Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Ale jo! Když si vezmu, že jít natáčet pokračování T2 se rovná skoro filmařské sebevraždě, tak to nedopadlo zase tak úplně špatně. Film je hodně pro fanoušky předchozích dílů, protože spousta záběrů je opravdu lehce parodizující (růžové brýle od striptéra) nebo vyvolávající úsměv (policejní psycholog alias ex-šéf psychiatrické léčebny). Zbytek je poměrně zdařilá akční jízda. Rozhodně kvituji nápad udělat Terminátora jako ženskou - Kristianna Loken vypadá dobře i souboje s Arnoldem vypadají docela uvěřitelně. Co se mi nelíbilo tak byl Nick Stahl, je to takový loser a rozhodně nevypadá jako lídr (když si to srovnám s chlapáckým projevem Bale v T4, tak je to nebe a dudy). Ale i tak, slušné tři hvězdy.

Yes Man (2008)

Kde je originalita? Zápletka byla viděna v podstatě v tom samém u filmu Lhář, lhář. Gumové ksichty a kreace zase ve všech starších filmech, kde Carrey hrál. Pozitivní je, že Carrey se vrací k rolím, které mu jdou. Tedy poněkud vulgárnější zábava, která je občas proložena vtipem, který umí pobavit. Ale to je sakra málo ...

Pan tělocvikář (2007)

Začátek velmi slibný a Thornton se dobře rozjíždí a člověk čeká, jak to bude pokračovat a ono začne naopak uvadat. A postupně to klopýtá více a více ... Navíc "Stifler" mi je ve své roli nesympatický a nevěřím mu.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009) odpad!

Že v hlavní roli je momentálně největší "hot girl" Hollywoodu prostě k úspěšnému filmu nestačí. K tomu ještě připitomělé dialogy, které staví na postpubertálních vulgaritách, případně jako že strašidelné scény, které jsou spíše nechutné. Ne, to mi opravdu ke štěstí nestačí.

Mizerové (1995)

Na to, že je to prvotina M. Baye, tak je to velmi slušný kus. Je pravdou, že když se to srovná se Skálou, tak to neobstojí, ale film sám o sobě není špatný, staví na příjemném jiskření Smisthe a Lawrence a i když spousta věcí by mohla být zpracována lépe, tak režisérky, střihem a hudbou tomu nemohu moc vytknout. Co bylo tragické, tak to byl český dabing. Pane Bože, Soukup dabuje Smithe? A i ostatní ... Naprosto nevhodně zvolené hlasy, jejich dynamika ... Katastrofa! Za to dávám hvězdičku dolů, jinak by to mělo určitě čtyři.

Zombieland (2009)

Velmi zábavná a zvysoka hledící komedie o zombících a důležitých pravidlech pro přežití ve Spojených Státech Zombiijských. W. Harrelson hraje výborně, jednodušší týpci mu prostě jdou ;) A celá pasáž s B. Murrayem je vynikající. Konečně jeden film, který se netváří zatraceně vážně a neřeší záchranu světa a nebo jak to celé vzniklo, ale ukazuje nám jednu epizodu ze života lidí, kteří přežili.

Iron Man 2 (2010)

Příjemná odpočinková záležitost, která těží z hravosti R. Downeyho a vystylizovanosti dalších herců (S. L. Jackson, S. Johansson). Bohužel, na to, že se jedná o film dle komiksové předlohy byla trestuhodně promrhána příležitost na pořádné akční scény, kterých bylo ve filmu na můj vkus dost málo (závod v Monaku + závěrečný souboj na Expo) a dovedl bych si představit mnohem větší využití potenciálu IronMana. Líbil se mi závěrečný můstek na další Marvel titul - The Avengers. A nelíbil se mi český dabing, ale ten se mi nelíbí nikde ;)

2012 (2009)

Asi nejefektivnější podívaná, kterou Hollywood v poslední době vyprodukoval. Je pravdou, že na počítačích prostě uděláte teď už cokoliv, co si tvůrci zamanou. Bohužel to vypadá, že efekty jsou to nejdůležitější a kolem nich se vystavěl nějaký příběh, který s logikou kulhá na obě nohy a klopotně se valí dopředu, jenom abychom byli zase zahrnuti další várkou výbuchů, žhavé lávy nebo tsunami. Celý příběh navíc vyznívá velmi smutně, protože, kdo se zachrání? Elita, která si zaplatila lístky (co kus to miliarda euro) a pár čínských dělníků, kteří zrovna byli na správném místě ve správnou dobu. A samozřejmě Afrika. To jsou tedy vyhlídky pro budoucnost lidstva. Člověk by z toho byl skoro v depresi, jak si v americkém bijáku představují happy end.

Mizerové II (2003)

Je vidět větší rozpočet, takže všeho je tam více než v jedničce. Větší výbuchy, větší honičky ... ale bohužel méně originality a humor je velmi vulgární. Je to sice podívaná, která člověka zabaví, ale nic na co byste se chtěli podívat podruhé a když to srovnám s jedničkou, tak je to obrovský posun ve kvalitě směrem dolů.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Ale jo. Bylo to zábavné, dobře zahrané a hezky zrežírované. Se spádem a občas i vtipem. Co chtít víc? P.S. Ovšem s českým dabingem příšernost. Překlad názvu jako Řízek je katastrofa.