• Krátkometrážní
  • Pohádka

Vlna zločinu (1985)

Ach bože, to je tak nehorázná kravina! Ale ten film asi zbožňuju, bylo to boží. Strašná prdel jak má být, spoustu skvělých postav (Oba "deratizátoři", popravčí, z kterého budu mít noční můry, Bruce Campbell), hromada geniálních scén (bezpečnostní dveře, honička v autech a 36 dolarů!) a mluvil bych do nekonečna! Pravda je, že film má poněkud pomalejší rozjezd a vzhledem k tomu, že film má slabých 80 minut, se to musí odrazit na hodnocení. Takže jen 4*, ale kdo má rád Sama Raimiho, tak bude nadšenej. 75%.

Tunel smrti (2005)

Na jedničku málo, na odpad! moc. Opravdu nevím, co bych tomu měl dát. Hrozná kamera, neexistující herecké výkony. Zápletka.. no, dá se.. Nezkutečně mě štval střih, zvláště všechno to zrzení, které zřejmě mělo být děsivé. Nelogické jednání postav, zkrátka vše, co by nemělo chybět ve špatném filmu. Ale viděl jsem i horší věci a myslím, že hodnocení na csfd je oprávněné. 15%.

Máj (2008)

Zfilmování lyrické básně. Jak to hodnotit? Sám jsem se rozhodl, že to bude pocit, který ve mě vyvolaly ty verše a jejich zpracování na plátno. Dojem pěkný, kazili si to však nepochopitelným rockovým výstupem. (rovnou tam mohli dát metal!) Nevím, jestli budete souhlasit, ale dle mého názoru jakýmsi vzláštním způsobem to na Máj sedí.. Tvůrci si našli to, co tam viděli a víc se toho říct nedá. Proto 3*.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Tim Burton je génius! Málokterý režisér dokáže natočit film s délkou 74min, který vám v klidu vystačí na 2 hodiny. Lehce hororová atmosféra, ale se spoustu vtipu a skvělých narážek. Písničky jsou též skvělé (i v české verzi) a.. to je vše.. 90%.

R´ha (2012) (amatérský film)

Na neměckého studenta je to rozhodně pěkné. Grafické zpracování slušné, krásně se na to kouká. Ale co z toho? Zápletka je tuctová - zkrátka vzpoura strojů. Člen odboje se prostě chytil na špek, víc tam toho není. Neříkám, že jsem se nudil, ale viděl jsem mnohem lepší kraťasy s lepším nápadem. 65%.

Jonesovi (2009)

Už je to dlouho, co jsem napsal nějaký komentář. Jonesovi ve mě zaujali velmi dobré místo, jako zajímavou romantickou komedii s prvky dramatu. Velmi se mi líbil Duchovny, kterého jinak moc nemusím. Zajímavý pohled na dnešní "konzumní dobu". Často si stěžuju na happyendy, ale tady to bylo postavené dobře, jsem spokojen. 4 hvězdy

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Technicky tomuto dílku není co vytknout. Rozhodně skvělé zakončení "ságy", nyní doufám, že je to naposledy, co o tom slyším a o téhle mánii se za 20 let už vůbec nebude mluvit. I přes epickou bitvu a silné napětí nemůžu jít přes 3 hvězdy.. Neptejte se proč..

Příliš krásná (1989)

Zvláštní.. ne špatné, nebo divné.. Prostě zvláštní..

Probudím se včera (2012)

Upřímně nechápu tak nízké hodnocení některých uživatelů. Nadrprůměrná komedie, obvzlášť když je český film v krizi a všechny filmy stojí za pendrek. (není to z mý hlavy, já to jenom slyšel) Eva Josefíková je k sežrání a skvěle tak působí, film je vtipný a chemie mezi postavami skvěle funguje.. Jedinné, co mě zklamalo, bylo to, že Petr Nárožný nedostal ve filmu větší prostor, ale nejsem režisér, abych mohl kecat do takových drobností. Zasloužených 5 hvězd za pár opravdu geniálních scén.. taky bych jednou chtěl zažít rok 89..

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Právem zván nejlepším akčním sci-fi. Jsou filmy, které na mě dokážou vnitřně zapůsobit, tohle je jeden z nich. Nemá smysl hodnotit akci a efekty, to už bylo řečeno tisíckrát. Bez nadsázky mohu říct, že tento film nemá nic společného s temnou jedničkou, snad kromě Schwarzeneggera v roli Terminátora. Uběhla už nějaká doba, co jsem to viděl poprvé a nikdy by mě nenapadlo, že tento film mohu někdy označit za dojemný. Už jenom poslední věta pronesena ve filmu mi vyrazila dech: Because the machine can learn the vaulable of human life.., maybe we can do. Co říct, už se v ztrácím - absolutních 5 hvězd.