Co kdyby...? - Co kdyby... zasáhl Nejvyšší Strange? (2023) (epizoda)

Finále perfektné a som rád, že všetky tie príbehy dávaju zmysel a prepletajú sa. Pevne verím, že tretia séria príde tiež so zaujímavými nápadmi a nejakým širšie uceleným príbehom. :)

Starodávné apokalypsy - Zkáza a znovuzrození (2022) (epizoda)

Možno má pravdu a možno nie. Ťažko povedať či tieto záhadné otázky minulosti niekedy ľudstvo dokáže naozaj rozlúštiť. Musím však priznať, že aj keď nepoznám názor odborníkov, ktorí by zastali stranu opozície, tak niečo na tej Hancockovej verzii bude. Je možné, že sa vo veľa veciach míli a iba si ich prikrášľuje podľa svojej teórie a fantázie, veď napokon... niekedy to tak býva. Keď raz chceme, aby niečo bolo podľa našej "pravdy", nájdeme tisíc spôsobov, ktorými tú teóriu možno podložiť. Aké sú však protiklady? Správna otázka. :D Finále Starodávnych apokalýps je však zvládnuté naozaj dobre a okrem peknej grafiky je to naozaj slušná kulminácia predchádzajúcich dielov. Ja sa neradím ku veriacim ľuďom, no to ešte neznamená, že neverím v niečo nadprirodzené. Možno nie v Boha, prípadne aj áno, ale asi nie úplne vo forme, do akej si ho radí ľudstvo v rôznych vierach. Predstava dávnej apokalypsy spojenej s nejakou kométou, asteroidom, meteoritom sa mi dosť pozdáva. Skutočne by dávalo zmysel, že veľká časť ľudstva jednoducho vyhynula. Tí preživší zdedili minimum znalostí, prípadne využili svoje znalosti a schopnosti k tomu, aby si pripomenuli čo sa stalo a zároveň varovali ďalšie generácie. Napokon, podobným štýlom sa správame teraz aj my. :) Ďalšia teória náboženstva a biblie je tiež zradná, ale zopár koreňov môže siahať aj sem. Znalosti ľudí tej doby a ich mentalita si mohla vyobraziť vzdelanejšiu časť ľudstva pokojne aj božsky a pokiaľ nadobudli astronomické znalosti, je pravda, že aj laicky mohli odhadnúť, že podobná konštelácia hviezd a všetky premenné sa jedného dňa môžu zopakovať. Čo taký koniec sveta, ktorý ospevujú veriaci ľudia? Vítajú ho a tešia sa na svoj život v raji. Všetky tie predzvesti a biblický popis posledných dní sveta, ktorého poznáme tak, ako ho vidíme i žijeme. Mohlo by ísť o predpoveď toho, že sa blíži katastrofický scenár z minulosti? A prečo by nie? Vyspelá, hoci predsa len hlúpa, civilizácia by mohla za takýchto podmienok pokojne vyhynúť a tí, ktorí by prežili predsa automaticky nemusia byť rovnako vzdelaní. Stačí ak zahynie drvivá časť tých najlepších vedcov, lekárov, astronómov a podobne, kým prežije drvivá vrstva Ľudí, ktorí sú pre zmenu predavači, vodiči, stolári a podobne. To, že ľudstvo má vedomie o poznatkoch neznamená, že je schopné ich aj poňať a reálne využiť. A hneď tu máme razom preživšiu vrstvu ľudí, ktorá nie je schopná odovzdať mladším generáciám poznatky na plnohodnotnej úrovni a tá zase ďalšej a ďalšej. Mohlo teda takto dôjsť k zabudnutiu a "vyhynutiu" pokročilej civilizácie v minulosti? Mohlo. Mohlo by to čakať aj nás a tento scenár by sa tak zopakoval takmer do bodky? Mohol. :)

Král Artuš (2004)

Vynikajúca hudba, obstojné humorné scény, ale veľmi plytký príbeh. Herci zaujímaví, ale žeby mali nejaký veľký priestor niečo predviesť, to ani nie. Celkovo mi príde, že na tú dĺžku filmu sa tam toho nejako veľa zase nestalo. Podľa mňa viac ako 1/3 filmu zahŕňali iba scény jázd na koňoch. Chýbalo mi tam čosi navyše, nejaký hlbší zmysel. Ale inak musím napísať, že aj cez pár ďalších výhrad a trochu nadhodnotené 4*, to na mne zanechalo dobrý dojem. Neviem či by som si to pozrel znova len tak sám od seba, ale ako jednorázovka postačí.

Loki - Velké poslání (2023) (epizoda)

Prečo takto nevyzerajú ostatné seriály od Marvelu? Prečo sa takto nepremýšľa pri filmoch? Prečo sa neprikladá doraz na príbeh a budovanie postáv? Ako môže jedno štúdio vytvoriť niečo tak skvostné a kvalitné a potom urobiť toľko prešľapov na zvyšku seriálovej tvorby? A vlastne tu a tam aj filmovej? CHCE TO NÁVRAT KU KOREŇOM! Pevne verím, že si Kevin a ďalší ľudia vo vedeni uvedomili, kde nastala chyba a naozaj ku odstránia. Veľký potenciál, ktorý môže pomôcť v ďalších projektoch. Len ho nezničiť a nepremrhať.

Marvels (2023)

Zase sa raz potvrdilo, že je lepšie ísť do kina a urobiť si názor sám. Týmto pozdravujem moviezone a ostatných mudrlantov, ktorí tu napálili menej ako 3 hviezdy.    Začnime teda hodnotením. Ide o najlepší Marvel film? Nie. Ide o najhorší Marvel film? Nie. Ide o najhorší MCU film? Nie!   Veľmi som sa bal toho, že mi Ms. Marvel znechutí celý film, ale opak bol pravdou. Tá postava a herečka sú super, len seriál stál za veľké hovno. :) Chémia medzi postavami bola výborná. Herecké obsadenie tiež, dokonca ani hlavná záporáčka nebola taká tragická, ako sa písalo. Napokon, nebola o nič horšia než taký Ronan. Skrátka poslúžila na to, aby sa mohol dať dokopy tím Marvels a urobiť si svoju prácu - zachrániť  Zem a celý vesmír. Čítal som aj recenzie, kde sa kritizoval fakt, že sa film strihal až do poslednej chvíle. Naaaah! Vôbec to tam nie je vidieť. Možno len 2x mi napadlo, že by sa tam hodila ešte krátka 10s medzi-scéna. CGI po dlhej dobe až na 1-2 momenty prekvapivo fakt skvelé. Hudba super. Akcia výborná. Vôbec nevadí krátka stopáž, ba ani jednoduchší príbeh. Je vidieť, že Marvel zvoľnil tempo a hoci musel toho zachraňovať veľa, podarilo sa mu to. Opäť, nie je to klasicky kvalitný Marvel film, ale cítiť z neho snahu o návrat ku koreňom. Naozaj som si to užil a som rád, že som v tom kine bol. Koniec filmu samozrejme buduje základy pre nevyhnutnú budúcnosť Marvelu, o ktorej sme všetci rak nejako tušili. No a potitulková scéna? Absolútny masaker a veľký prísľub do najbližších rokov. :) Choďte do toho kina, nenechajte sa odradiť fake zaslepenými rečami.