Hunger Games (2012)

Co to má být? Dobrodružný / Akční? Víc akce jsem viděl i v krtečkovi. Mám pocit, že to bylo skoro za trest. Několik lidí mi to doporučilo a asi si už nikdy nenechám nic doporučit. Bylo to nudné, únavné a dokoukal jsem to jen s dávkou sebezapření. Dalo by se to nacpat do 50 min seriálu... Na druhou stranu hlavní postava byla milá aaa měla ráda sestru... Určitě si ti fanoušky najde ale já to nebudu.

Muž, který sázel stromy (1987)

Asi by stačilo i mluvené slovo (možné). Ale jako celek silné a moc příjemné. Skvělý příběh, který vtáhne a nepustí až do konce. Naprosto skvělé dílo k odpočinku a pro zlepšení nálady.

Bastardi 3 (2012)

To by mě zajímalo, jestli všichni, co dali odpad, vůbec film viděli. Podle mě filmový průmysl na nás hrne plno hov*n, které všichni, jak banda idiotů opěvují. Kdyby série skončila prvním dílem asi by to mělo něco do sebe, ale takhle se aspoň čeří voda. Sice film nebyl nejkvalitnější a zrovna v 3. pokračování bylo spousta podivných věcí, ale odpad ani náhodou. By mě zajímalo jaký Nejnáckovatější film to je. Sice je zde plno záporných romů, ale největší svině byl kdo? A ani jejich nástupci nejsou výlučně všichni stejní. Navíc i mezi romy se najdou slušní a pracovití a taky plno z ostatních jsou svině k pohledání a často chodí o v drahých oblecích. Takováhle situace je! Ne asi všude, ale v jistých regionech je to na těžké a nic se s tím neudělá. 2* za téma 1* za to, že jsem se dost nasmál a poslední 1* natruc většině.

Den sovy (1968)

Celkem trefné a výstižné. I když se na Sicílii nezmíněná organizace objevuje už od 19. století, tak se stejně až do devadesátých let 20. století vše (ne)vyřešilo stejně. Když už se někdo odhodlal něco říci policii, u soudu už z nikoho nikdo nic neudostal. A kdo by se divil, když je vše na Sicílii zakořeněné. A když se velitel policie snažil, tak bud byl jako zde za hňupa nebo později už nebyl. Moc zajímavě udělaný film. Ještě jsem zvědavý na knihu.

Méďa (2012)

Už od doby, kdy jsem viděl trailer, jsem se opravdu těšil a doufal jsem, že se po delší době zase pořádně pobavím, ale opravdu se tak nestalo. Jak už je zvykem vše nejlepší bylo v ukázce. Našlo se i pár scén, kde jsem se zasmál (asi 2) a konec jsem tedy nečekal, ale když to vezmu dohromady, tak 3. hvězdu přidávám po tom, co jsem si znovu pustil trailer. Tady je promarněný slušný potenciál a to mě mrzí.

Máj (2008)

Asi špatný vtip. Hlubší dojem z Máje ve mě nechal i kratičký úryvek básně v Cirkuse Humberto. Ústředí píseň na zvracení. Paradoxně 1* je za hudbu u několika scének.

Černá labuť (2010)

Zajímavé, ale rozhodně jsem se nezažral do děje jako u jiných děl. Snažil jsem se, ale nepustilo mě to. Možná prostředí, které mi je úplně cizí nebo nevím co. Budu se muset podívat znovu a třeba změním názor, i když o tom pochybuji.

Jack a Jill (2011)

Je to asi typ filmu, který se dá čekat, když v něm hraje Sandler a nemůžu říct, že jsem se ani jednou nezasmál. Ale Al Pacino mě tam ničil. Nedá se říct, že by měl dostat cenu za nejhorší roli, jak jsem někde četl, ale nevím. Co je příšerně napsané asi občas nemůže zachránit ani někdo jeho formátu. Ale on mi tam (nevěřím, že to píšu) skoro až vadil. Bez té postavy by to nebylo ono, ale měl to hrát někdo jiný.

První krok (2009) (seriál)

1* Ptž jsem neviděl nějak extra dlouho. Ale jen kousky a potom druhou půlku dílu. Ale to mi stačilo.Hloupé dialogy a podivné scény. Určitě si seriál najde nějaké fanoušky, ale já to nejsem a nebudu.

Krev na křídlech (2010)

Mickey Rourka mám rád, ale popravdě vypadá hůř a hůř, zato Megan Fox je kouzelná a opravdu hraje lépe než v Trasformers. Mě nepřipadne film tak tragicky, jak je hodnocen. Je to prosťoučké, nenáročné, sladké a s velmi zajímavým koncem. Navíc moc příjemná hudba. Klidně si to pustím znovu.