Bohové se zase zbláznili (1993) odpad!

Hong Kong jak se patří :) Prostě se veme něco co jednou fungovalo, nic se nezmění, natočí se to znovu s tím, že to diváky bude moc a moc bavit. Možná v Hong Kongu to tak funguje ... Na CSFD určitě ne. Odpad!

Bohové musí být šílení (1980)

Říct mi někdo, že natočí film o křovákovi, který bude cestou s flaškou od Coca Coly, tak si budu klepat na čelo a předem to odsoudím k prohře. Ovšem realita je naprosto jiná a překvapivě vtipná. Možná také proto, že film nekazí nudné dialogy (skoro žádné nejsou) a bezděčný humor lovce Xi vytváří poměrně úsměvné situace.

Rychlá rota (1989) (seriál)

Chip a Dale byli obyčejné veverky, ale takoví Zip s Montym. Ty to táhli ;)

Krakatit (1948)

Lze takový mistrný román jako Krakatit vůbec převést na plátno? Otakar Vávra dokazuje, že lze a navíc k tomu lze přidat ještě něco málo navíc a zasadit to do tehdejších aktuálních socio-ekonomických (poválečných) problémů a vybudovat atmosféru, která i po více než šedesáti letech od natočení oslovuje.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Pro mne zklamání. Filmu absolutně chybí gradace, jak to začne, tak to i skončí. Jasně, nějaké finále tam jakože je, ale to je tak o ničem, že to snad ani nemá cenu zmiňovat. Dvě hvězdy dávám jenom za pár povedených scén.

Čistá práce (2008)

Z počátku to vypadá na super retro krimi ze staré dobré Anglie o vykradení jedné banky, jenže pak se to zvrtne vlastně celé trochu někam jinam - snad směrem k politickému thrilleru? Sice jinam, ale rozhodně ne špatně. Jason Statham, který hraje občas v opravdových kravinách, tak tady si u mne dost šplhnul a vůbec celý film má spád.

15 minut (2001)

Poměrně dobrá reakce na všechny reality show a kamery, které novináři strkají do rozbitých aut aby zprostředkovali nejlepší záběry. Karel Roden hraje dobře, ale je fakt, že podle tohoto filmu je východní Evropa někde za Uralem, plná magorů a drog.

Přežít (1993)

Tohle je více film než dokument, ale přesto mrazí, když si člověk představí sebe na jejich místě. Také jste přemýšleli, zda-li byste dokázali přistoupit na kanibalismus? Jasně, většina řekne v žádném případě, ale v jejich situaci ... Člověk je silné zvíře a pro přežití udělá skoro cokoliv a tu atmosféru dokázal tento film přiblížit více než dokonale.

Pád do ticha (2003)

Zase se ukázalo, že ty nejdramatičtější příběhy píše sám život. Kdyby to člověk viděl bez znalosti pozadí, tak by si řekl, že ty filmaři už opravdu neví co by vymysleli a že si myslí, že jim diváci sežerou už všechno. Jenže tohle je podle skutečné události a to vyráží dech! Lepší dokumentární rekonstrukci jsem ještě neviděl. Dramatická hudba, úchvatné záběry a dechberoucí napětí. Poklona všem horozlezcům, kteří vyzvali hory na souboj. Vyzvali a byť vlastně poraženi, tak vyhráli.

Soudný den (2008)

Mám pocit, že Neil Marshall se jednou kouknul na Mad Maxe a řekl si: Kurnik, kdyby tak ten Max měl pěkný prsa. To si natočím! Šel a natočil Doomsday. Vykradl všechny nápady, které kdy viděl včetně metalových koncertů, historických filmů ala Statečné srdce a všechno to nějak splácal dohromady. Bože chraň nás od dalších takových splácanin.