Špinavý trik (2013)

Slovy klasika- je to dlouhé. I kdyby to bylo o polovinu kratší, stále by to bylo dlouhé. Příběh se snaží tvářit hrozně chytře, ale mě nepřesvědčil. Stejně jako jmény nabité, ale výkony nevýrazné herecké obsazení. A závěrečnou připomínkou bude hudba, která sice měla náznaky, ale u těch to skončilo, což je ohromná škoda, protože zde se dalo zazářit. Šedý průměr a slabší tři hvězdy, přičemž jsem uvažoval i o dvou. 60 % Oblíbená část- hádka na chodbě o dokončení historky

Need for Speed (2014)

U mě dobrý i přesto, že je to taková ptákovinka. Jasně že děr v příběhu je spoustu a dialogy jsou řádně pitomý, jak by každý očekával. Pak ovšem přichází na řadu obligátní ALE: moc příjemně na mě působilo herecké obsazení, ať už v mužských rolích, tak i v ženských. Hudba byla parádní jakbysmet. Reálná supersportovní vozidla? Tleskám. Bavil jsem se celé dvě hodiny a kousek a o to mi šlo především. 70 % Oblíbená část- zima ve výtahu

Loose Change 2nd Edition (2006)

Věřím tomu, že spousta faktů je pravdivých, nebo se pravdě hodně blíží. Jenže natočeno je to pouze jako vrstvení faktů jeden za druhým a to diváka neskutečně ubíjí. Udržet pozornost po celou dobu stopáže dalo fakt hodně zabrat a to se přitom bavíme o pouhých 82 minutách. 40 % Oblíbená část- změny výpovědí

44 minut: Přestřelka v severním Hollywoodu (2003) (TV film)

Jestli máte zálibu v pohledu na střílející jedince, tak budete blahem bez sebe. Protože nic jiného tu není. Dialogy jsou stupidní, postavy nezajímavé, scény leckdy tak zjednodušené, až jsou nereálné a k smíchu. Nebo spíš k pláči. Jeden z vůbec nejhorších filmů, jaký jsem kdy viděl. 20 % Oblíbená část- hysterický výlev slečny na operačním

Sociální síť (2010)

Zajímavá sonda orientovaná na vznik fenoménu dnešní doby. Můžeme jen hádat, co je pravda odpovídající nedávné realitě a co přikrášlení za účelem atraktivity snímku, ale ve finále lze konstatovat, že je to vcelku fuk a jednoduše jde o poutavé pokoukání. Vyprávění ve dvou vrstvách (současné soudy a minulost) mi sedlo a obsazení taky ušlo. Říkám proč ne a volím slušných 70 %. Oblíbená část- urvaná klika od dveří

Smrt čeká všude (2008)

Viděno samozřejmě opakovaně (jinak bych to těžko mohl zařadit do mého top 10), ale pokaždé zážitek silný tak, jako bych to shlédl poprvé. Renner hraje úžasně a přestože ne vždy budete s jeho postavou souhlasit, tak jako seržant James je připraven nést následky svých rozhodnutí. A že ne vždy budou růžové a pozitivní. V kladném hodnocení nelze opomenout kameru, protože se dočkáte spousty kvalitní práce a nejednoho unikátního momentu. Ač je stopáž více jak dvouhodinová, nuda v mém případě nepřichází na pořad dne. Jen víc takových snímků! 100 % Oblíbená část- záběr na vzedmutý prach z vraku auta po výbuchu

Sabotáž (2014)

Vážně moc rád bych dal víc, ale jsem zklamán. Po dlouhé době mě Arnold nemile překvapil. Jak on, tak třeba i Sly, chytli druhou mízu a na současnou tvorbu s jejich účastí bylo radost pohledět. Tady máme první vlaštovku v negativním slova smyslu. Příběh skáče sem a tam, často chybí vysvětlení a spojitosti, leckterým motivacím se dá jen těžko věřit. A tak asi jediné, co můžu vypíchnout jako jedinečnost, je množství zabitých nevinných civilistů. V tomto případě respekt, to chtělo koule. Jinak slabých 50 %. Oblíbená část- figurína za dveřma v rohu

Jiná země (2011)

Velice zajímavé, originální a zřejmě s vysokou uměleckou hodnotou. Bohužel já hodnotím film hlavně podle toho, jak mě zaujal a bavil. A zde jsem se po většinu stopáže trápil a sám sebe nutil, abych udržel pozornost až do samotného konce. Holt výstřel mimo můj vkus. 50 % Oblíbená část- návštěva v nemocnici

Warrior (2011)

Vzkaz pro všechny tvůrce sportovních dramat: takhle se to dělá, pánové a dámy! Ačkoliv je příběh z prostředí, o kterém jsem až doteď prakticky neměl tucha, snímek mě chytil a po celou dobu pořádně držel. Tradičně se věnuje nejen sportovní stránce, ale i osobní a všechno zde funguje jak má. Herecké obsazení se velice zdařilo a já obzvlášť děkuji za mnou milovanou Jennifer Morrison. Drobnou srážku dávám za možná až přílišnou pohádkovost co se příběhu týče, občas je totiž obtížné těm všem náhodám a souvislostem uvěřit. 80 % Oblíbená část- čekání Brandonovy ženy na zprávu z prvního zápasu na turnaji

Legendary (2010)

Fajn překvapení a milá nízkorozpočtová záležitost. Velkou pochvalu věnuji dialogům, které umí být velice neotřelé a originální. Menší, ale stejně platnou pochvalu udělím herecké squadře, které v mých očích vévodí John Cena, ale ani ostatní nezklamou. Nejvíc mi vadilo přespříliš dějových klišé, bez nichž bych dal ještě víc. 70 % Oblíbená část- instrukce od Mikea pro první Calův zápas po jeho tréninku