Škola svádění (2006)

Pro mne tedy zklamání. Z velmi zajímavého námětu se vyklubala velmi nudná a předvídatelná komedie. Billy Bob Thornton hraje velmi špatně, není to ten starý Billy jak ho známe. Škoda.

Lásce na stopě (2001)

Jak je John Cusack sympaťák a Kate Beckiinsale krásná, tak tenhle příběh mne prostě vůbec nezaujal. Tisíckrát ohrané klišé o osudovém setkání / rozloučení / hledání / opětovném setkání jsme mohli vidět už ve spoustě filmů a dle mého názoru i mnohem lépe zpracované. Jako romantika možná ještě, ale komedie? Moc komediálních prvků jsem nepostřehl. Vlastně žádný.

Úhel pohledu (2008)

Svým spádem film opravdu připomíná Bourne, možná také tím, že nikdo tam není takový ten super-hero, který rozseká město na kousíčky. Film má spád a i když vlastně sledujete jednu událost stále dokola, tak skládačka se dává postupně dohromady a vy jen bez dechu sledujete co přijde dalšího. Výborně režisérky zpracované (honička v autech), poměrně neotřele nápadité (časová smyčka) a i když někdy se tam dějí moc velké náhody, tak to je jenom taková drobná vada na kráse. Za sebe dávám čtyři jasné hvězdy a kousíček ;)

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Já si nemohu pomoci, ale skvěle jsem se pobavil. Není to nic, co by roztočilo mozkové závity, ale jako parodie na všechny bondovky je to zdařilé. Vtípky se hrnou z plátna v rychlém sledu a ne všechny jsou úplně jednoduché, herci hrají, hudba je přesně tak pitomá, jak by člověk čekal, postavy také. Co od zábavné komedie čekat víc ... P.S. Oblklíčilo vás 130 ostřelovačů z Black-ops. Ne? A co dvacet komand Delta. Taky ne? A co tedy Chuck Norris se vzduchovkou? :))

Gang v útoku (2006)

Zase jedna americká, sladkobolná limonáda o tom, jak utlačovaní a podceňovaní všem vytřeli zrak. Tentokrát z netradičního prostředí pasťáku. Hezky se kouká na to, jak je Amerika země příležitostí, ale když se podíváte na složení členů ústavu, tak to vypadá spíše na Afriku. Jo, sociální skladba by vůbec zasloužila bližší a detailnější prokreslení. Ale to asi není účelem tohoto filmu. Naprostým překvapením (pozitivním) je The Rock - hraje jako herec a ne jako chodící vraždící stroj.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Lepší než "Last stand", ale pořád horší než první dva díly. Zajímavé je to také z důvodů vysvětlení původu (i když příběh byl už nakousnutý v minulých dílech) Wolverina (česky Rosomák zní hrozně). Ale opět to je biják se vším všudy - takže cola a popcorn nutné.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Co se dá dělat. Většinou je to tak, že když něco funguje, tak se sežene více peněz a udělá se z toho větší podívaná pro širší publikum. Jenže tady se to už přehání. Ano, film osloví možná více lidí, protože všechno je v něm blýskavější, mutanti zmutovanější, souboje bojovnější, ale dělá to celý film lepším? Já myslím, že ne.

Stormbreaker (2006)

Být mi dvanáct, číst si Bravíčko a být holka, tak by se mi to možná i líbilo. Takhle musím říci, že Kinderbond (nebo co to jako má být) mi ke štěstí a spokojenosti opravdu nestačí.

Moon (2009)

Sci-fi ze staré školy, kdy digitální efekty ještě nebyly na světě. Hodně mi to připomíná Vesmírnou odysseu (kulisy, počítač). I když je to celé vlastně one-man show a měl jsem obavy jak se toho Sam Rockwell zhostí, tak to zvládl na výbornou a i hlas Kevina Spacey tomu hodně napomáhá. Pro fanoušky hard-core sci-fi určitě jeden z nejlepších snímků, které byly natočeny.

Magická hlubina (1988)

To je film jako z jiného světa. Sice to není sci-fi, ale svět který objevujeme má k vesmírnému neznámu velmi blízko. Poetika a myšlenky hlavního hrdiny si rozhodně zaslouží, aby nezapadly.