• Thriller

Blade Runner (1982)

Brilantní. Povedla se zejména atmosféra, skloubila se za pomocí výborné muziky, vymazlených kamerových záběrů, nadčasových kulis, futuristických kostýmů, dokonalých triků a logického postupu vyšetřování. Přece jen jsem ale pár nedokonalostí našel, např. velmi špatná úroveň ochrany je zarážející, když snímek správně ukazuje velmi špatnou úroveň bezpečnosti. Jednak při pohovoru prvního replikanta (jak si může přinést na test k policii bouchačku?), tak zejména návštěva šéfa Tyrellu. To jako nikdo nekontroluje, kdo mu jde na návštěvu? A jak lezl s vykloubenými prsty na střechu a držel se tam tou jednou právě pochroumanou rukou...). Ale jsou to jen drobnosti. A ještě na závěr...funguje vůbec ještě dříve tak známá firma TDK, co má v závěrečné scéně na střeše tu reklamu? :-)

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Zklamaní. Spousta bezduchého střílení a patetickych kecu, nelogické chování postav, snad jen vyprava je na dobré úrovni.

Jako pavouk (2001)

Thriller plny klise a scen spatlanych z podobnych filmu, i kdyz ten konec mne prece jen prekvapil. Dokonce jsem uvazoval i o 3*, ale tech chyb a nemastnych hereckych vykonu je tam prece jen dost.

Lovec senzací (1987)

Dal bych tak 50%. Je to pomalé, ale atmosféru staré židovské Prahy se podařilo zachytit.

Vetřelec: Covenant (2017)

Opět je to takový výběr, skládanka scén z předchozích vetřelčích filmů včetně podobných lekaček a postupů. Kdo neviděl žádného vetřelce, tak tohle může použít jako takové bestoffko. Opět to tam všechno zachraňuje nová Ripleyová, dokonce hodně podobným způsobem, jsou tu hondej i zlej android, stejný odlety na rychlo se zaháklým vetřelcem a navíc je tu taky spousta nelogičností - jasně, že na neznámou planetu je dobrý vstupovat bez ochranej obleků, nejlépe rovnou v šortkách. Vlastně je to jako předchozí Prométheus, jen zasazen do novýho prostředí a znova okopírované scény.

Ach, ty vraždy! - Tajná mise docentky Rybkové (2010) (epizoda) odpad!

Tohle už byl vrchol idiocie. Autoři si pravděpodobně myslí, že když je to kriminální komedie, takže tam můžou narvat jakoukoliv ptákovinu a bude to jako sranda? Tak to ne. Chatrný příběh, toporné herecké výkony, nelogické chování postav a vlastně spousta jiných nelogičností a chyb...tímhle dílem končím. Jen pro ukázku, jakou nám tady naservírovali náhradní podezřelou- důchodkyně, která jako zaměstnání uvádí panská posluhovačka a vlastní kalašnikov. WTF.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Této bláznivé komedii postupně docházel dech i nápady, ale párkrát jsem se zasmál. Druhá půlka bohužel spíš trapná a nudná.

Volání rodu (1977)

Míra Moravec, to je vůdce rodu jak má být, chytrej, divokej a ...vlasatej!

Nevěsta pro Zandyho (1974)

Parádní film, co ukazuje, jak se dřív chlapi chovali k ženskejm, hlavně na farmách. Trocha té emancipace dřív asi bylo zapotřebí. Tedy jak nechal to stádo prohnat jejíma záhonkama, to pro mne jako nadšeného zahrádkáře byl důvod ho skopat do kuličky.

Slova (2012)

Pomalé. Hrozně se to vleče.