Štěstí na dosah (2006)

Krásný film o tom, že štěstí se musí jít naproti. A když ta mrcha je někde zalezlá, tak se musí popadnout za pačesy a vytáhnout na světlo a pokud možno už nepustit. Herecký koncert Willa Smithe, kterému velmi dobře sekunduje jeho syn Jaden (v roli syna :)). I když konec je správný americký happy end, tak celý film je postaven tak, že to hlavnímu hrdinovi na konci přejete a držíte mu pěsti, aby už mu to konečně klaplo, protože si všechnu smůlu světa už vybral a každý si přece zaslouží nějaký ten kousek štěstí.

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Násilí zobrazené naprosto bez milosti, že si za chvilku připadáte jako ten přejetý čokl ve stoce. Žádná romantika, nic hezkého, ale tak to je. Prostě vymaštěný hlavy, co si honí ego přes to, že si rozbijí navzájem huby. No a taky o tom, jak malý grázlík ke štěstí přišel. Natočeno sice drsně, ale skvěle. Jo a tenhle film mne jenom utrvrdil v tom, že anglický holky jsou prostě nic moc ;)

To, co dýchám (2007)

Forest Whitaker nehrál snad ještě v žádném filmu špatně. Tenhle herec opravdu umí. Škoda, že v celém filmu nedostal více prostoru. Na druhou stranu celý film je našláplý a na to, že je to prvotina, tak to tedy klobouk dolů. Ukočírovat takové herce, to chce kus odvahy a také talentu. Jsem zvědav s čím přijde příště.

Noční rande (2010)

Ústřední dvojice je jednoznačně to nejlepší na tomhle filmu a doufám, že se sejdou ještě někdy před kamerou a s lepším scénářem. Ne že by to byla úplná blbost, ale musíte opravdu vypnout velkou část mozku a užívat si vtípky, kterých je pohříchu poměrně málo. Nicméně jsem viděl i horší komedie a přes všechny výhrady ten film docela šlape.

Zodiac (2007)

Perfektně zprostředkovaná atmosféra ze sedmdesátých let orámována úděsnou stopáží, která ale překvapivě není jenom kvůli tomu, že by se režisér vyžíval ve zbytečném protahování - vše co mělo být řečeno a ukázáno také bylo, ovšem na konci se ukázalo, že to vlastně nikam nevedlo. Nebo ano? V tomhle je Fincher prostě svůj a točí film bez Hollywoodského popcornu, ale za to dokáže herce vybičovat k neuvěřitelným výkonům. Myslím, že Jake Gyllenhaal hrál tak, že překvapil i sám sebe.

Poslední polibek (2006)

Velmi dobře rozehrané drama ze života. Příběhy, které se v podobných intencích dějí kolem nás každý den. Akorát nepobírám, kde vzal distributor ten nápad tvrdit, že je to romantické a komediální. Ani jedno jsem tam neviděl, za to drama tam bylo mnoho a mnoho. Výborné herecké výkony a i hudba. Viděl jsem to s českým dabingem, což u mne obvykle znamená obrovský průšvih, ale v tomto případě to docela šlo.

Fast Food Nation (2006)

Vypadá to, že Linklater chtěl natočit film o problémech, které ho štvou na současném USA - vzal si na mušku velké konglomeráty (výrobce polotovarů), které si dělají co chtějí a nelegální přistěhovalce, kteří jsou zneužíváni. Pak se scénářem obešel spoustu hollywoodských hvězd, které sdílejí jeho pohled na problematiku a přesvědčil je k účasti na natáčení. Jinak si nedovedu představit, že by takový film, který má všechny rysy nezávislého filmu, získal dostatek financí aby je zaplatil. Každopádně film má velkou vypovídající hodnotu, možná něco takového by i natočil Moore, kdyby měl točit hraný film a ne dokument. Faktem zůstává, že na burgery vás asi na chvíli přejde chuť. I když je USA daleko, tak by bylo naivní si myslet, že u nás to funguje jinak. Takže polotovarům z mletého masa bych se raději vyhýbal :) No, vlastně, když člověk vidí těch pár posledních minut na porážce, tak si rozmyslí vůbec jíst nějaké maso. I když vše, co je ukázáno je technologicky naprosto OK, tak stejně ...

Resident Evil: Zánik (2007)

Rozhodně lepší než předchozí dva díly. Film dokázal zprostředkovat pocit z devastovaného světa a post-apokalyptická atmosféra mě vždycky brala. Navíc Alice se svými novými schopnostmi dává filmu zajímavý rozměr. I když se ve filmu setkáváme se spoustou nelogického chování, tak o to tu až tak nejde. Hlavní jsou zombíci, ničení na všechny možné způsoby.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Jednička vydělala nějaké peníze, takže se do osvědčeného receptu přidala jenom nová monstra (teda kdo vymýšlel toho zmutovaného maníka na konci, ten to v hlavě asi také má trošku proházené :)), nové holky, které ukáží své vnady nebo nohy nebo cokoliv co stojí za pohled. Samozřejmě zombíci jsou všude a mletí olovem na hodně jemnou sekanou.

Resident Evil (2002)

Vezměte nějaký uzavřený komplex, ze kterého se blbě utíká. Vrhněte tam partu nabručených mariňáků s drsnými hláškami na rtech, jednu fešnou, ale ultimátní hlavní hrdinku, bandu krvelačných a hladových zombíků plus pár dalších mutantů, celé s tím zatřepte, přidejte pořádnou dávku olova, hektolitry krve a máme z toho klasické béčko, které na chvilku pobaví.