• Krátkometrážní

Coldplay's Game of Thrones: The Musical (2015)

Tohle si pořádně užijí fanoušci seriálu Hra o trůny. Coldplay tolik nemusím, ale tohle se jim opravdu povedlo, dokonce některé písně by se daly i poslouchat!:)) Navíc se jedná o podporu charitativní akce = 90 %.

Mizerové navždy (2020)

Nostalgie, která byla opravdu dobře uchopena. Cameo Michaela Baye sice potěší, ale kdyby se ujal akčních scén, tak to mohlo snad i být za plnou palbu. Celkově přesto dobré 4 hvězdy a na úrovni předchozích dílů! Milé překvapení roku 2020. Mizerové stále baví!

Hombre (1967)

Poměrně pomalý realistický western, kterých se nikdy tolik netočilo, ani nyní nenatáčí. Postava Johna Russela je naprosto stylová a Paul Newman ji ztvárnil přesně! Slabších 5 hvězd.

Ambicja (2014)

Příjemný krátký snímek s naprosto úžasným vizuálem okořeným Aidanem Gillenem. Režisér Tomek Bagiński je opravdu šikovný a jsem zvědav na jeho další projekty.

Dark (2017) (seriál)

Velice dobře zpracovaný německý seriál, který sice začíná mysteriózně, ale později jde především o cestování časem, takže se z toho stává klasické Sci-Fi. Atmosféra i hudební doprovod je na jedničku. Scénář u první i druhé série občas hapruje, ale na druhou stranu seriál vůbec nenudí a člověk nadšeně očekává, kolik mu toho autoři zodpoví ve třetí sérii... Druhá série je naprostý mindfuck (časové osy - zejména linka z budoucnosti); možná právě proto mě baví ještě o něco více než ta první:-)). Hodně silné 4 hvězdy (i po třetí sérii). Němci umí překvapit!

Robin Hood (2018)

Moderní variace na klasickou legendu o Robinu Hoodovi, která se opravdu moc nepovedla. Ať už jde o hroznou středověkou stylizaci, špatný scénář či velmi slabou režii. Často v komentářích zmiňovaný film Král Artuš od Guye Ritchieho je ale opravdu minimálně o třídu větší filmařský zážitek. Fakt škoda dobrých herců v tomto snímku. Celkové hodnocení tak mezi 2/3 hvězdami.

Gentlemani (2019)

Grandiózní oddychová mafiánka se skvělou hereckou sestavou. Ritchie znovu ve veliké formě! Zábavných 5 hvězd.

Ad Astra (2019)

Filozofující sci-fi událost roku 2019. Perfektní herecký koncert Brada Pitta. 5 hvězd! Tohle si nezaslouží být v modrém pásu!:o(

Le Mans '66 (2019)

Film s velkým F a přitom ani nemusíte mít rádi motoristické závody. Režisér James Mangold se znovu vytáhnul, i když je pravda, že scénář, herci a hudba jsou ještě o úroveň výš. Bale a Damon jsou opravdu dobrá dvojice, přesto se musí dodat, že Christian Bale má nakročeno k zlaté sošce více než jeho kolega :-). Film roku 2019.

Dobrá znamení (2019) (seriál)

Tohle se opravdu povedlo! Neil Gaiman sepsal perfektní fantasy minisérii. Celé to však táhne ústřední dvojice (Tennant a Sheen), která se dopňuje naprosto dokonale. Takhle zábavný Armageddon se jen tak nevidí :-) = 5 hvězd. O těch dvou padlých andělech by to chtělo něco dalšího...