role určena.