• Krátkometrážní

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles (2019)

Batman a Želvy Ninja: Nečekal jsem, že by zrovna tohle spojení dvou slavných komiksových hrdinů mohlo fungovat, ale opak je pravdou!:-) Je to neskutečná zábava s perfektními hlášky a nadupanou akcí! I když se však jedná o animák cílený především na mládež (proto třeba cítím slabší scénářskou linku), přesto musím zůstat u silných 4 hvězd. Ta zábavnost je dechberoucí:o)).

Dopis pro krále (2020) (seriál)

The Letter for the King je v podstatě jednoduchá fantasy určená zejména pro mládež. To, že se jedná ale o jednoduchou fantasy pohádku, neznamená, že je to špatná minisérie. Možná je překvapení, že všichni známější evropští herci zde mají pouze vedlejší party. Hlavní představitelé jsou totiž děti a překvapivě obsazení herci byli poměrně sympatiční v těchto rolích. Natočené je to velmi dobře a navíc příběhově to není zbytečně roztahané. Největší plus však vnímám v překrásných lokacích novozelandských a i těch českých:-). Lehce nadprůměrná věc; mezi 3/4 hvězdami. Souhlas s komentářem uživatele DaViD´82.

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Jedná se o lehce nadprůměrný akční snímek s uvěřitelným projevem Garnerové, i když scénář je spíše neuvěřitelná pohádka:-). Morelův akční styl mám však rád. Lehce nadhodnotím; mezi 3/4 hvězdy.

The Debt Collector (2018)

Nečekaně opravdu dobrá oddechová akční komedie. Scott Adkins a Louis Mandylor jsou skvělá dvojka a především díky nim je toto dílo režiséra J. V. Johnsona v nadprůměrných vodách. Ukázka toho, že profese vymahače není zrovna jednoduchá :-).

Britannia - Série 2 (2019) (série)

Druhá série seriálu Britannia je opravdu ulta guilty pleasure! Tohle nesedne každému, neboť oproti první sérii se autoři ještě více utrhli ze řetězu a již sledujeme drama s komediálními vsuvkami v historickém hávu ještě ke všemu doplněnou o současný hudební doprovod. Zní to sice šíleně, ale je to fakt zábavné!:)) Navíc David Morrissey je ďábel a Mackenzie Crook je Lucifer!:o)) PS: Souhlas s komentářem uživatele Helo.

Chicago: Zákon ulice (2011) (seriál)

Nedoceněná netradiční kriminálka z překrásného Chicaga.

Město a město (2018) (seriál)

Kniha mě bavila a minisérie Toma Shanklanda též. Je však znát malý rozpočet, ale na druhou stránu to zachránili herci a atmosféra vytvořených "měst", takže celkový výsledek je nadprůměrný, přestože došlo k určitým změnám oproti předloze. Kvituji, že autor předlohy působil alespoň na pozici konzultanta :-)). Dobré 4 hvězdy.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Tahle oddechová akční jednohubka mi opravdu sedla. Od začátku do konce jsem se nedokázal nudit, neboť Mark Wahlberg se na obdobné postavy prostě hodí. Film obsahuje hodně dobrých dialogů (zejména komediálního charakteru) a i velmi slušné akční scény. Pátá spolupráce Berga a Wahlberga je za pět!:-) Kdo má rád klasické akční snímky, nebude zklamán. To nízké hodnocení nechápu...

Kafka Band: Grab / Hrob (2014) (hudební videoklip)

Překrásná animace, atmosférický klip a velmi pěkná česko-německá píseň. Za mě tedy plný počet!

Pomsta (2019)

Opravdu hodně zábavné akční béčko. Pokud Vám stačí u akčního žánru solidní souboje, ucházející hlavní postava a scénář, který není tolik proti logice, tak s tímto snímkem nemůžete šlápnout vedle. Možná nejlepší "bezzubá" role Scotta Adkinse :-). Režisér a scénárista Jesse V. Johnson se překonal!:o)) Solidní 4 akční hvězdy.