• Krátkometrážní
  • Pohádka

Den poté (2004)

Natočit dobrý katastrofický film musí být strašně těžké. Opakuje se tam spousta klišé, každý z těchto filmů je založen na stejném konceptu. Vědec příjde na objev dokazující blížící se katastrofu, nikdo mu nevěří, všichni se mu vysmívají, pak to hold příjde a je to v háji. Někdo zemře, někdo přežije a společnost se poučí. Tento film obsahoval naprosto vše, stejně jako ostatní filmy tohoto žánru, ale přesto to hezky funguje. Hl. postava "Superman" Dennis Quaid všechno zachrání, dostojí slibu svého syna a ještě se stíhá do toho všeho tvářit drsně. K tomu přidáte pár vtipných postav, romantickou zápletku a spoustu a spoustu počítačových vlků a podobných efektů a máte tu docela slušný film. 60%.

Fotři jsou lotři (2010)

Rozhodně nejslabší díl celé serie, nemůžu ale říct, že bych se nebavil. Spousta fekálního a sprostého humoru, neuvěřitelně otravná Jessica Alba, Epic Fight a všechno to samozřejmě končí o vánocích. Hezkých 55%.

Zoufalci (2009)

Pochmůrný film, sem tam vtip, na mě asi trochu dlouhé, ale je to hezky natočené. 60%.

Dexter (2006) (seriál)

Po 1. sérii: Nevím, co říct. Řekl bych, že i kdybych přemýšlel dlouho, nenašel bych nic, co by se mi na těchto dvanácti dílech nelíbilo. Herci jsou skvělý, zvraty jsou skvělé a vše je servírováno v přijatelném tempu, vše dobarvuje skvělá hudba, někdy působí stísněně a někdy tak pohodově, že bych si ji v něčem takovém nedokázal představit a přece to funguje. Těším se na další díly, 95%. Po 2.sérii: Hodně lidí říká, že s novými seriemi Dexter ztrácí na kvalitě, že už to prostě není ono. Já si to nemyslím, Dexter už není tím, čím býval, tím klidným a sebejistým zabijákem, za to jde o to víc poznat, že je to taky člověk. Byl jsem po prvních dílech velmi rozpačitý, ale v průběhu se to zlepšovalo a skvělý závěr uzavírá skvělou sérii. 90%. Po 3.sérii: Četl jsem pár komentářů, ve kterých se psalo, že 3.řada už není to, co dřív atd., musím uznat, že bohužel není., ALE pořád se není za co stydět. Jako u 2.řady pomalejší začátek, Dexter často chybuje a riskuje, ale s postupem času se to zlepšuje a poslední díly bych se opravdu povedli. Konec sice není tak strhující a překvapivý, ale líbil se mi. Uvidím u 4.série. 85%. 4.Série: Tohle je zase Dexter, kterého znám. S odstupem času musím říct, že 3.řada byla zatím nejslabší. Postava Trinitiho tomu dává říž, ehm.. Šokující závěr mě strašně překvapil. Těším se na 5.řadu. 90%. 5.řada: Zázrak, Miracle! Shlédl jsem 5.řadu Dextera a jako skoro u každé řady (byla to ta třetí, je to tak) jsem plně spokojen. Bohužel, právě tato slova byla v posledním díle řady, vypadalo to, že se Dexter dočká šťastného konce, jak se říká happyend. Ale bylo to zas na pět minut. Ve většině filmů a seriálů ten happyend nakonec příjde, ale taky ne a to už jsem na konci páte řady, no co.. Každopádně další povedená řada Dextera, skutečně inovativní nový záporák, z kterého mi na konci mrazilo, zase něco nového objevuje a odchází, jako vždy v tomto seriálu, ale velmi oceňuji to, že to stále není nudné. 90%. Pozn.: Bojím se 6.řady, není to už trochu moc? No uvidím.. 6.řada: (Velké nebezpečí spoilerů..) Jelikož jsem poslední díl dokoukal asi před 5 minutami, nevím, jestli budu moct být objektivní. Skutečně oceňuji z celého srdce snahu udržet diváka tím, že dáte na konec řady otevřený konec a další řadu posunete o půl roku.. I když jsem o tom z doslechu už věděl, tak jsem nečekal, že mě to zaháhne takhle moc. A co zbytek série? Mé obavy o kvalitu seriálu se nenaplnily, stále to nenudí. Je asi pravda, že se tam děje pořád to samé, ale co už, nějakým způsobem pořád nové, i když nechápu, jak je to vůbec možné. Upřímně mě děsí vývoj některých postav a rád si toho půl roku počkám, abych zjistil, jak to dopadne. 90%. 7.série: Musím říct, že ať už jsem od této dlouho očekávané série čekal cokoliv, toto to nebylo. Jsem opařen, hrdina zmizel. Nevím, jestli se kouknu i na další řadu, jsem sice strašně zvědav, co mi zas Dexter přinese, ale.. prostě nevím. Co dál říct? 7.série ukazuje to nejlepší, co jsme za vysílání seriálu mohli vidět, troufám si i tvrdit, že se vyrovná neuvěřitelnému začátku. Teď mě čeká roční čekání na posledního Dextera. Snad už to bude opravdu Dexter Poslední. Není to tím, že by byl seriál špatný, ale všechno by mělo jednou skončit, stejně jako Dexter. Teď už stačí jen zařadit číslo - 94,5%. Poslední řada - Co říct.. Rozhodně neztrácí na kvalitě, rozhodně neztrácí na dramatičnosti. Přirovnal bych tuto série téměř k první řadě.. a šťastný konec? Nedostaví se. Máme se snad řídit pravidlem: Ží a nech žít? 95%. Jsem rád, že jsem si před pár lety tento seriál zvolil. Nelitoval jsem jedinou minutu.

