• Rodinný

Spring Breakers (2012) odpad!

Větší hovadinu jsem už dlouho neviděla

Navždy spolu (2012)

Ať už je to průměrný jak chce, ale za The Cure - Pictures of you na konci dávám 4 hvězdy... :)

Můj týden s Marilyn (2011)

Tento film o Marilyn Monroe patří k těm lepším. Je kvalitní až na jeden podstatný ,,detail" - Michelle Williams není absolutně podobná Marilyn a postrádá její charisma, proto celý snímek spadá do kategorie průměrných výtvorů. Herec, který ztvárnil Arthura Millera na mě působí autenticky, alespoň vzhledově. Soundtrack se tvůrcům ovšem mimořádně povedl.

Šakalí léta (1993)

Příběh je vcelku o ničem, zachraňují to akorát některé taneční scény s rock´n´rolovými peckami. Myslím, že nejde ani tolik o muzikál, jak se v základních informacích všichni můžeme dočíst.

Někdo to rád horké (1959)

Pro tento film mám neskutečnou slabost a pro hlavní postavu, Marilyn Monroe, ještě větší. Jedná se o komedii, která i v dnešní době nemá konkurenci. Je neskutečné, jak může být film z roku 1959 sledovatelný i po tolika letech. Je mnoho snímků, které by dnešní společnost nepochopila, ale Někdo to rád horké je výjimkou. Každý divák zde najde vtip, náročné oko toužící po kráse shlédne ženskost a ,,lovci starých časů" si také přijdou na své. Alespoň mně vždy všechna tato fakta vykouzlí úsměv na rtech.

Walk the Line (2005)

Nevím, proč většina lidí srovnává tento film s Rayem. Ano, můžou za to drogy, ale vždyť je to ve světě ,,šoubyznysu" běžná záležitost. Skončit to buď dobře, nebo špatně. J.R. Cash měl štěstí v tom, že při něm stála milující žena June Carter, která ho i přes všechny jeho úlety podporovala. Režisér James Mangold pojal celou záležitost velmi profesionálně. Herci v hlavních rolích ohromují tím, že neotevírají pusy na ,,plejbek" špičkových interpretů. Vzali totiž zpívané slovo a hru na hudebních nástrojích do svých rukou. Ve scénáři nechybí poměrně rychlý vzrůst hlavního hrdiny, obrovská sláva, pád, ale i následné vzchopení se. Dávají tomu šťávu i kvalitní interpretace Cashových kolegů z dob minulých (Jerry Lee Lewis, Elvis Presley, Roy Orbinson aj.)

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Chůvu k pohledání miluju odmalička. Myslím, že je má náklonnost k tomuto kousku zcela na místě. Viděla jsem to už nejmíň tisíckrát, ale pořád mě rozesmějí rozepře mezi ,,Najlsem" a slečnou ,,Bebkok" o humoru slečny ,,Fajn" nemluvě. Vše to skončí parádně, takže kromě židovských fórků a dalších úsměvných věcí se zde najdou i ,,filmová srdíčka", protože tento kousek skončí ,,hepyendem".

Sex ve městě (1998) (seriál)

Když slyším větu ,,Carrie Bradshawá ví hodně o sexu a nebojí se zeptat" mám hned lepší náladu. Tento seriál dokáže skvěle ,,zabít" čas v tom nejlepší slova smyslu. Diference mezi hlavními hrdinkami všemu dodává šťávu. Na první pohled je největší přebornicí v sexuálních záležitostech Carrie, ale pokud je člověk pravidelným divákem, jistě pochopí, že královnou tohoto ,,oboru" je Samantha, která je mojí oblíbenkyní. Pokud si chcete zabrečet smíchy, vřele dopočuji tento kousek z dílny HBO.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Jméno Martin Scorsese je synonymem pro úspěch, a tak jsem neměla sebemenší pochybnosti o tom, že tento ,,snímek na pokračování" bude skvost, který mě bude beze sporu bavit. Když jsem se podívala na první díl, tak jsem měl chuť vidět další! Mám ráda příběhy podle skutečných událostí a nesmírně mi lichotí, že se zde objevují skutečné postavy z podsvětí (Al Capone, Lucky Luciano aj.). O výborném hereckém sestavení, kameře a scénáři nemusím ani hovořit. Proto pět hvězd!