Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Hrabě Monte Cristo je jeden z mých nejoblíbenějších příběhů a tato jeho verze je podle mě vůbec ta NEJÚŽASNĚJŠÍ. I po několikátém zhlédnutí jsem ani na vteřinku neodtrhla pohled z obrazovky. Je super, když se můžete na to samé koukat znovu a znovu a přitom vás stejně překvapí něčím novým :) Pomsta je sladká!

Austrálie (2008)

Dlouho jsem tenhle film odkládala.. Už ani nevím proč.. Asi jsem se bála, že mě zklame. O to víc jsem teď nadšená! Spousta lidí v tomto filmu vidí slaďák nebo nesnesitelnou nudu - jistě, svými třemi hodinami trvání nepatří zrovna mezi ty nejkratší - ale mně to ani tak dlouhé nepřišlo, naopak jsem se celou dobu dobře bavila. Dosud jsem snad ještě neviděla film, který by divákovi mohl nabídnout tolik zajímavých témat - život na farmě v australské pustině, postavení domorodých Aboriginců, druhá světová válka v této části světa.. Austrálii lze rozkouskovaně popsat jako drama, komedii, historický, válečný, romantický.. film. Podle mě si v Austrálii může většina lidí najít "něco svého" a už jenom díky tomu stojí tento snímek za zhlédnutí! Možná to bude mým zvláštním smyslem pro humor, ale u několika scén jsem se vážně pobavila - důležitou roli jistě hrálo to, že tyto scény nebyly vůbec samoúčelné a působily jednoznačně nenuceně. Již před dokončením snímku se avizovalo, že by film měl opět obrátit pozornost světa k/ propagovat ve světě Austrálii, které od dob populárního Krokodýla Dundeeho vlastně žádný film reklamu neudělal.. Nevím jak vy, ale podle mě Luhrmannův film toto předsevzetí splnil stoprocentně :)

Intimní tajemství (2007)

Neuvěřitelná, místy nechutná hovadina, která mě ale dokázala upřímně pobavit..

Malý Nicky - Satan Junior (2000) odpad!

To se stane opravdu málokdy, abych film nedokoukala do konce, ale u tohohle jsem nevydržela sedět ani deset minut. Někomu film může připadat vtipný, ale já mám určitě jiný smysl pro humor. Kvůli tomuhle odpadu! se na Sandlera jen tak znova nepodívám. Prostě individuální záležitost vkusu.. a já jsem znechucena.

Poslední neděle (2009)

Tak na tenhle film jsem se dlouho těšila. Hlavním důvodem bylo slibné herecké obsazení - Christopher Plummer, Helen Mirren, James McAvoy.. Oproti tomu téma, řekněme si to narovinu, věnující se poslední fázi života L. Tolstého, moc lidí asi nenadchne. Možná proto nebyl film vpuštěn do české distribuce (jestli se pletu, tak se omlouvám :) Lákadlem asi také nebude to, že je film o ruském velikánovi v ruském protředí natočen v angličtině (tady se nabízí srovnání s propadákem Kněžna Libuše).. Ale teď popořádku: herci nezklamali. Christopher Plummer je svým výkonem neuvěřitelně přesvědčivý - a to jak podobou s Tolstým, tak i svým výkonem. Helen Mirren mě zde utvrdila v tom názoru, že je jednou z nejlepších hereček současnosti, ba i historie vůbec. A James McAvoy? Tenhle britský herec má v sobě ohromný potenciál a zde opět nezklamal :) Jak už jsem zmínila, konec života spisovatele, který je dosti oceňován, ale jehož dílo dokázal přečíst málokdo, nikoho asi nenadchne. Ale co vlastně o Tolstém obyčejný člověk ví?? Já můžu říct, že k rozšíření znalostí se film hodí. A angličtina? Na začátku to přijde asi každému divné, ale později už to nevnímáte. Podle mě se tím nic nepokazilo - narozdíl od zmiňované Libuše :D Film můžu doporučit i proto, že nám nabízí jiný pohled na Rusko - je to samozřejmě prostředí vyšších kruhů, ale nečejte tu stav "sto let za opicema". V každém filmu je ohromně důležitá hudba - ta je zde v symbióze s obrazem. Naprosto jsem se u The Last Station nadchla i pro kostýmy :) Možná film moc vychvaluji, ale píšu jen to, co si osobně myslím.. Film 100% splnil má očekávání. Proto si zkuste udělat čas, a na The Last Station se podívejte. Stojí to za to :)

Pýcha a předsudek (2003)

Nevermore.. Typický důkaz toho, jak Američani dokážou zničit jeden z nejklasičtějších příběhů. Neříkám, že nápad převést příběh do současnosi je špatný, ale to provedení?!! Herecké výkony jsou naprosto otřesné a celý film je absolutně bez nápadu. Hodnocení * dávám jen kvůli představiteli Darcyho (nebude to tím, že je Brit?). Jane Austen se musí obracet v hrobě..

Souboj Titánů (2010)

Trailer sliboval skvělou podívanou - tu ale v kině nečekejte. Worthington je v roli Persea přesvědčivý pouze po tu dobu, co zde vystupuje jako "přihlouplý" rybář (nemůžu si pomoct, ale ten stále stejný výraz v jeho obličeji mluví za vše). Neřekla bych, že efekty byly vyloženě špatné, ale v porovnání s několik let starým Glumem bych toho čekala víc.. Leterrier se snaží divákovi nabídnout velkou porci akce - a to za každou cenu. Tohle přece nemohl myslet vážně!! Pokud se chcete bavit, nesmíte film porovnávat s originálem (vím, jde to těžko), ale dívat se na něj jako na samostatný počin. Na mě pak film působil nesmírně směšně a dost jsem se při něm pobavila :D. Proto nelituju, že jsem na Souboj šla, ale znova se na něj asi jen tak nepodívám.. Jedno ale musím nechat: Draco a spol měli pěkný účesy :) Závěr: trochu drahá parodie, ne?