Ruin (2011)

Trošku mi nesedí, že mu držela kšiltovka v té rychlosti. Ale jinak moc povedené.

Avatar (2009)

Poprvé jsem byl asi ovlivněný tím, jak byli všichni nadšeni a Avatar mi přišel přijatelně. Po delší době jsem měl tu možnost (smůlu) podívat se znova a bylo to celkem smutné. Kdyby se vynechaly efekty (což byl základ), tak to bylo průměrné až podprůměrné dílo. Čitelné a nezajímavé. 2* jen z respektu k tvůrci. I když nemůžu říct, že by mě jeho filmy nadchly.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Pro mě nejlepší film s Audrey Hepburn. V žádném jiném snímku mi nepřišla tak jako zde. Krásně bláznivá, nespoutaná a dojemná. Občas sebestředná a sobecká. Ale dohromady dokonalá. A jen ona dává postavě to, co je na ní nejdůležitější. Myslím, že taková herečka se už nenajde. Alespoň pro mě se žádná z hereček ve filmech, co jsem kdy viděl této dámě nepřiblížila. George Peppard bez doutníku, ale dobře sekunduje. A ke všemu výborná hudba. Spojení všeho mi dává 5*

Šaráda (1963)

Paráda. Starými hvězdami skvěle obsazený film. Cary Grant muž mnoha tváří a přeci pořád stejný, Walter Matthau, jak jsem ho ještě neviděl a nakonec Audrey Hepburn kouzelně zmatená a skvělá. Opravdu směsice žánrů a opravdu to funguje. Velmi příjemné přechody od úsměvných scén k mrtvolám.

Aréna národů (2012) (pořad)

Co? "Nejzábavnější soutěžní pořad pro celou rodinu"? Si dělají srandu. Hry bez hranic v novém a mizerném? Viděl jsem jeden díl a chvíli sem se usmíval, ale jen chvíli. Potom přišli býci a spíš sem trnul. Asi stárnu, ale zábavný mi to nepřišlo. Pestrost her nic moc. V létě opakovali Hry bez hranic a u nich jsem se náramně bavil. Ale tohle mi nic moc neřeklo. Moderátory mám rád, ale bohužel tady mi nesedí. Ideální na vyplnění reklamy na jiném programu. I když poslední dobou jsou reklamy často ve stejný čas na mnoha programech...

Vanishing Point (1971)

Bývalý voják, policista a závodník v jedné osobě pracuje jako řidič. Evidentně nemá nic pro co by chtěl moc žít a nezáleží mu na tom, co veze. Cesta domů v nádherným autě (osobně raději klasický mustang) se lehce zkomplikuje a nakonec ani bohužel nedojede. Nudegirl na chvíli příjemně oživila zachmuřený děj. Jde o skvělou klasiku, u které mi k maximu chyběl jen krok.

Poslední noc v Římě (2010)

Dlouho jsem nevěděl, jestli mám chuť si tenhle film pustit. Sice si nejsem zcela jistý, že si dvě pěkné ženy mezi sexem povídají o všem o čem si povídají hlavní hrdinky v tomhle filmu. Nebo jesli si často zaskočí, chvíli před svatbou, slečna na noc k nějaké jiné z baru... Je to film, tak jsem to neřešil a dobře sem udělal. Po počáteční nejistotě mě to velmi zaujalo. Dvě ženy s rozdílnou povahou a přece nějak podobné. Po prvním oťukávání a odchodu jedné, zapomenutý mobil zamíchá karty. A na konci určitě ani jedna nelitují, že se tak stalo. Děj příjemně plyne a asi bych klidně zvládl další hodinu. Po dlouhé době jsem měl opět na konci filmu na tváři nepopsatelný úsměv. Myslím, že mi v první půlce něco uniklo. Možná jsem pozorně nesledoval, možná nemám dost rozumu, možná hledám něco, co není. Určitě se podívám znovu (v létě pro lepší prožití) a potom znovu....

My děti ze stanice Zoo (1981)

Ještě teď si trochu vybavuji, jak nám předčítala na hodině češtiny učitelka pasáže z knihy. Bylo to dost drsné a zfilmované to také nebylo pro nejslabší povahy. Myslím, že mě něco z míry nevyvede, a už vůbec ne film, ale tohle bylo místy až moc. Netušil jsem, jak to dopadne a do posledních chvil jsem myslel, že se ufetuje i hlavní hrdinka, ale vše neočekávaně dopadlo lépe.

Odstřelovač: Odvetná zbraň (2009) (TV film)

Spíše 4,5* Asi ne každému to sedne. Podle většiny by to chtělo trošku zkrátit, ale mě délka vůbec nevadila. Osobně jsem se nenudil a celkově se mi to líbilo.

Reportér v ringu (2007)

Celkem zajímavé drama, kde podle mě exceloval Samuel L. Jackson a vše dokresloval zajímavým hlasem. Viděl jsem jen originál a zajímalo by mě, kdo by to mohl nadabovat (zkazit). Raději nevědět jinak bych hvězdu ubral. Hartnett hrál asi až moc naivního mladého novináře ve stínu slavného otce a nevím jestli by si pořádný novinář nechal ujít fakta a takhle to po***, ale je to film... Možná by se děj dal lépe propracovat a dostal by se tím o level výš, ale já jsem byl spokojen. Skvělé zpříjemnění zkouškového.