• Pornografický

Babovřesky 2 (2014) odpad!

Dlouho jsem neviděl tak podprůměrné herecké výkony.

Medvídek (2007)

Po náročném dni a dramatech Tarkovského, jsem chtěl zkrátka vypnout, naprosto dokonale mi k tomu posloužil znovuobjevený Medvídek. Ačkoliv jdu se svým hodnocením zcela zřetelně proti většině uživatelů, nemohu jinak. Zkrátka jsem se bavil, neříkejte mi, že jste v něm nepoznali někoho ze svého okolí, nebo dokonce sami sebe. Kritiku herců zásadně odmítám, Jirka Macháček je naprosto geniální. Za tričko Táňi, vhazující komunismus do koše, dávám pět hvězdiček :D

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Jen za ten překrásný konec musím udělit plný počet hvězd. Nejedná se o tuctový seriál, i když se tak na první pohled může zdát. Pokud mu dáte šanci, nezklame vás. Po čase jsem vlastně přestal úplně vnímat ztřeštěné dialogy, které jsou v očích mnoha lidí pro tento počin přímo signifikantní. Viděl jsem sám sebe, osoby v mém okolí, velké zvraty i návraty. Byly chvíle, kdy jsem se na Lorelai nemohl ani podívat, pak ji stejně vše odpustil. Těžko hledat správná slova, děkuji tvůrcům za veškerý krásný čas, který jsem mohl u Gilmorových děvčat strávit, nelituji ani jediné minuty.

Atentát (1964)

Film se mi moc líbil, nemohu tento fakt popřít. Jako milovník historie však musím zaplakat nad stopáží, která mohla být klidně dvojnásobná, ale chápu, že je to pouze mé zbožné přání. Co mi však vadilo, byla pozornost, kterou tvůrci věnovali samotnému atentátu. Důvodně jsem totiž z názvu předpokládal, že se neopomene ani jedna z vteřin akce, která je nám z historie známa. Ale abych nehanil, práce se světlem byla skutečně ukázková. Dobovou atmosféru šlo nasávat plnými doušky. Obzvláště výběr herce, který ztvárnil K.H. Franka byl skutečně zdařilý. I tak ve mně zůstává pocit, že se z námětu dalo vytěžit více, takže bych ubral tak půlku hvězdičky.

Nejvyšší nabídka (2013)

Děkuji všem, kteří se podíleli na tvorbě tohoto filmu. Z jednoho pozdního večera se stal večer výjimečný. Jsem stále pln dojmů, těžko hledat správná slova. Pokud se trefí do aktuálního rozpoložení, každá minuta se stává potěchou ducha.

Evilenko (2004)

Film dostal příběh, který je schopen nachystat pouze sám život. O to trestuhodnější je, jak s ním bylo naloženo. Nelíbí se mi překrucování skutečností, není si třeba nic vymýšlet, fakta jsou dostatečně příšerná. I když podobné žánry příliš kvůli slabému žaludku nemusím, kvůli jedinečnému Malcolmovi jsem se nakonec podíval. Ani on však není schopen zachránit toto průměrné dílo, velká škoda.

Zašlapané projekty (2008) (seriál)

Výborná témata, ale mizerné zpracování, k tomu bohužel i velice malá stopáž.

Dny zrady I. (1973) odpad!

Film je historickými událostmi volně inspirován, chování mnoha klíčových postav připomíná více fikci, než realitu. Komunistická interpretace dějin je skutečně cítit. Velká škoda, mohl to být krásný film.

Austin Powers - Goldmember (2002)

V originále se jedná o průzračně geniální zábavu :D Nerad to přiznávám, ale mnohdy jsem plakal smíchy :D