Falešní poldové (2014)

Už je to nějakou dobu, kdy jsem viděl promrhaný potenciál. A zde se "zadařilo". O co parádněji se Falešní poldové rozjedou (ostatně proto vypadal trailer skvěle), o to bolestivější jsou momenty, kdy jim dojde dech a neví kam se vydat. A bohužel k tomuto dochází nedlouho po úvodu. V druhé polovině už tak není moc co sledovat a ani předpokládané útoky na bránice se snůškou frků nepřichází. Zbývá tak jen očumovat sexy Ninu Dobrev a vyhlížet závěrečné titulky. Škoda. 50 % Oblíbená část- "water boarding"

Sbohem, baby (2007)

Snímek má neuvěřitelnou gradaci a na konci je divák vtažen do děje až po krk. Zápletka se zprvu jeví jednoduchá, ale postupem času vás autoři překvapují jedním kotrmelcem za druhým. Ve finále film dojde až do fáze, kdy vás vyloženě nutí se zamyslet, jak byste se zachovali vy. A na rozdíl od běžně zažitých zvyklostí to není rozhodování mezi jasným dobrem a zřetelným zlem. V tom vidím největší přednost, pro kterou ale nemůžu zapomenout, že cca polovinu stopáže jsem se skoro až nudil. 70 % Oblíbená část- dilema před kapitánovou chatou

Želvy Ninja (2014)

Dám tři hvězdy, ale je to jen tak tak s hodně odřenýma ušima, protože tolik nesmyslů a klišé co naleznete zde, jste asi už delší dobu neviděli. Fajnová myšlenka je zakomponovat do příběhu nezralost a nedospělost- za to určitě palec nahoru, ale celkově dějová linka nabízí spíše otázky než odpovědi. Možná to tak je schválně, ale ani v takovém případě nepůsobí snímek přesvědčivě. Stejně jako Megan Fox, která mi v hlavní roli neseděla. Aspoň že autoři dokáží čas od času nahodit dobře načasovaný fór. Přivírám obě oči a 60 %. Oblíbená část- krácení dlouhé chvíle ve výtahu

Fakjů pane učiteli (2013)

Musí se to brát s velkým nadhledem a potom jde o ucházející podívanou. Když by chtěl člověk jen trochu šťourat, tak by se to sesypalo jak domeček z karet, ale pokud tedy přistoupíte na sledování bez aktivace mozku, můžu vám garantovat několikeré upřímné pobavení. Herecká sestava se povedla, hudební složka umí překvapit a jak jsem již předeslal, humor se taktéž ukáže. Na ukrácení dlouhé chvíle nezbývá než doporučit. 60 % Oblíbená část- momenty po nálezu peněz

Rodinný víkend (2013)

V Rodinném víkendu nechybí tradiční autorská berlička, kdy postavy jsou téměř do jednoho ujetí magoři. Každý jiným způsobem, ale normálnost aby divák pohledal. A když jsou karty takto rozdány, to se pak film vyrábí snáze. Ne vždy se to podaří uhrát do koukatelného výsledku, ale zde ano. Zápletka je jednoduchá, ovšem s přimhouřenýma očima si podobnou dokážu představit i v reálu. Zasmějete se určitě a o to tu šlo především. 80 % Oblíbená část- Mickeyho řeč s maňáskem

Tenká červená linie (1998)

Vyprávění je vedeno netradičně nejen řečí, ale i vnitřním hlasem v hlavách mnoha vojáků. Není to totiž příběh jednotlivce, je to příběh všech. Známé herecké tváře tu mají třeba jen štěk (Travolta, Harrelson, Clooney), ale není to na škodu. Jak jsem psal- zde jde o celek a ne o individuálnost. Pokud chcete netradiční válečný film, který vás překvapí třeba i množstvím neotřelých záběrů na faunu a floru, neuděláte s Tenkou červenou linií chybu. Mě ale spíš baví klasické zpracování, proto dávám 60 %. Oblíbená část- dopis od manželky

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Já už fakt nevim. Asi začínám stárnout, protože nepobírám, jak může tenhle počin stanout v top 250 oblíbenosti (aktuálně 248.). Tvůrci se evidentně snažili o akční pojetí, jenže podle mého dosáhli pouze zmatenosti, kterou chtějí narovnat milionem zpomalovaček, kdy ale sposta z nich je navíc a mimo mísu. Jednu z nich dávám jako oblíbený moment, ale aplikoval bych tu staré známé moudro, že méně je někdy více. Když připočítám ještě nelogičnosti, kterých je zde taktéž nemálo, vychází mi celkový podprůměr. Nebylo nic, co by mě nutilo ho nedat. 40 % Oblíbená část- slow motion útěk skrz les

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Hvězdami našlapaný filmový odvar- tak by se dal tento snímek charakterizovat. Známých herců a hereček uvidíte opravdu haldu, ale že by se ukázali v zajímavém příběhu, to možná někdy příště. Tentokrát je to jen směsice nesmyslů a nevkusu, kdy naštěstí alespoň čas od času něco příjemně překvapí. Trochu smutné je, že tímto překvapením jsou povětšinou cameo scénky, které nemají s dějovou linkou vůbec co do činění, ale díky aspoň za ně. 40 % Oblíbená část- spadnuvší led

Vítězové a poražení (1999)

Z mého pohledu jsou zde dvě věci, které táhnou snímek hodně nahoru- kamera a orientace na sportovní stránku. Kamera není zmatená, přestože umí být neskutečně blízko dění a zprostředkovává tak divákovi parádní podívanou. Mimo úžasných detailů jsou tu i poutavé zpomalovačky, zkrátka v tomto ohledu vše na jedničku. Co se týče druhého zmíněného, spousta filmů ze sportovního prostředí se mnohem víc než sportu věnuje právě prostředí a sport zanedbává. To se tady naštěstí neděje. Další plus musím připočítat za zajímavý konec. A co uvést na záporné straně spektra? Asi občasné přílišné zpomalení tempa, které je dané bohatou stopáží. 80 % Oblíbená část- monolog v sauně

CBGB: Kolébka punku (2013)

Ačkoliv bych měl být unešen, protože k hudbě z CBGB mám blízko, není tomu tak. Snímek mi přijde jalový, ústřední postava poměrně nesympatická a skoro nezajímavá a hudby si také divák moc neužije, protože se střídá přemrštěně rychle. Když se na to člověk dívá, tak se vlastně nemá čeho chytnout. Škoda. 60 % Oblíbená část- se šlehačkou k podiu