Psí rok (2009)

Podle mně nejpovedenější film se psem, co jsem zatím viděl. Nenajdete tam roztomilé okamžiky, kdy se pes něco naučí, prostě jen příběh strápeného psa a jeho páníčka. Pokud ale máte rádi filmy, při kterých pes, či jiné domácí zvíře něco ničí, budete spokojeni. Délka je sice velmi krátká, ale myslím, že pro tento film to bohatě stačí. Konec filmu je velmi úsměvný, ale není to žádný přeslazený happyend, prostě jen hl. hrdina a jeho pes jedou dál... 75%.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Původně jsem měl tento film hodně rád, viděl jsem ho už asi podesáté a vždycky jsem si odnesl dobrý zážitek. Pak jsem viděl seriál z Depardiuem a když to srovnám, tak je to dost propadák... Ano, film má své kouzlo, to musím říct, ale spíš než pěkně silné drama to připomíná komedii. Postavy vtipkují jen hrdlo ráčí a všechno to vypadá strašně uměle. Když vezmu, že půlka filmu se odehrávala předtím, než hl. postava našla onen poklad a pak je v kostce zhrnuto, jak se všem pomstil a nakonec to končí tím sladkým happyendem se spoustou akce a šťastnou rodinkou, je mi z toho mírně šoufl. Jinak ale nejde o tak špatný film, kdo neviděl či nečetl originál, bude spokojen. 55%.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Nezkutečná šílenost a kravina, ale člověk se prostě musí umět bavit nad takovým filmem, nic neřešit a prostě si to užívat...

Miluj mě, prosím (2004)

Opravdu zajímavý film, romantický thriller, to se moc často nevidí. Je to opravdu moc hezky natočené, romantické, i když v polovině filmu už opravdu nevíte, co se to sakra děje. Pokud si tento film chcete opravdu vychutnat, musíte na to koukat naplno, protože není lehké se v tom vyznat. Hezká hudba, dobrý scénář, jedno velké plus pro Matthew Lillard, kterého jsem znal jen ze Scooby-Doo, ale myslím, že svou postavu zvládl dobře, mě osobně překvapilů. 80%.