Interview (2014)

O tomhle snímku bylo řečeno a napsáno dost a dost, takže já to vezmu hopem. Když se ohlédnu za tím, co mi z Interview utkví v paměti, tak jsou to jen tři věci- rozhovor s Eminemem a jeho přiznání, jedna suprová záměna slov (kterou uvedu i jako oblíbený moment, ačkoliv byla prozrazená už v traileru) a jeden kulervoucí zpomalený záběr na helikoptéru. Toť vše. Zasmál jsem se sice víckrát, ale na vyšší hodnocení to nestačí. 50 % Oblíbená část- Stalin X Stallone

Muži, ženy a děti (2014)

Úžasný náhled na komplikované vztahy dnešní doby úzce spjaté se sexem. Ale nejen s ním. Reitman mě znovu utvrzuje v tom, že ho mám v top 10 oprávněně. Povedlo se mu něco, co se u mojí osoby stává maximálně jednou za deset let- snímek s velmi vláčným tempem a klasickou dvouhodinovou stopáží vytvořil tak poutavě, že jsem poctivě a se zaujetím sledoval každou scénu. Bravo. 90 % Oblíbená část- dialog u ranní přípravy vajíček

Špinavý prachy (2014)

Film úplně o ničem, u kterého mi hlava nebere, jak může mít tolik procent. Jasně, je tu Hardy, který zvládl svůj part velice dobře, i když mi jeho role nesedla. Jinak tu ale není vůbec nic, co by mně stálo za zmínku. A těžko se mi píše komentář k něčemu, co se dá popsat jen jako bezmála dvě hodiny nudy. Takže ve zkratce- pokud máte možnost zvolit jiný snímek, udělejte to. 40 % Oblíbená část- ledový klid po střelbě v baru

Miluj souseda svého (2014)

Nepříjemní nesnesitelní mrzoutové dokážou zaujmout a scénaristé to velice dobře vědí. Nedostižným představitelem takových rolí je samozřejmě Clint Eastwood, ale tady klobouk dolů před Billem Murrayem, který ukázal, že rovněž v této poloze umí. Příběh je relativně fádní, ale musím vypíchnout scénu se svatořečením, kdy je naprosto průhledné, že k ní dojde, ale přesto má divák na krajíčku. Humor v naprosté většině situací funguje, takže fláknu pěkných 70 %. Oblíbená část- srovnání s Hitlerem

Zmizelá (2014)

Snímek bych rozdělil do třech fází- první polovina je záhadná, poutavá, přitahující divákovu pozornost, pak přijde zlomový moment (který uvedu jako mou nejoblíbenější část tradičně na konci komentáře) a najednou to začne mít grády a vy se zkrátka nemůžete dočkat, co bude v následující půlce stopáže následovat. V těchto dvou zmíněných úsecích jsem byl přesvědčen o tom, že budu obdarovávat absolutním hodnocením. Jenže pak přijde ještě fáze třetí po tom, co dojde k ukradení ulité hotovosti a tu bych označil jako divnou. Filmové synonymum je mysteriózní. Tahle epizoda mi vůbec nesedla do noty a srazila hodnocení o dvacet procent dolů. Věřím, že se najde spousta diváků, kterým bude vyhovovat celých 145 minut, ale já holt budu výjimka. Snad jsem neprozradil nic k příběhu, k čemuž už ale níže dojde, takže tam pozor. 80 % Oblíbená část- SPOILER! Moment zjištění, že Amy žije. SPOILER!

Blondýna na předpis (2014)

Nakonec to bylo asi i lepší, než jsem čekal. I tak jde o průměr, ale obával jsem se ještě větší ptákoviny. Dostal jsem netradiční pohled na bourání stereotypu jednoho veskrze normálního lékárníka. Občas jsem se zasmál, místy chytal za hlavu, ale hodinka a půl utekla jako voda a snímek tak svůj účel splnil. 60 % Oblíbená část- Dougův nástup na start cyklozávodu

Na vítězné vlně (2014)

Sportovní filmy mám rád a tenhle nebyl špatný. Jenže ať přemýšlím jak přemýšlím, nemám nic, co bych zde zvlášť ocenil a proč bych doporučil právě tento snímek. Jasně, nejdelší šňůra výher. Jenže jak je i ve filmu řečeno- o tu šňůru tady vůbec nejde. Takže co se dílek o sportu týče, napadá mě nejedno, které má narozdíl od tohoto pověstné a staré známé něco navíc. Proto v uvozovkách jen 70 %. Oblíbená část- duel na běžeckém pásu

Šťastné a veselé (2014)

To máte takhle snímek, ve kterém se nic moc neděje a vy jste plni očekávání, kdy se konečně něco stane. Protože prostě musí, ne? No tak zde je ukázka, že nemusí. Respektive jedna taková událost tu je, jenže tu nepovažuji za něco zlomového. Tudíž z mého pohledu prostě jen sledujete film, ve kterém se nestane vůbec nic. Myslíte, že by vás to mohlo bavit? Možná jo. Já kompletní stopáž vydržel jen kvůli tomu, že zbožňuju Annu Kendrick. 40 % Oblíbená část- "Umíš říct průšvih?"

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Nemůžu napsat nic jiného, než že jde o evropskou verzi Foresta Gumpa. Nevím, zda je to podobnost čistě náhodná, ale tento americký snímek mi vytanul na mysli nejednou. Narozdíl od něj, je zde humor víc černý, ale docela funguje a párkrát se určitě zasmějete. Slabší tři hvězdy a 60 %. Oblíbená část- nahrávka o (ne)zbourání zdi

Mezi náhrobními kameny (2014)

Jen tak tak to jsou tři, uvažoval jsem i o lepších dvou. Moc mě nenapadá, co vypíchnout. Možná poměrně netradiční role, kdy místo obvyklých klaďasů jsou zde záporáci. Teď mluvím o chlapech, co si najímají Neesona. A mimo těchto záporáků jsou tu proti nim ještě větší záporáci. Jak mně ale nepřicházelo na mysl, co víc pochválit, tak stejně marně v paměti hledám, co zkritizovat. Možná tempo. Ale suma sumárum film utekl, já ho viděl a zítra už skoro ani nebudu vědět, o čem byl. 60 % Oblíbená část- TJova schovka v dodávce