Underworld: Probuzení (2012)

Pro mě jednoznačně nejlepší Underworld jaký vylezl. Dosazení sexy Kate Beckinsale a co více, do latexového oblečku, je obrovským lákadlem všech Underworldů. Stala se z ní výborná komiksový postava. Tento díl mi přišel nejvíce komiksový, měl nejleší finální souboj celé série a zanechal krásný otevřený konec. Já jsem byl více než spokojen.

Tornado Alley (2010)

Velmi krásný a povedený dokument. Tornáda a supercely, jsou jedni z nejzajímavějších přírodních úkazů. Jejich síla je obrovká, stejně tak jako touha člověka poznat , co je uvnitř tornáda. Největší zajímavostí však je, že největší výstkyt tornád a supercel je na severoamerickém kontinentu, kde se každý den od prvních jarních až do pozních podzimních dnů , neustále vytvářejí obrovské bouře. Vidět na vlastní oči obroské tornádo a supercelu, je můj sen. Zde v Evropě, nejsou až takové podmínky pro vznik tohoto přírodního jevu. Tím pádem se s nimi setkáme zřídka a ne v takové síle. A vidět na vlastní oči pak nemá šanci každý. Do takzvané " Tornádové aleje" se sjíždějí zvědavci z celého světa. A já chci být mezi nimi:-)

Sbohem, baby (2007)

Tak třeba zrovna tenhle film mě taky moc nezaskočil. Chápu, že většinu ano. Určitě to za shlédnutí stojí. Také jsem byl zvědavý. Ale můj šálek kávy to neni. Převážně klábosení než dění. Průměrný film. Nic víc, nic míň.

Všemocný (2011)

Špatný film to není. Ale zábavný moc také ne. Celý film se motáme na místě okolo Eddieho, ze kterého chrlí jedno mudro za druhým a to jen když si vezme zázračnou pilulku. Já teda nevím co je na tom dokonalého. Nenašlo se nic co by mě oslovilo. A ani mě závěr nějak nevyrajcoval. Film je pro mě průměr. Shlédnutelný jen jednou. 60%

Interstate 60 (2002)

Velmi špičkový film s bezvadně pohodovým příběhem, který mě úplně bez problémů vtáhnul do sebe. Po celou dobu jsem se usmíval a při některých scénách i z hluboka zasmál. Za zmínku stojí " bezvadná šukačka". To byl fakt gól. Nadmíru jsem byl spokojený s výborným Garym Oldmanem. Potěšila mě i přitomnost Christophera Lloyda, který také hrál významnou roli. A samozřejmě i Kurt Russell jako šerif tomu nasadil korunku. Škoda jen že Michael J. Fox měl tak malou roli. Určitě by více vynikal při delší roli. Co dodat dále? No snad jen to, že ti z vás co jste film ještě neviděli, tak jste o hodně přišli. Tahle road movie má sakra šťávu.

Angel Heart (1987)

No zase že by mě to extra nadchlo, to ne. Ale děj byl parádní, to bez pochyby. Atmosféra byla docela temná. To se mi samozřejmě velmi zamlouvalo. A rozuzlení...no takové docela jednoduché a ve vetšině filmů stejné. Vždycky se dozví hlavní postava, že je to on sám. V polovině filmu, jsem si začínal myslet že to bude sám Mickey Rourke. A to se samozřejmě potvrdilo. No ale, jinak je to dobrý film. Určitě mezi mysteriózními je na výši právem.

Kobra (1986)

Sylvester Stallone je u mě Pan Někdo. Líbí se mi s ním více jak 95% filmů, včetně tohoto. Bezvadný a legendární akční film. Co více dodat. Drsný styl, to patří akčním hrdinům jako je Sly. Zajímavá je hlavně úvodní řeč. Taková drobná rekapitulace násilných a trestných činů, které se v USA dějí běžně. No co dodat. To je vizitka tamějšího politického systému. V USA jsou lidé pod hranicí průměrného IQ. Systémm je naučil myslet pouze na peníze. A to raději nepíšu o imigraci:-) To by bylo na hoodně dlouho:-)To je velmi smutné.

Viděl jsem ďábla (2010)

Za poslední roky jsem neviděl film, krvák, ve kterém ta krev měla tak obrovský význam. Atmosféra neskutečně hutná už od samého začátku a postupně kynula do extrémních rozměrů. Určité momenty byli opravdu unikátní a dost brutální. Shlédnout tento film byla výborná volba. Začínám věřit tomu, že asijské filmy jsou mnohem napínavější a mrazivější než ty hoolywoodské.

Střet bohů (2009) (seriál)

Určitě výborný dokument s perfektními hranými prvky. Nejvíce mě zaujal samozřejmě Thór. Milovníkům mytologií doporučuji.

Bastardi 2 (2011)

Bastardi 2 jsou dle mého názoru úplně jinde. Byli jsme ušetřeni z 95% procent těch cikánských výrazů a bylo tu i nějaké menší napětí. Herecké výkony byli ale chabé a nechávali mě naprosto chladným. Hodnotím tak o 5% lepší úspěch a tak za již zmiňované napětí a lepší závěr.