Jersey Boys (2014)

Neni to pecka, ale ani propadák. Bohatá stopáž příjemně uplyne, ale že byste si hned do deníčku plánovali opětovné shlédnutí, to ne. Po hudební stránce samozřejmě není co zkazit, herecky také zvládnuto, příběh neurazí, ale tak nějak tomu chybí něco navíc. 60 % Oblíbená část- naložení sejfu do kufru auta

Soudce (2014)

Jak už jsem psal mnohokrát- právnické prostředí ve filmu mám moc rád. Možná proto mám na snímky takového druhu dost vysoké nároky a obzvlášť tehdy, když herecká sestava čítá nejednu hvězdu. Zde hrají první housle jen dvě z nich a ostatní pouze tu a tam přicmrndávají. Včetně B.B.Thorntona který tu je spíš na okrasu. Když se ale zaměřím na příběhovou linku, tak jde vlastně o vztahové drama a co se týče právničiny, ta nijak zvlášť neoslňuje. Tudíž 60 %. Oblíbená část- gesto Lauren těsně před odletem zpět domů

S láskou, Rosie (2014)

Romanťák sladkej jako cecek. Ale víte co? Funguje to, a to nejen díky precizně smíchané směsi humoru a vážných scén, ale třeba i britské lehkosti a vhodné hudební složky. K tomu obdivuhodná Lily Collins, která je jednoduše k sežrání. Netradiční je dlouhé období, jež nám snímek vykreslí, ale i to je zvládnuto s bravurou. Tudíž když doporučit něco romantického, tak zde se dá jen těžko zmýlit. 80 % Oblíbená část- Hi, I'm Dick.

John Wick (2014)

John Wick měl u mě nemalou výhodu v tom, že když mě navštívil, nic jsem od něj nečekal. Ale on toho nevyužil a ani zdaleka mě nezaujal tolik, jako nedávno kutil Denzel a jeho práce všeho druhu v Equalizer. Keanu mi prostě v takovéto akční poloze nepřijde přesvědčivý ať se snaží sebevíc. Fungovalo to v Matrixu, jenže tam bral divák v potaz i unikátní univerzum. Tady jsme v reálném světě a to je holt jiná káva. Nemám tak moc co kvitovat, ale kdybych měl vybrat alespoň jednu věc, bylo by to Wickovo všudypřítomné pojišťování do hlav jeho obětí. 50 % Oblíbená část- policistovo prověření rušení nočního klidu

Predestination (2014)

Srovnání s Mementem si nemůžu odpustit. Když skončil v předchozí větě zmíněný snímek, chtěl jsem ho vidět znovu. A potom znovu. Po závěrečných titulcích Predestination už opakování tohoto filmu absolvovat nechci. Podle mého je až moc (a teď promiňte) rozprcaný. Výstižnější pojmenování totiž nenacházím. Na druhou stranu se stane asi poprvé a pravděpodobně i naposledy, že shlédnutí i přes mé osobní slabé hodnocení doporučím, neboť zrovna vás může tohle dílko ohromit. Já ho ale naprosto upřímně nepobral. 30 % Oblíbená část- setkání v prádelně

Whiplash (2014)

Nejvíc se mi na Whiplash zamlouvalo, že nešlo o jízdu po tradiční lince from zero to hero a po celou dobu divák váhá, jestli je hlavní hrdina víc zero nebo víc hero. J.K. Simmons je úchvatný, jeho přístup a metody mi leckdy připomínaly Dr. House a stejně tak jsou výtečné detailní záběry a samozřejmě hudba. Ačkoliv nemusíte být milovníky jazzu, tady vám to vadit nebude a film si užijete. Alespoň na jedno shlédnutí doporučuji. 80 % Oblíbená část- vybírání z trojice bubeníků při zkoušce

Slídil (2014)

Nightcrawler je znepokojující exkurzí do netradičního "zaměstnání" pohybujícího se na hraně zákona. Atmosféra by se dala krájet a Gyllenhaal hraje slizkého a bezskrupulózního vyšinutce skoro až nepříjemně přesvědčivě. Já navíc vnímal snímek i z jiného pohledu vzhledem k mému zaměstnání a vypěstoval si k hlavní postavě slušný odpor. Ale proč ne, když film jako celek působí neotřele a jedinečně. Pár chyb se najde, přesto 80 %. Oblíbená část- výměna Louova vozidla

Odpojit (2012)

Sociální sítě, potažmo internet jako celek, mají milion předností, ale přibližně stejný počet negativ. Výhody bývají vidět na první pohled, zápory jsou povětšinou skryté a vyplují na povrch až když je opravdu zle. Disconnect nám přináší náhled na pár těchto problémů a předkládá je s vážnou zasmušilou tváří. Proč ne. Lidé by si měli v tomto oboru trochu rozšířit obzory. Forma je stará známá, kdy divák sleduje několik příběhových linek, které se v průběhu více či méně protnou. Jen se mi těžko hledá moment, který by se mi vyloženě vryl do paměti, abych ho uvedl tradičně v závěru komentáře. 70 % Oblíbená část- Skarsgårdovo vyprávění manželce o službě v armádě

Americký sniper (2014)

Přestože dávám tři hvězdy a sedmdesát procent, tak převládá spíše zklamání. Jednoduše jsem od Amerického snipera čekal ještě víc. On je to snímek trochu zvláštní tím, kolik času věnuje civilní straně mince a i proto je popisek "Válečný" zde na ČSFD uveden až jako poslední. Pokud tedy chcete netradiční podívanou z prostředí války, pak zvolíte správně. Jestli ale bažíte po válečném filmu plném akce jak ho znáte, vybírejte někde jinde. 70 % Oblíbená část- scéna s chlapcem zvedajícím RPG

Dárce (2014)

Což o to, zajímavé to určitě je, ale mám tak trochu pocit, že se to snažilo tvářit hrozně promyšleně a přitom je to jen taková nahodilá směs scén. Pokud to tedy dávalo nějaký větší smysl a ucelený pohled, já ho nenašel. Takže dle mého je lepší mozek hybernovat a jednoduše jen sledovat obrázky. Právě malebné vzpomínky spolu s hudbou umí diváka upoutat nejvíc a já je tak oceňuji dokonce ještě víc, než přítomnost mé top 10ky- Katie Holmes. 60 % Oblíbená část- "objev" červené barvy