Ztráta panenství Evy van End (2012)

Že já se nepoučím a pořád čas od času nakouknu do evropské kinematografie, ačkoliv s ní mám v drtivé většině špatnou zkušenost. Ale kdybych to měl vztáhnout k horké plotně, tak to není tak, že bych neměl dost rozumu abych na ní šahal opakovaně. Moc dobře vím, co mi hrozí. Jenže i tak se výjimečně a shodou okolností stane, že se spálím. Ačkoliv se teď může zdát, že jsem ke snímku vlastně nic nenapsal, chtěl jsem sdělit jediné- pokud nejste magoři, tak se zbytečně nespalte a najděte si jiný film. O tuhle ujetost nestojíte. 30 % Oblíbená část- nehoda s králíčkem

Živý nebo mrtvý? (2010)

Tohle nestojí za obšírnější komentář než- hrozná hudba, mdlé herecké výkony, pitomé dialogy, hloupý příběh. Aspoň že to má jen hodinu a půl, i když i tak je to zbytečně promrhaný čas. Dám jednu hvězdu za snahu, přestože mám sto chutí fláknout tam odpad. 20 % Oblíbená část- vrácení na pětidolarovku

Camp X-ray (2014)

Zajímavé. Má to něco do sebe, ať už to v reálu vypadá tak jak je zde nastíněno nebo ne. Herecky solidní a tematicky neotřelé. Znovu to vidět nebudu chtít, ale shlédnutí vůbec nelituju a klidně bych i doporučil, ačkoliv může jít pro spoustu diváků o těžko stravitelnou látku. 60 % Oblíbená část- scéna probíhající během závěrečných titulků

Živí mrtví (2010) (seriál)

Ačkoliv zombie obecně moc nežeru, tak tady jsem se dokopal ke shlédnutí a nakonec jsem se velice dobře zabavil. Z mého pohledu na to měly vliv hlavně dvě věci, z nichž ta první určitě stojí za řeč (samotní zombíci), ale teprve ta druhá je podle mého jádrem poutavosti (nejistota). Pokud mám tedy napsat alespoň něco málo k nakaženým, tak jsem velice rád, že se ještě dneska může na obrazovce ukázat stará dobrá pomalá plouživá hrozba namísto v poslední době protěžovaných sprintujících a skákajících infikovaných mutantů. Tvůrci zde ukazují, že to takhle jde taky a na hutné atmosféře to vůbec neubírá. Ale jak už jsem zmínil, podstatou Walking Dead je dle mě fakt, že autoři se nebojí zabít nebo zmrzačit hlavní postavy. Právě proto divák netuší, co se může stát a je napjatý jak struna při očekávání budoucího. Kvůli omletým záležitostem jako nepočítaně záchran v poslední chvíli, některým do očí bijícím nelogičnostem a také pro občas se zjevující zombie odnikud, nemůžu hodnotit za pět, ale dám velmi hezké čtyři hvězdy. 90 % Oblíbená část- objevení Sophie; Edit: zvedám o 10 procent

Labyrint: Útěk (2014)

A jéje. Chytnul se určitý druh filmu a teď bude vznikat sto různých variací na něj. Ovšem když srovnám mnou naznačované Hunger Games a právě shlédnutého Maze Runnera, tak v prvním zmiňovaném alespoň ukázali tvůrci určitou nápaditost a variaci prostředí a překážek. Tady se musí divák spokojit s naprostým minimem. K tomu nelogičnosti, průhlednost, škoda psát něco víc. 40 % Oblíbená část- ignorování pistolí a revolverů v laboratoři

Čtyři pokoje (1995)

Ačkoli zde máme spoustu veleznámých hereckých jmen, pro mě jsou Čtyři pokoje galapředstavením jediného- Tima Rotha. Nevím, jestli to jen tak dobře hrál, nebo tomu tak bylo i ve skutečnosti, ale z jeho projevu je cítit, jak si roli užívá. Ať tak či onak, ode mě jen: respekt. Co se filmu jako takového týče, tak první dvě scénky byly jakš takš, průměr. Povedla se ale povídka třetí a hlavně potom závěrečné vyvrcholení v prominentním apartmá s neuvěřitelnou gradací. Quentin prostě umí. 70 % Oblíbená část- pohled do pokoje po návratu Banderase a jeho ženy z flámu

Sedm životů (2008)

V mých očích neskutečně silný příběh během něhož mám na krajíčku. Při opakovaném shlédnutí, kdy už víte, jak to ve finále skončí, není dopad na diváka takový jako poprvé, ale já si to dokážu prožít i tak. Ústřední myšlenka je uvěřitelná a přitom unikátní. Hudba příběh skvěle doprovází a herci svými výbornými výkony vše jen podtrhují. A přestože to vyzní asi paradoxně, tak teď, čerstvě po závěrečných titulcích, nevím co víc napsat. Nebo spíš nechci víc psát. 100 % Oblíbená část- opravený slon

Strážci Galaxie (2014)

Co to sakra...? Tohle dneska lidi žerou tak, že jde aktuálně o 230. nejlepší film celé ČSFD databáze? Mně to spíš připadá jako směsice blábolů, klišé, vykrádaček a vůbec vaření z vody. Namátkou: letecká bitva s obří nepřátelskou lodí a snaha o infiltraci na její palubu mi silně evokovala Den nezávislosti. Objevují se i příjemné záblesky, například co se hudební složky týče, ale třeba i humoru. Jenže to jsou jen momentky, které jsou na kvalitní dílo jako celek zoufale málo. A nebýt mývala, bylo by ještě hůř. Edit: Po opakovaném shlédnutí zvedám o deset procent a jednu hvězdu. 60 % Oblíbená část- Rocketův komentář na stání v kruhu

Železná srdce (2014)

Fury je zase trochu jiným pohledem na válku. Pohledem z tanku. Příběh je jinak veskrze všední, kdy tu máme nováčka mezi mazáky a ve finále jeden klíčový bod, o který je třeba bojovat. Herecky našlapané, detailními záběry okořeněné, hodně syrově vyobrazené- to vše se dá o filmu říct. A dokonce i ten souboj s Tigerem se podařil udělat atraktivně, přestože když se nad tím člověk zamyslí, tak ho Amíci jen objeli a střelili do zádi. Hlavně za několik již mnohokrát viděných a ohraných momentů házím 70 %. Edit: Ubírám 10 procent. Oblíbená část- pohled na oblohu s letadly

Nejhledanější muž (2014)

Zvlášť jednu věc musím snímku nechat a ocenit- až do poslední chvíle vás drží v napětí a netušíte, jestli se něco zvrtne nebo naopak všechno poběží tak, jak je nastíněno. Vzhledem k tomu, že v tom z mého pohledu tkví podstata špionážních thrillerů, nezbývá mi než zatleskat. Opačnou stranou této mince je, že se po podstatnou část stopáže vlastně nic moc neděje. K atmosféře to určitě patří, ale prostě se to ve mně směrem k hodnocení pere. Dám 70 %. Oblíbená část- Hoffmanova odpoveď Američanům na schůzi na otázku dlouhodobé perspektivy