Loki - Věda/Fikce (2023) (epizoda)

Tak toto bola brutálna časť. Strašne sa mi páči kým sa stáva Loki. Jeho interakcia so Sylvie a ostatnými postavami je super. Ten Loki je fakt ako kus zlata medzi kmeňmi. Kiežby dokázal Marvel tvoriť takto kvalitné seriály aj s inými postavami a navrátil kvalitu aj do filmovej tvorby.

Loki - Srdce TVA (2023) (epizoda)

Je vidieť, že keď sa danému projektu venujú ľudia, ktorí majú postavy radi a záleží im aj na kvalite, tak ten príbeh stojí za to. Že profesionáli a fanúšikovia v jednom dokážu vytvoriť niečo premyslené a kvalitné. Som rád, že v tej kope kvantity sa ešte nájde aj niečo naozaj kvalitné. :)

Loki - Bídák Brad (2023) (epizoda)

Jediné co môžem vytknúť druhej časti je účes Sylvie. :D

Barbie (2023)

Až na ten koniec a vykreslenie žien a mužov, prekvapivo veľmi dobré.

Star Wars: Klonové války - Léčka (2008) (epizoda)

Párkrát som sa zasmial, ale inak neviem ako pri tomto vydržím až do finálnej časti poslednej série. Odhodlal som sa k tomu len kvôli doplneniu poznatkov o hranom SW svete, tak uvidíme.

Ahsoka - Část 4: Ztracení Jediové (2023) (epizoda)

Toto bola tak dobrá časť. 🥹 Mám rád, keď nedopadne všetko hneď rozprávkovo a dobre. Keď sa karty trocha zamiešajú a k tomu prídu scenáristi s niečím zaujímavým. Naozaj veľmi dobré a dúfam, že zvyšná polovica mebude zaostávať. O to viac verím, že finále nenatočili na spôsob Marvelu, kde bude všetko hŕŕŕ a zrazu šťastný koniec.

Ahsoka - Část 1: Mistři a učedníci (2023) (epizoda)

Škoda, že je tam pravdepodobne toľko skrytých odkazov na seriálových Rebels, ktorých som nevidel. Tak, ako ani žiaden iný animovaný SW seriál. Príde mi, že znalosť tých seriálov bude asi dôležitá. Ako úvod celkom obstojný, ale nijako extra ma zatiaľ nenadchol. Na druhej strane, Andor mal tiež štart pomalší a patrí pre mňa medzi to najlepšie čo som od SW videl.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Toto je úplne Pure Art. Tá netypická vizuálna stránka ma veľmi baví, ale má svoje muchy. Akcia býva dosť často neprehliadná, keďže sa tam súčasne deje strašne veľa vecí. Predovšetkým v situáciách, kde sa nachádza viac variantov Spidermana. V tej rýchlosti nie je možné sledovať všetko a trúfam si predať, že v mnohých prípadoch je to film, ktorý si doslova musíte pustiť doma a niektoré scény pretáčať tam a späť, kým nezachytíte všetko. Odhliadnuc od toho však anglický dabing veľmi dobrý. Vizuál nadherný. Hudba skvelá a scenár tiež. Niektoré nápady prekvapia  potešia a často som si hovoril, že práve toto a tamto by som videl rád sfilmované vo filmoch s Tomom. Potešili teda aj cameo vsuvky, ktoré som samozrejme neprehliadol. :) Ako som pred zhliadnutím predčasne odsúdil výber zápornej postavy, tak musím povedať, že vôl naozaj dobrý. Nehovoriac o tom, že tu máme aj niečo ako antihrdinu, ktorý bol tiež veľmi dobrý. Cliffhanger na konci trochu zaskočil a nepotešil,  ale rozhodne navnadil na treťiu časť. Milesa som nikdy nemal veľmi rád, prišlo mi, že je Marvel v koncoch s už nevie ako na komiksovej scéne so Spidermanom zaujať. Lenže vďaka prvej časti a Spidermanom na ps4/5 som ai túto postavu veľmi obľúbil. O to viac dúfam, že sa Marvelu podarí kasting, keď sa nak raz rozhodnú predstaviť Milesa aj po boku Hollandom vo filmoch.