Souboj Titánů (2010)

Nevím jestli je moje hodnocení uplně objektivní, protože na film jsem koukal v 5 ráno po příchodu z hospody, ale ono to ani nevadilo. Žádná hluboká myšlenka a film mi přišel celý tak nějak divný, nedotažený. Totálně přišel o veškeré kouzlo originálu z roku 1981.

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Takovej dobrák jako je Deeds snad ani nemůže existovat. Místy až přehnaně hodný, že to působí trošku nepřirozeně. Jinak je to ale klasická komedie, u které se zasmějete. Příjemný film.

Noc vlka (2002) (TV film)

Moc mě nebavilo sledovat valnou část filmu, zde vyzdvižený, výkon matky v neštěstí, která skoro celou dobu fňuká jak jí bolí noha a skamarádí se s vlčákem. Záporáci jsou v tomhle filmu totální debilové - viz scénka kdy jim uprchne zajatec. To se přece dalo udělat líp.

Život Briana (1979)

U scének s Pilátem jsem se pokaždý řezal smíchy. Velikus Ptákus a jeho manželka Pomočina Zadkovina, mě totálně dostali:D. Snad jen scénka s mimozemšťany mi přišla dost mimo. Jinak opravdu skvělý humor po celou délku filmu a za jakékoliv situace - to se jen tak nevidí.

Bota jménem Melichar (1983)

"Co tam děláš? Jsi náměsíčnej? Ne, já jsem náslunečnej!" Vcelku příjemný film, který pobaví i po těch letech... 3,5*

Trampoty (2011) (pořad) odpad!

Nuuudaaa, koukat se hodinu a půl na hihňajícího se Novotnýho, kterej není vtipnej už hodně dlouho, to by zvládnul opravdu asi jen fajnšmekr. Moderátor si pozve hosta, který pak celou dobu v podstatě sám vypráví jakési "vtipné" historky. Novotnej sedí vedle něj a celou dobu se tak divně chichotá až se mu z toho leskne čelo, které si pak otírá svým oblíbeným kapesníkem. Scénky s hosty většinou taky vyznívají dost trapně. Děkuji nechci...

Donnie Darko (2001)

Myslím si, že jsem to nepochopil, ale i tak mě to neskutečně bavilo. Nejsem zrovna milovníkem divných filmů, ba naopak, většinou mě dost nudí. Donnie je ovšem pravý opak, jeho divnost mi celou dobu tak nějak imponovala a žral jsem každou vteřinu filmu. U konce jsem si říkal, ať to ještě nekončí, ať to ještě trošku vysvětlí. Nedočkal jsem se. Nevadí. I tak je to pro mne asi nejzajímavější film poslední doby (8.4.2011). Dlouho jsem se rozmýšlel jestli 4*, nebo 5*. Je to tak 4,5* ale to se zaokrouhlí na 5:).

Fargo (1996)

Briliantní soundtrack dělá z Farga kult. Film samotný je skvěle natočený, ovšem ta hudba, no to je nářez a jen díky ní jsem uvažoval i o té páté hvězdičce. To bych ale nebyl objektivní. Film má příjemnou délku a pár vskutku dokonalých scén, ovšem opět mi nesedla Coenovská režie. Já ty jejich filmy nějak moc nemusim s výjimkou No Country for Old Men.

Ratatouille (2007)

Tak já teda nevím za co si Ratatouille zasloužil těch, aktuálně, 86%. Není to špatný animák, leč dle mého názoru není zároveň ničím vyjímečný. Vcelku obyčejný, přesto milý, příběh o tom, že vařit může každý, dokonce i malá myš. Neurazí, nenadchne... vhodné pro shlédnutí někdy v sobotu, v neděli po obědě, když se nechce přemýšlet.

Pan Nikdo (2009)

Super hyper chytrý film, který není ani z poloviny tak chytrý,jak se tváří. Z filmu jsem často míval pocit, že režisér ani neví o čem točí. Spektrum, které se film snaží rozebrat je opravdu široké a tak do každého řekněme "oboru" zasáhne trochu a přesto vůbec. Divák je pak zmatený a v očekávání nějakého zajímavého rozuzlení na závěr dostane jen velmi vlažnou polívčičku. Jediné co je třeba pochválit je dobrý vizuál filmu a Jaredův výkon.