Leon (1994)

Opět, další filmově delikátní záležitost. Herecké obsazení, děj, ztvárnění je vynikající. Obzvláště ten příběh v sobě má velkou dynamiku a sílu. Bravo!

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Pěkné zakončení maratonu o válečníku J. Rambovi. Efektní, s notnou dávkou brutality, včetně pár velmi vtipných hlášek. Líbili se mi především kostými.

Soudný den (2008)

Myslím si, že režisér přesně vystihl situaci, která by nastala, kdybychom se dostali do světa bez zákonů a pravidel. Lidská bestialita zobrazená ve své surové kráse. Bandy kanibalů připomínající nájezdníky z jedné nejmenované postapokaliptické hry, na druhé straně člověk, který se snaží vytvořit společnost na feudálním základě. A někde mezi nimi výprava ze světa za zdí, hledající lék na smrtelnou chorobu. Je to dobré - 3/5.

Rallye smrti (2008)

Toto je přesně ta sorta filmů, kdy si sednete, vypnete mozek a sledujete akci. Jeden bod za akci, druhý za vyobrazení komerčního systému věznic a třetí za J. Stathama.

Constantine (2005)

Zfilmované komiksové zobrazení odvěkého souboje dobra a zla. Má to nápad, dobré herce, je to celkově vkusně pojaté. Stojí za podívání, ovšem filmové orgie to rozhodně nejsou, a proto zlatý střed 3/5.

Nejlepší rytíř (2008) (TV film)

Tento dokument vřele doporučuji. Osobně jsem se dozvědel nové poznatky o rytířských turnajích v době, kdy se ještě nejednalo o naparáděnou přehlídku. Průvodce nejen konstatuje holá fakta, ale snaží se ozkoušet na vlastní kůži věci, které být rytířem v boji obnášely - od tréninku na terčích až po samotné nošení často poměrně dosti těžkých zbrojí, jež měly svého nositele ochránit od fatálních následků úderů tehdejších zbraní - především kopí(dřevec), meče a palcátu. Děj je zasazen do 11-12.století, kdy bitevnímu poli zcela dominovaly útoky kavalérie a rytíři byli vnímáni jako nadřazená specifická válečnická kasta, tedy něco, co bychom dnes označili jako speciální jednotky.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Snaží se to být tak nekonvenční a zajímavé, ale ve výsledku je to hrozná hlupákovina.

Válečníci - Spartakus (2008) (epizoda)

Jednoznačně nejslabší díl jinak docela povedené série. Od BBC jednoznačně šlápnutí vedle. V porovnání s ostatními díly toto museli točit po velmi divokém mejdanu. Jinak nechápu, proč se v sérii neobjevil Alexandr Makedonský a Čingischán. Jelikož především Alexandr je dle mého soudu největší válečník, který kdy kráčel po zemském povrchu.

Tváří v tvář (1997)

Hustota tohoto filmu je tak velká, že by v něm vydržela stát lžíce. Po dějové stránce naprosto delikátní záležitost, a proto bezesporu bod za děj. Bod za herecké výkony Travolty a Cage, bod za kostýmy, bod za střih a zvuk a pátý bod za geniální gradaci zápletky v podobě výměny tváří hlavních hrdinů. Suma sumárum, jeden z top akčních filmů, které jsem viděl.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Velmi povedený počin. Nažloutlý filtr, způsob vyprávění děje, dialogy, hyperbolické akční scény se spoustou krve a slowmotionu, při kterých pěkně pomalu projíždějí kopí těly nepřátel. Toto není film, který by se extra držel historické linie, či se snažil o realistické ztvárnění..."This is Spartaaaaa!"