• Krátkometrážní

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Evropské prázdniny jedna báseň:)). Praha i nepřiznaný Liberec potěšily. Nadprůměrná komiksová oddechovka, i když se spíše jedná o dobrou letní komedii:-)). Spidermana mohu :-).

Soumrak templářů (2017) (seriál)

Po první sérii to byl pouze průměrný historický seriál, ale druhá série byla opravdu lepší, proto celkově ještě za slabší 4 hvězdy. Hlavní postava v podání Toma Cullena není špatná, ale je škoda, že Jeremy Renner pouze produkuje! České lokace jsou pak bonusem navíc:-)).

John Wick 3 (2019)

Třetí díl Johna Wicka je znovu pořádná akční jízda. Kdo miluje tuto sérii, bude velmi spokojen a pravděpodobně ne naposledy. Čtyřka totiž ťuká na dveře - a pozor přijde Baba Jaga!:o)) PS: Pozor: John Wick chodí do knihovny! Tak začněte taky!:o))

Anon (2018)

Sci-Fi noirovka pracující se společenským tématem, který se možná za pár let stane realitou. Příběh je sice jednoduchý, ale na druhou stranu vytvořený svět má dobře nasnímanou "depresivní" atmosféru. Slušní herci, ucházející režie, atmosféra = povedený Netflix, slabších 5 hvězd.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Neskutečně silná kriminálka. A ta atmosféra... První série = 5 jasných hvězd (a druhá je na tom úplně stejně)!

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Bez řečí: nejlepší komiksový animák, co jsem zatím viděl. Nová verze Spidermana je opravdu zábavná a propracovaná po všech stránkách, 90 %.

22. míle (2018)

Akční jednohubka! I když s tím střihem to mohlo být občas lepší. Peter Berg s Markem Wahlbergem netočí však špatné snímky!

Nejtemnější hodina (2017)

Joe Wright není sice Christopher Nolan, ale Gary Oldman je fakt oscarový Oldman :-).

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Ze začátku filmu jsem si říkal, že to možná nebude tak hrozné, ale pravda je jiná:o). Přitom snímek má několik dobrých post-apo nápadů. Bohužel provedení je strašné - hrozné kamerové filtry, zpomalovací sekvence u akčních scén, slabé herecké výkony, kostýmy jsou spíše vtipné a o scénáři ani nemluvit. Za tu nechtěnou "zábavnost" ještě za slabou hvězdu.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2001)

Akční anime jízda s velmi zábavnou posádkou lodi Bebop. V první půli má film nastavené velmi svižné tempo (příběh hnedka vtáhne do děje; akční sekvence bezchybné; poměrně příjemná animace), v druhé části snímek již zvolní trošku nohu z pedálu rychlosti, což je škoda, přesto ještě za slabších 5 hvězd. Už chápu, proč je toto dílo tak oslavované :o)).