Noční můra v Elm Street (1984)

Chachá! Konečně jsem měl možnost spatřit postavu, která mě kdysi strašila ve snech... Odporně popálený Freddy Krueger si své oběti podává hezky tvrdě a krví taky nešetří, a tak to má být! Budoucí hvězda Johny Depp vydržela relativně dlouho, než tomu Freddy učinil přítrž...

Komando (1985)

Solidní. Napsal bych něco více, ale "na to už nemám páru".

Cliffhanger (1993)

Pro mě dost dobré. Tohle byl snad první akční film, který jsem viděl. Nenáviděl jsem začátek, když to Sly podělá a ta holka umře. Ale pak už se to hezky rozjelo, Sly zlikviduje záporáky ve velkém stylu (třeba to číhání v ledové vodě). Akorát ten konec mi už nějak vypadl :)

Agatha Christie's Poirot - Záhada modrého expresu (2005) (epizoda)

Toto je jediný z těch novějších filmů o Poirotovi, který jsem viděl.. Bohužel už mne to tolik nebavilo. Atmosféra byla trochu jiná, možná za to může nepřítomnost Hastingse, kterého jsem v seriálu nikdy nepostrádal. Pro mne je Poirot bez Hastingse trochu slabší, i když nejsem znalec a nečetl jsem jedinou knihu o Poirotovi...

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Skoro z každého dílu na mne dýchala taková pohodová atmosféra tehdejší Anglie a pro studená zimní odpoledne je tento seriál jako stvořený. Poirot je v Suchetově podání opravdu geniální, jeho "šedé buňky mozkové" fungují na 100%. Nevím, jak zní originál, ale dabing Jaromíra Meduny se mi líbil hodně. Osobně dávám přednost seriálu, i když filmy z 90. let taky nebyly špatné. Což bohužel nemohu říci o těch nejnovějších, kde mi jaksi scházel Hastings, a celé to čišelo novotou.

101 dalmatinů (1996)

Sice jsem to viděl jako hodně malý kluk, ale Cruella byla opravdu ukrutná a Hugh Laurie v roli neschopného pochopa taky pobavil.

Bean 5: Nebezpečné honičky pana Beana (1992) (video kompilace)

Tady mi Beana bylo snad i líto, když ho ti dva tak vypekli a vzali roha... I když, po lahodném octu a čerstvých větvičkách bych to udělal taky. A jeho malování, to opravdu nemělo chybu.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Válečné filmy moc nemusím, ale tento příběh ze somálského pekla na mne velice zapůsobil. Skvělé ozvučení, kvalitní herecké obsazení a realisticky znázorněné boje v zaprášených uličkách, kdy američtí vojáci stojí proti obrovské přesile fanatických milicionářů, kteří se nehodlají vzdát.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Tento seriál mě provází životem už od dětství a já rozhodně nelituji hodin, které jsem u něj strávil. Těžko už jej něco překoná. Já osobně ho považuji za nejlepší seriál vůbec. "Malebné" městečko Springfield, které se čas od času stane dějištěm událostí světového formátu, je obýváno nejrůznějšími a nejprapodivnějšími typy lidí. Je libo čínskou, židovskou, ruskou nebo italskou čtvrt? Proč ne... Ty možnosti animovaného filmu se mi zde vždy líbily nejvíce. Skoro každý díl přinesl něco nového, jednou Bono Vox nechá zmlátit Homera, pak se zase Homer mlátí s bývalým americkým prezidentem... Homera mám tak jako tak nejraději, protože ať už provede cokoliv, vždy se to snaží (i když někdy velmi osobitě) napravit. Potom je tu Marge, která dokáže naštvat svým puntičkářstvím; Bart je druhým mužem v domácnosti a jeho útokům na Seymoura nelze nefandit; Líza je dost otravnou šprtkou, která zastává zpravidla názory jednoho člověka ze sta; a nakonec Maggie, nemluvně, výtečný střelec, plavec, umí se sama přebalit... Další oblíbené charaktery: Seymour Skinner, školník Willy, Vočko, C. M. Burns, Ned Flanders, Snake, Barney.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Prostě klasika. Výborný příběh, solidní herci a na tehdejší dobu skvělé triky. Harrisona Forda mám dodnes v oblibě hlavně kvůli roli Hana, bez něhož a Chewieho bychom byli o hodně ochuzeni.