• Krátkometrážní
  • Pohádka

Johnny English se vrací (2011)

Nechápu, co namýtaj ostatní, (nečetl jsem jejich komentáře) ale já říkám, naprostá úžasnost Rowana Atkinsona vystřelila tento film do výšin. Je to jiné, odlišné od jedničky. Tady je Johnny prostě borec, který udělá za film asi 5 stupidním chyb a naprosto se potopí. (Spoiler: Asijská uklízečka) Ale jinak je úžasný, jako celý tento film, doufám, že to není poslední práce tohoto skvělého herce. O moc lepší než všechny bondovky dohromady, přinejmenším humorem! 80%. (Za Atkinsona 5 hvězd)

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Když jsem byl malý (asi před osmi lety) moc se mi tento film líbil, takže když ho jednou dávali, kouknul jsem se. No.. je to rozhodně velmi bízardní film, který by mohl být velmi vtipný a poučný, bohužel většina hereckých výkonů (hlavně těch dětských) stojí za starou bačkoru. Mohlo by to být dotaženější a někdy si vážně ťukáte na čelo, že i když je to pro děti, dá se to udělat inteligentně. Ale ve výsledku to úplný odpad! není a jelikož jde o pokračování mnou oblíbeného večerníčku, dávám 2 hvězdy. (40%)

Už zase skáču přes kaluže (1970)

Moc pěknej film, už tehdy to ten kluk hezky zahrál. Celej ten příběh je prostě silnej a je to natočený skvěle. Oceňuji kameru, ty barevný a panoramitický pohledy. A na konci filmu si hlavní hrdina jede na koni LIKE A BOSS. Moc jsem si tento film užil, navíc ty vojenské přehlídky byly podle mně naprosto nejvtipnější část filmu, ne že by zbytek nebyl svým způsobem zábavný, ale mám takový pocit, že to tvůrci úplně nezamýšleli. 80%.

Asterix v Británii (1986)

Naprosto úžasnej Asterix! Po 12 úkolech druhej animák s Asterixem a Obelixem a musím říct, že znovu nezklamal! Celé je to k nacpáné úžasnými vtipy, britové jsou úžasní.. no, už nevím, co dodat.. 95%, jasných 5 hvězd!

Ascension (2003)

Za.. ehm.. originalitu?

Mute (2001)

Pokud v tom tvůrce schovává nějakou hlubokomyslnné poselství, tak mi uniká. Jsou různé druhy umění a pokud se tohle někomu tohle líbí, ať se klidně kouká, ale myslím si, že takový "fim" nepatří do databáze.

T.M.A. (2009)

Přes faktické, logické a dějové chyby nemůžu dát víc, než dvě hvězdy, škoda..

Otec rodiny (2000)

Dobrý film. Proč jsem se rozhodl dát čtyři? Výborný Cage a Tea Leóny, skvělej příběh, skvělý postavy. Film neskončil klasickým happyendem, prostě nic moc k tomu asi už nenapíšu. 70%.

Čertova nevěsta (2011)

Vím, že Troška není kdovíjaký režisér, ale pohádky se mu doposud celkem dařily. Pokud mám vybrat to dobré, tak jsou to kostýmy, hudba a lucifer, který se ale neobjevil na více než 15 minut, to je ale vše. Viděl jsem nejotravnějšího hlavního hrdinu, nejblbšího a nejsmešnějšího čerta (a to ne v dobrém smyslu), krále a královnu, kteří se na na tu roli vůbec nehodí a to bych mohl psát celkem. Ke všemu jsem se strašně nudil a málokterá pohádka mě nezkamala jako tato, a to jsem moc nečekal kvůli ne moc příznivému hodnocení a zhrozeným komentářům a recenzím. 25%, víc s toho nevymáčknu.