Bílá stuha (2009)

Tento umělecký počin se minul "povoláním" - měl být knihou, ne filmem.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Kniha je celkem poctivá dokumentaristika. Přestože v ní chybí větší dávka zasazení do celospolečenského kontextu, jsou v ní (alespoň mezi řádky) obsažena jakási vysvětlení, proč se hlavní hrdinka upnula k heroinové subkultuře (domácí násilí, všudypřítomné zákazy, neosobní přístup ve škole...). Film na rozdíl od knihy redukuje příběh Christiane F. na pouhopouhou snahu šokovat, znechutit, varovat. Herecké (nebo možná spíš herácké :)) výkony byly ovšem dobré a atmosféru to má jakousi taky. Ovšem to, že člověku najede heroin po šňupnutí okamžitě, na tom nejspíš tvůrci byli v kině, nebo co...

Špatně rozdané karty (2004)

Dá to práci vytvořit kompaktní a propletený příběh, který nebude působit příliš schematicky a prvoplánovaně a který bude disponovat určitou koherentní myšlenkou, a Uno je v tomto ohledu dobře odvedenou prací.

Sametoví vrazi (2005)

Náhodou docela dobrý, na český poměry. Akorát pořád tak trochu na jedno brdo, málo oscilace. Hudba a audiovizuální zpracování by potřebovaly trochu oživit, ale vzhledem k tomu, jak vypadají jiný český filmy, lze leccos odpustit. Intonace herců ovšem otřesná, jako u většiny domácích počinů, přestože dialogy tak úplně špatně napsaný nejsou.

Kafka (1991)

Kafka v hrobě promine, mně se to líbilo.

Polytechnika (2009)

Jako svědectví a pomník je to dobré, ale pro formu narativního filmu je to podle mě málo. Prosté bědování nad tím, kolik je ve světě nenávisti prostě nestačí, kvalitní film by měl nabízet alespoň jakés takés hypotézy toho, odkud se to zlo bere. Psychologická sonda do duše vraha zde, až na několik vět z jeho dopisu, které navíc nejsou režií dostatečně podtržené, téměř absentovala, což vidím jako hlavní kámen úrazu. Chyběla mi prostě nějaká vysvětlení toho, co to bylo za člověka.

Báječná léta pod psa (1997)

Vieweghovo líčení komunismu nabuzuje dojem, že tehdejší doba se dala v podstatě bez větší újmy na zdraví přežít, a že je tedy záhodno dívat se na ni s dávkou "laskavého humoru". Jinak ale herecké výkony dobré a třeba bych dal i o jednu hvězdičku navíc, kdybych si kvůli tradičně blbému českému mixu zvuku nemusel domýšlet každou druhou pronesenou větu.

Politické kruhy (2009)

Nejsem s to posoudit, jestli to bylo celé příšerně přebujelé a za vlasy přitažené, nebo naopak naprosto přesné.