Maigret - Můj přítel Maigret (2001) (epizoda)

Bruno Cremer jako obvykle skvělý. Kdyby neměli autoři příběhu potřebu z inspektora Scotland Yardu Pykeho za každou cenu dělat šaška, dal bych o hvězdičku víc.

Maigret - Maigret a milovnice diamantů (2001) (epizoda)

Jeden z nejslabších dílů. Vraha nikdo nehlídá takže uprchne a klidně si zemře ve stáji, spolupachatele krádeže Maigret klidně nechá jít, aby jej někdo zavraždil, ti kteří mají zakázáno odjíždět si klidně odjedou jen proto že jsou sir a nikomu to nevadí, prohlídky bez povolení.......Snad nejzajímavější je pohled na francouzský "baťák", tedy Canal du Midi.

Maigret - Maigret a lepší lidé (2000) (epizoda)

Hezky zpracovaný příběh. V tomto případě celá řada dobře zahraných rolí. Příběh ve kterém najdeme honosný dům, který ale působí sterilně a neosobně. A v silném kontrastu je honosný interiér a studené, neudržované nádvoří. Domácnost tvořená dospělými, kteří dbají víc na dekorum než skutečný život. Zlatá mládež. Jen zdánlivě seriózní služebnictvo. Dá se zde najít mnohé.

Modrá krev - Nostitzové (2017) (epizoda)

Chápu smutek paní hraběnky nad devastací bývalého majetku a oceňuji její zásluhy v oblasti charity. Zajímavé bylo i setkání s rakouským synovcem. Nicméně jeden z dílů, který je spíše historickým pohledem než seznámení se současnými nositeli tradice. Nevím, zda je důvodem snaha o zachování soukromí nebo je důvod jiný. Ale tenhle díl nepřinesl mnoho nových informací.

Maigret - Vražda v kupé první třídy (1999) (epizoda)

Ten díl není špatný, nicméně vyšetřování je takové "selankovité". Podezřelí si mohou zajít do sousedního vagonu se senem, nikdo vlastně není šokován vraždou a klidně si hrají na harmoniku, hrají šachy.....O tom, že by probíhalo klasické šetření a ohledání s techniky, převozem mrtvoly na pitvu ani nemluvě. Vše se řeší podomácku. Nicméně pohled na to, jak vypadaly vlaky a kupé první třídy v té době a srovnání s dneškem je zajímavé.

Modrá krev - Schwarzenbergové (2017) (epizoda)

Jakkoliv chovám k rodu sympatie a výsledek volby prezidenta v roce 2013 nedopadl dle mých představ, v tomto případě díl hodnotím jako slabší. A upřímně přiznávám, že nebýt těch sympatií, asi bych měl i s těmi 3 hvězdami problém. Karel VII. je vtipný a má nepochybně charisma, jeho dcera upřímná i řecký příbuzný absolutně bezprostřední. Bohužel oproti jiným dílům zde nemají prostor další členové rodu - vnoučata, toskánští příbuzní, Karlův syn..... Nevím, jestli nechtěli nebo jej nedostali, takže zde nechci soudit, ale prostře mně zde scházeli. Tenhle díl byl takovým pohledem na fotbalový zápas, při kterém kamera snímá pouze jednu polovinu hřiště.

Agatha Christie's Poirot - Tajemství levného bytu (1990) (epizoda)

Poirot roztomilý, nicméně analýza toho co se odehrálo v Americe, nebyla dedukcí jeho šedých buněk, ale spíše fantazií. A výkon agenta FBI Poirotovi v tomto případě docela konkuroval :-)

Maigret - Čekání na vraha (1999) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů. Stále víc mám pocit, že Bruno Cremer se s rolí Maigreta vyrovnává stejně dobře jako Jean Gabin ve své době. Ta doba je podstatná, a nelze srovnávat zpracování s odstupem téměř 40 let.

Komisař Maigret zuří (1963)

Gabin opět výborný. Zaujme také pohled na práci policie, z dnešního pohledu působící naprosto amatérsky a naivně. Ale taková byla doba.