Herkules a ztracené království (1994) (TV film)

Právě jsem tento Sorbův epos dokoukal asi podesáté. A pořád jsem si nezvykl, že zde Reneé O'Connor nehraje Gabrielle. Jinak mám tento film rád, hodně se mi líbí mořská příšera. Výborná oddechovka, která neurazí. 3*

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Rock je sice opravdu sympaťák, ale špičkovým hercem nikdy nebude. A pokud k sobě nedostane hereckého partnera na vyšší úrovni, nedopadne to dobře. A to je přesně případ tohoto filmu. Byť se zde ukáže i Michael Caine, nehraje tak důležitou roli, aby Rockovi pomohl k lepším výkonům. Bohužel. 2*

Doom (2005)

Jestli je příběh podle DOOMa 3, tak jsem asi hrál jinou hru. Děj filmu totiž zmíněné hře není skoro vůbec podobný, což mě opravdu vadí. Proč ve filmu nejsou klasické potvory jako Revenant, Arch-Vile, Cyberdemon či Hell knight? Slabé, opravdu slabé, jediné, co film zachraňuje jsou skvělí herci Karl Urban, The Rock a Rosamund Pike. Dávám. 2* a doufám, že jednou někdo natočí lepší zpracování této kultovní videohry.

Tři mušketýři (2014) (seriál)

Nakonec byli tito mušketýři jedním z lepších zpracování Dumasova veledíla. Moc se mi líbil hlavně kardinál Richelieu v podání Petera Capaldiho a dobrý byl i Sean Pertwee, jenž si taky jednou zahrál záporáka. Jinak je zajímavé, že seriál natáčeli kousek od mého bydliště a já si toho nevšiml. Teď můžu jen litovat... 4*

Vědecky prověřeno (2014) (pořad)

Richard Hammond je pro mne jasnou britskou moderátorskou jedničkou a když si vezme na paškál domácí videa, která nám vědecky vysvětlí, vzniká z toho slušný kotel. 4*, ale možná časem půjdu výš.

Perseo l'invincibile (1963)

Perseus jako Herkulův syn, Medusa jako rostlinný člověk z Johna Cartera a podobné hovadiny strhávají Perseovu tématiku do hlubin kýčovitého průměru. 1*

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Pavel Kříž se vrátil na plátna ve své životní roli básníka Šafránka a návrat to byl vskutku zajímavý, hlavně proto, že básnil asi tak minutu z celé dvouhodinové stopáže! Bývalého Hitlera doplnili jeho staří známí Matásek a Vaculík, kteří stárnou s grácií sobě vlastní (tedy hlavně Vaculík, u Davida by se o tom dalo pochybovat). Potud všechno v relativním pořádku. Ovšem "geniální" scénář nám nabízí celou plejádu absolutně zbytečných postav, které jsou ve filmu...no vlastně ani nevím k čemu. Namátkou třeba vyznamenaný herec František Ringo Čech, Veronika Gajerová, Miloš Mejzlík a hlavně trojice důchodců Josef Abrhám (kterého mám sice moc rád, ale tohle mu neodpustím), Jiří Lábus a Rudolf Hrušínský, jsou ve filmu absolutně k ničemu. Rád bych tedy citoval Tomáše Hanáka z televizního diskuzního pořadu Hřmění: "Asi se shodneme, že velké množství postav je hlavním problémem těchto...básníků." Další výtku mám ke zbytečné délce, některé scény si pan Klein mohl odpustit. A vtipy? Sice jsem se smál celou dobu, ale nebylo to kvůli vtipům, které postavy říkaly, alebrž kvůli komičnosti, reklamě a naivní debilitě filmu jako celku. Celkově tedy hodnotím 2*, film byl rozhodně lepší jak pátý díl, ale na první tři epizody nemá. P.S. Ve filmu jasně vládne postava Emila Nádeníčka v podání skvělého Oldy Navrátila, u jeho scén jsem se zasmál opravdu od srdce.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Mladá posádka Enterprise se pod Abramsovým vedením dostala do vrcholné formy. Chris Pine a Zachary Quinto v rolích ikonických vesmírných dobrodruhů Kirka a Spocka, podávají ve filmu své životní výkony. Navíc jsou skvěle doplněni Karlem Urbanem a především superpadoušským Benedictem Cumberbatchem, z něhož sálá zlo na sto honů. JJ se bezpochyby nechal inspirovat SW, protože vesmírné bitvy a akční scény konečně za něco stojí. Star Trek nikdy nebyl lepší, jsem zvědav, co přinese další díl... 5*

Lindemann: Praise Abort (2015) (hudební videoklip)

Tillův první sólový videoklip je nářez! Kontroverzní téma potratů pojal německý hudební bůh po svém a naservíroval nám extrémně nekorektní hnus, který lidé netknutí rammsteinskou tvorbou jen tak nezkousnou. Pro nás, germanofilní konzumenty, je však toto vrchol současné hudební tvorby (byť Till tentokrát zpívá anglicky). 5*

Rammstein: Du hast (1997) (hudební videoklip)

Jedna z nejlepších písní všech dob je doprovázena jedním z nejlepších videoklipů všech dob. Jak prosté! 5*