Rango (2011)

Narovinu se přiznám, že na Ranga jsem šla bez jakýchkoliv očekávání. Tím větší potom bylo mé nadšení! A teď bez legrace. Jako že nejsem zrovna velký příznivec animáků, Rango mě uchvátil. A proč? Nechybělo napětí a vtip (u bezpočtu bizarních scén se hodně nasmějete), po vizuální stránce nelze filmu nic vytknout (tvůrci si museli tvorbu vzhledu jednotlivých postav opravdu užívat - třeba chřestýš Jake, jehož tělo je jeden velký zásobník na náboje, které vystřeluje ze svého chřestidla :)) a nakonec skvělá hudba (třeba akční scéna doplněná Straussovou hudbou byla dokonalá). Nutno dodat, že film byl viděn v původním znění, což mé hodnocení ještě zvyšuje.

Útes smrti (2010)

Proboha! Ani v těch nejšílenějších fantaziích by mě nenapadlo, že tu bude mít The Reef tak vysoké hodnocení. To, že mi byli herci krajně nesympatičtí, ponechme stranou. Film dokázal potopit úplně dementní scénář - viz. "Let´s get out of here." vyřčené někde uprostřed oceánu na pomalu se potápějící lodi. Nebo zdlouhavé sekvence, v nichž se dokola opakuje "There!" "What?" "I don´t know.." a zase "There!" "What?" "I don´t know.." - Celému filmu chyběla jakákoliv atmosféra a tu hodinu a půl jsem se nezmohla na nic jiného než nechápavě kroutit hlavou. 1 * dávám za pár záběrů alá National Geographic a námět podle skutečné události.

Popelka (1989) (TV film)

Hodně zvláštní verze Popelky. Zprvu jsem jí chtěla ohodnotit dvěma hvězdami, ale jednu jsem nakonec přidala - a to kvůli tomu, že se jedná o věrné ztvárnění verze Popelky od bratří Grimmů, to znamená té "drsnější". Nechybí tu matčina smrt, Popelčiny návštěvy u jejího hrobu a zde rostoucí strom, známé řezání paty, bonzování holoubků.. zkrátka jsem se nostalgicky vrátila do dětství, kdy jsem si tuto verzi pročítala v Pohádkách bratří Grimmů. Škoda, že jde tolik poznat, že byl film točen v 80. letech. Kostýmy (kromě popelčiných šatů) a hudba nestály za nic. Několikrát se mi zdálo, že se různá období minulosti prolínala se současností (právě ve stylu oblékání a v hudbě). Občas mě překvapil přístup tvůrců, kteří si asi mysleli, že dítěti vůbec nepřijde divné, že otec skoro ani nezaregistruje změnu, která se udála s jeho dcerou - dříve čistá, usměvavá a krásně oděná mladá dáma teď chodí bosa v "hadrech", špinavá od popela a k tomu spí na zemi u krbu.. Aschenputtel má zkrátka spoustu vad na kráse.

Rock ze střední (2009)

Musíte nutně pracovat na něčem do školy, aby to nakonec dopadlo takhle - kouknete se jako já na Bandslam. Abych řekla, pravdu, zas tak strašný, jak by se dalo čekat, to nebylo. Prostě taková (doslova) ohraná písnička, kterou si jednou náhodně poslechnete, ale pak už se k ní nevrátíte. Chtěla bych uvěřit tomu, že se někdy podívám na aspoň něčím zajímavou "komedii ze střední", ale dosavadní vývoj naznačuje, že tomu tak asi nebude. Ale kdo chce pořád koukat na stejnýho školního tragéda, který se vyhoupne na špici v oblíbenosti; na ty stejné barbie a keny, kterým k nohám padá celá škola..? Já ne.

