Mezi námi děvčaty (2003)

Kupodivu inteligentní komedie o věčne rozhádané matce a její dceři. Cestu zpátky k sobě mohou ty dvě nalézt asi jen díky zázraku. Mile překvapil návrat J.L. Curtis která pořád dokáže hrát šestnáctiletou poberťačku stejně dobře jako matku ve středním věku..

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Tak tohle je opravdu lahůdka pro všechny příznivce "drogových dýchanků" typu Trainspooting atd. Co tady ovšem provádí Deep a Del Toro to se musí vidět, popsat to příliš nelze. Párkrát jsem si říkal, že musí ti dva mít něco v sobě i během natáčení.. EDIT  7/2022::   Po téměř dvaceti letech jsem v hodnocení mnohém shovívavější.. Nebudu si nalhávat, před dvěma dekádama mě podobné divočiny braly mnohem více. Pokud mám vypíchnout konkrétní negativum - tím je přepálená stopáž. Takováhle jízda se mohle vejít do 100min.

Den poté (2004)

Od Emmericha se nic světoborného už asi čekat nedá, a to se přesně i stalo. Po všech emzácích z vesmíru a Godzilách se zplašilo počasí a všechny národy světa (hlavně ovšem Američané) se semknuly aby se popraly s větrem, deštěm a hurikány. Hlavně od toho nečekejte bůh ví co, na tyhle filmy se chodí relaxovat. PS: Fyzikové a meteorologové, vy raději nechoďte vůbec, v půlce by jste asi utekli z kina..

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Dnes již klasika akčního filmu kterou by určitě nikdo nenatočil lépe než Cameron. (Viz T3). Nebudu se tady snažit hledat nějaké nedostatky protože pro mě je tehle film ideál akční podívané a těžko ho něco v budoucnu výrazně překoná. Od hudby v úvodních titulcích přes Arnieho (který se pro tuto roli asi narodil), až po nervy drásající konec v ocelárně.

2001: Vesmírná odysea (1968)

První film velkého filmaře který jsem viděl mě příliš nenadchnul. Čekal jsem rozhodně nezvyklé sci-fi, ale film složený téměř výhradně ze statických (navíc velmi dlouhých) záběrů mi připadl hodně rozvleklý a místy i nudný. Zmínku si rozhodně zaslouží efekty které vidět v kině v roce 1968 tak mě už něco jako Jurský park nerozhodí. Dále pak HAL9000 (hlavně jeho hlas) a výborné zakomponování klasické hudby do filmu tohoto žánru mě mile překvapilo.