Strom života (2011)

Flmu chybí jednotící myšlenka i zápletka. Je těžké říct, o čem to vlastně bylo. Spousta obrazů se jakoby k ničemu nevztahuje a divák neví, co si o tom myslet. A sekce o evoluci na začátku se jeví jako zbytečná, pro "děj" filmu nijak nepodstatná a zbytečně dlouhá, a divák přemýšlí, jestli šel na film nebo na dokument. Film sice vypadá, že se snaží řešit vážné otázky, ale zůstává zcela na povrchu a nic z námětu nevytěží.

X-Men: První třída (2011)

V rámci žánru rozhodně nadprůměrné. Skvělé efekty a bezva střih. Nicméně našlo by se tam pár hodně otřepaných klišé, které ubírají filmu na "důvěryhodnosti". Ale rozhodně stojí za vidění.

Záhady Pittsburghu (2008)

Film mě velmi zklamal. Četla jsem nejdřív knihu a scénárista zápletku výrazně pozměnil (ubral jednu hlavní postavu, dal vztah mezi Arta a Jane, který tam nebyl) ...asi aby byla pro film jednodušší. Tím se ale ztratila hloubka a je z toho další průměrný příběh.

200 cigaret (1999)

Asi to mělo být vtipné, nicméně zasmála jsem se pouze jednou - když jsem viděla, jakou vizáž udělali Caseymu Affleckovi. Nechápu, proč se někteří dobří a schopní herci snižují k takovýmto filmům.

Zkus mě rozesmát (2011)

Bláznivé a nemůžete čekat žádnou hloubku ani velkou kvalitu, ale dá se u toho docela dobře zasmát.

Hra (1997)

Výborně natočené, nicméně těžko uvěřitelné, zvláště závěr v podání hlavního hrdiny.

Cizinec (2010)

Možná tomu nerozumím, ale mě se to líbilo. Některé ty policajtské scény byly dosti klišé, ale rozuzlení bylo pro mě překvapivé a odcházela jsem s příjemným pocitem. Retro styl byl bezva.

Mission: Impossible III (2006)

Páni, to byla ale jízda!! Pro mě jeden z nejlepších akčních filmů.

Maska smrti (1999)

Nevím, co si o tom mám myslet. Bylo zajímavé sledovat proměnu nebo spíš posun hlavního hrdiny, ale ke konci to už nikam nevedlo a když už nebylo, kam děj posunout dál, jako by ho usekli. Ta fiktivní dcera byla příšernost, ale napětí to mělo, i když ten závěr to dost pokazil. Alespoň byl na Ewana McGregora pěkný pohled.