Rosamunde Pilcher - Ať rozhodne srdce (2009) (epizoda)

Nejspíš by si tahle červená knihovna zasloužila odpad. Jenže tak zlá být nemůžu, protože tak hodně jsem se už dlouho nezasmála ani u nějaké komedie. Stihnout během asi deseti dnů rozchod a zásnuby s jiným člověkem - to je nadlidský úkol; ne tak pro Rosamunde! Proč vůbec číst červenou knihovnu, když nám jí (v tomto případě) Němci naservírují rovnou pod nos - a to v pouhých 90 minutách? U podobných filmů se nabízí ta často omílaná rada: "Vypněte! A nechte se unášet blbostí." Mé dvě hvězdičky jsou za to, že jsem si o několik minut prodloužila svůj život a že jsem se mohla zase na chvilku přenést do zidealizované Anglie.

Láska v bílém pekle (2004) (seriál)

BBC mě snad v těchto svých minisériích ani nemůže zklamat. Po přečtění obsahu jsem vůbec nepočítala s tím, jaká mě čeká NÁDHERA - a také nad ní mé srdce zaplesalo.. Skoro v každém filmu mi nesedne některý z herců, ale zde - a můžu to říct s čistým svědomím - bylo herecké osazenstvo vybráno dokonale. Přiznám se, že i mně učaroval Richard Armitage jako John Thorton (ale nejsem zas tak daleko, abych psala do BBC :). Daniela Denby-Ashe je více než sympatická herečka, ale mou pozornost více upoutala úžasná Sinéad Cusack. Takové přemilé překvapení bych si nechala líbit častěji.

Vdáš se, a basta! (2007)

Radši bych hodinu a půl poslouchala skřípot nehtů po tabuli, než se znovu dívat na tento film. Kýč tvořený jedním nesmyslem za druhým (Prostě si nedokážu představit muže, který by své přítelkyni ihned odpustil, že během jejich vztahu spala s jiným......) mi působil muka. A to jsem člověk s duší romantika, který nevidí kýč tam, kde ho vidí ostatní. Z každého obrazu se na mě valila dokonalost sama (perfektní účes, make-up, outfit..). Všechno bylo přesně naaranžované (poněkolikáté hledat zvonící mobil v kabelce a nakonec ho vyndat z pytlíku se sušenkami - to už je moc). Scény zpívajících dcer s matkou mě nemohly iritovat více. Sama sobě se divím, že jsem se na "Vdáš se, a basta!" vydržela koukat až do konce. Z úcty k Diane Keaton hodnotím *.

Všechno je jak má být (1995)

Další ze silných filmových zážitků, který by mě nebýt náhody snadno obešel. Vztah žák-učitelka je vděčným tématem, které se ale nevyskytuje nijak často. Co se mi na příběhu hodně líbilo, byla změna, kterou prošli Stig i Viola. Na počátku byl Stig pubertální mladík myslící jen na své uspokojení. Viola byla zase naopak konzervativní vdaná třicátnice. Jejich vztah je dokázal úplně změnit. Stig mi přímo dospěl před očima, zato z Violy se stala "puberťačka". Jako by si navzájem vyměnili své role.. Přesně to mě fascinuje.. Navíc už tak krásný film doplňuje nádherná hudba..

Všechny moje lásky (2000)

Ne a ne a ne. Tenhle film mi prostě vůbec nesedl. Už dlouho jsem se tak nenudila. Co mělo znamenat to neustálé promlouvání Johna Cusacka do kamery?? Za pár světlých momentů dávám **.

Eragon (2006)

Jako fanouška knih o dračích jezdcích mě Eragon nemohl více zklamat. Při čtení jsem si všechno představovala naprosto jinak, než jak to pak bylo ve filmu - a to je podle mě to nejhorší, co se může čtenáři knižní předlohy při zhlédnutí filmu stát. Ve filmu byla spousta věcí nesmyslně vynechána (neříkejte mi, že by mu prodloužení o 20-30 minut nějak ublížilo..), některé naopak úplně vymyšleny a jiné zase změněny.. Film by si ode mě zasloužil hvězdu jednu, ale nebudu tak zlá a dám dvě - za Jeremyho Ironse, Johna Malkoviche a docela slušnou výpravu..