Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Vzpomínám kdy jsem jako kluk hltal první díly Indiana Jonese. V novém volném pokračování přibyly sice počítačové efekty, ale jinak je to pořád stejná slátanina pro adolescenty. Z nostalgie za 2 *.

Zločinec (2008)

S hlavní postavou jsem se sžil. Dostat se do vězení za takový čin se může stát asi každému z nás. Nebo alespoň mě ano. Přistihnout nějakýho zmetka jak mi šmejdí v domě, dopadl by nejspíš stejně. Ještě, že u nás nejsou věznice tak drsný jak v Americe. Nebo si alespoň myslím, že nejsou. :-o

10 000 př. n. l. (2008)

Hned ze začátku mě do očí bouchl do očí zjev členů horské tlupy. Dredy s oholenými hladkými tvářemi a vousy upravenými do bradky, ale budiž, nikdo dnes nemůže vědět jak jsme tenkrát vypadali. V téhle pohádce žádná historická fakta nehledejte. Příběh může nabídnout jen zajímavou audiovizuální podívanou bez nových nápadů a přihlouplým scénářem. Velkou slabinou byl i český dabing. Karenův hlas byl naprosto šílený! Nudit se ale nebudete. Kdo chce něco víc, ať raději sáhne po filmech Boj o oheň, nebo Apocalypto.

Vražedná pole (1984)

Drsné drama o nekontrolované a neomezené moci jednoho nad druhým. Je dobře, že takové filmy o zvěrstvech páchaných na lidech vznikaly, vznikají a doufám i vznikat budou. Snad si z nich vezmeme poučení. Škoda jen střihů v ději. Jako by tam některé scény chyběly. Mohlo to být za 5*.

Soudný den (2008)

Sto minut akčního sci-fi Bé s nepřehlednými souboji, usekanýma rukama, hlavama a krví, co by naplnila několik soudků Gambrinus XXL. Rhona Mitra je jako Butální Nikita z roku 2033. Nic jí nezastaví. A chybějící oko? Není pro ní handicap, spíš výhoda a na kráse jí neubere. Dojem nejvíce kazí nelogické chování postav a odfláknutý scénář. Zkuste třeba nastartovat nepoužívané auto po pětadvaceti letech stání v garáži :-) I přes to všechno dokáže děj udržet u televize a nedovolí usnout. Něco hlubšího však nečekejte.

Občan Kane (1941)

Ve své době určitě přelomový film, ale jak ho hodnotit po více jak šedesáti letech? Z dnešního pohledu to pro mě byla trochu nuda. Ve střehu mě udrželo jen čekání na "poupě".

Bestiář (2007)

Asi jsem magor, ale pro mě je tenhle film tím nejlepším, co jsem za poslední rok z české kinematografie viděl.

V Bruggách (2008)

V tomle filmu toho kurva moc k smíchu nebylo.

Street Kings (2008)

Lehce nadprůměrný thriller o hodných a zlých policajtech.

Mongol - Čingischán (2007)

Tohle já můžu. Škoda jen, že ze života Čingischána jsme viděli jen jeho začátek s velkými mezerami.