Minority Report (2002)

Spielberg se umí opravdu ponořit a vyždímat maximum. Film jede v neuvěřitelném tempu a navíc všechno do sebe hezky zapadá. Tom Cruise navíc nehraje úplného supermana, což je mi také sympatické. Jeden z mála filmů, který si zaslouží velké plátno a kvalitní zvuk.

Repo Men (2010)

Tak trošku jiný Minority Report aneb exekuce dovedená až ad absurdum. A nebo ne? Dovedu si představit, že něco takového se zrealizuje a z toho mrazí. Oceňuji skvělou hudbu a i když Jude Law hraje docela dobře, tak Forest Wihtaker ho dle mého zastiňuje. Jelikož jsem neviděl předchozí filmy na podobné téma, tak jsem si film celkově docela užil. Vize blízké budoucnosti je zpracována velmi realisticky.

Black Button (2007)

Tak alespoň vidíme odkud okopírovali nápad ve filmu THE BOX (http://www.csfd.cz/film/132672-the-box/), pokud ovšem je Black Button originální nápad. Bylo poměrně jasné, jak to celé dopadne, nicméně napětí je docela dobře škálované a herecké výkony nejsou úplně zlé.

Protektor (2009)

Na české poměry naprosto nevídaná záležitost, která hlavně vizuálně a hudebně převyšuje vše co tady bylo v roce 2009 natočeno. Film, který se klidně může zařadit bez ztráty kytičky ke celosvětové kinematografii a ukazuje, že když máte talent a umíte, tak ani omezené prostředky nejsou překážkou.

Rocky Balboa (2006)

Krásný závěr série. Má to nápad a i tah na branku a z filmu mám opět pocit, který se v předchozích dílech postupně vytrácel - prostě příběh jednoho muže, který bojuje hlavně sám za sebe a dokáže se porvat s osudem. Navíc prostě dokonalá hudba. Nedočkáme se (naštěstí) žádných uslzených loučení, ale důstojného rozloučení. A tak by to mělo být. I odcházet se musí umět.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Říci o takovém masakru, že to bylo osvěžují je skoro jako si říkat o návštěvu psychiatra, ale přesně takový pocit jsem z Ramba měl. Žádné ultra-efektní-zpomalovačky a nájezdy kamerou, ale prostá brutální řezničina ve které se sekají končetiny a vypalují vesnice. Zobrazení války v její nejbrutálnější poloze, která mrazí až do morku kostí daleko více než jiné vyumělkované současné akční filmy. Rambo je stvořen právě pro takové peklo a je vidět, že oproti předchozím dílům vůbec neztratil dech. Sly opět překvapil velmi důstojným zakončením celé série, které vyvrcholí závěrečným záběrem. Teď ještě natočit prequel ať víme co se stalo na začátku a bude to jedna z nej akčních sérií, která kdy byla natočena.

Transformers (2007)

Dobrá popcornovka jako stvořená pro velké plátno. Vypnout mozek a zabořit se hluboko do měkkého sedadla v kině, které má dobrý zvukový systém. A užít si roboty a Megan Fox ;)

Bohové se zbláznili i v Číně (1994) odpad!

Mám jediné vysvětlení pro tenhle film. Prostě ho budou promítat lidem v nějakých nedostupných místech v Číně, kteří o předchozích (původních) dílech ani neslyšeli. Protože pokud někdo viděl první díl a pak byl donucen shlédnout toto ... Nepřál bych to nikomu.

Bohové jsou pořád šílení (1991) odpad!

Ne že bych čekal od Asijských režisérů nějakou invenci, ale točit pořád dokola plagiáty? Že jim na to někdo dává peníze ...