Zodiac (2007)

Velmi zajimavy kriminalni pripad, ale taky velmi narocny film co se tyce divakovy pozornosti. Hodne zapleteny pribeh, tuny dialogu, jmen a souvislosti. Navic 160minut u takoveho filmu vyzaduje slusnou "kondici".. Zadna oddychovka tenhle film neni.

Thelma a Louise (1991)

Dnes jiz asi kultovni road movie ma sve kvality, ale i par much by se naslo. Hlavne drobne nelogicnosti v deji, ale nemyslim ze by to bylo nejak zasadni. Navic je to pouze muj nazor.

Ostrovní zprávy (2001)

Zase jedno malancholicke, komorni drama stavjejici hlavne na velmi kvalitnich hercich. Kevin Spacey je opet k sezrani, staci se podivat jen na jeho vyraz v obliceji a musite ho hned zakonite litovat. :-) Cate Blanchett jsem malem nepoznal, tady byla krasne odporna.

Medvídek (2007)

Hrebejkova tendence je ponekud sestupna, a na rozdil od konkurence v pobobe rodiny "Sverakovych" sype jeden film za druhym. Pelisky byly uzasne, Horem padem a "Kraska" jeste sly, Medvidek je uz jen sedy prumer.

Fontána (2006)

Pro bezneho divaka myslim velmi narocne zpracovani tematu, kde se film zamysli hlavne nad smrti jako soucasti zivota. Hlavni hrdina se smrt snazi pochopit, ale jelikoz je chirurg, tak se mu to uz z principu moc nedari. :-) Jak uz jsem psal, zpracovani, a vubec cely styl vypraveni deje neni zrovna bezny, a prumerny divak bude ponekud v rozpacich.

Grandhotel (2006)

Hodne slusny scenar, podobne je to i s hereckymi vykony a hudbou.. Pravda, pribeh hlavne ze zacatku tahne jak smrad, a je typicky "Ondrickovsky" poloabsurdni, ale me se to celkove libilo.. To ale nemusi platit pro vsechny, obcasni divaci se mohou nudit.

Mezi řádky (2007)

Pokud se tohle opravdu stalo tak klobouk dolu. Ale to jeste neznamena ze film o tehle udalosti bude uveritelny.. Hlavne v druhe polovine nebylo o pateticke momenty nouze, a cele to misty pusobilo i smesne. Jinak ale to ale zase nebylo tak hrozne :-)

Sunshine (2007)

Danny Boyle se vylizal z prumernosti posledni doby, a predvedl nevsedni misty velmi realisticke vesmirne drama. Pro me osobne velmi nadprumerne sci-fe ve svech ohledech, a jeden z nejlepsich filmu roku 2007.

Dotkni se ohně (2006)

Po Hotelu Rwanda na nekterym dalsim opet drama zabyvajici se svobodou na Cernem kontinentu.. Tentokrate se jedna o Jihoafrickou republiku.

Okamžik zlomu (2007)

Mozna trosku prekombinovane soudni drama, ktere neurazi nenadchne.. Anthony se u soudnu nechal misty inspirovat "Piškotem" z Allly McBeal.. :-)