• Krátkometrážní
  • Pohádka

Roxana (1987)

Rozhodně neljepší verze Cyrana, kterou jsem viděl... totiž, je to jedinná verze, kterou jsem viděl, ale skvěle jsem se bavil. Steve Martin i Daryl Hannah jsou skvělí, je to vtipný, romantický, nebylo by to americký, aby tam chyběl happyend, ale to už tak moc nevadí. 70%.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Mám Eddieho celkem rád a tak jsem se docela těšil na tuhle komedii, která je tu moc dobře hodnocená. Bohužel po první půlce jsem byl dost rozčarován, nuda, šeď a spousta akční hudby z 80. let. Zkrátka nic moc, kdyby po první půlce film skončil, byly by to chabé dvě hvězdy. Pak se ale dostavil humor, policajti, asi nejvipnější část z celého filmu, docela dobrej záporák a Axel mi začal připadat jako moc fajn postava, která se předtím nijak nevybarvila a pořád se jen smála a smála.. (asi za to může dabing, že mi to přišlo tak otravný). Za druhou půlku by to byly hezký čtyři, takže jak počítám, ode mně to bude za silnější 3 hvězdy, možná na druhé zhlédnutí změním názor. I tak velmi slušná komedie, ale s Eddie jsem viděl lepší. 65%.

Tennis Club (1982)

Historie, pravidla a etiketa tenisu v úhledném pěkném balení, některé nápady by mohli být trochu více dotažené, ale celkově velmi dobrý kraťas od Bruna Bozzetiho. 75%.

Baeus (1987)

Další skvělej animák od Bozzettiho, ten brouček je prostě roztomilej. 70%.

Help? (1995)

Naprosto skvělej animák s ohromnou porcí výborných nápadů. 70%.

Dancing (1991)

Roztomilá taneční blbůstka, bez nápadu, ale poměrně hezky udělaná - 45%.

Ten Největší (2007)

Podle mne nejlepší Shneidrova komedie. Ne každého ten styl humoru sedne, ale místních 68% svědčí o tom, že to špatné, nebo trapné nebude. O kolik byla první půlka plná vtipů, tolik toho přináší druhá s pěkným koncem a nějakým tím poselstvím atd.. Jinak Carradine je skvělej, ale u mně pořád vede Chuck Norris. 70%.

Megamysl (2010)

Další skvělý animák. Skvělý postavy, sympatická zápletka, spousta neuvěřitelně vtipných detailů. (Tajný vchod) Já jsem nadšen! Pokud mám srovnávat s Despicable me, vyhrává u mně Megamind, Despicable me je prostě strašná prdel, jak se patří, zatímco Megamind by se dalo považovat za velmi zábavné drama. 85%.

Rain Man (1988)

Velmi dojemný film s Hoffmanem, Cruisem a ostatně všemi herci, kteří se tam oběvili. Kdyby to šlo, dal bych 6*. Taky se mi líbila hudba a rozhodně si tento i film i přes to, že jsem měl ze začátku rozpoluplné pocity zaslouží 13.místo v nejlepším filmech. 95ˇ%.