Café society (2016)

Starý, dobrý a poctivý Woody mne nezklamal ani tentokrát 😊👍

Na hraně zítřka (2014)

Nečekala jsem, že film avizovaný jako mysteriózní, akční sci-fi s panem prkeným Přemkem Cruisem-podlahou, který zpočátku filmu je skutečně neskutečně prkený i neohrabahý, což ale poctivě hraje podle scénáře a jaksi to i světe div se funguje a dokáže být chytrý, vtipný i romantický zároveň. Je málo filmů ve kterých se dá na Cruise koukat aniž bych měla nutkání ho každých 20 vteřin zastřelit :-) A tahle akční sci-fi s ukradeným nápadem z filmu "Na hromnice o den více" patří rozhodně mezi jeho lepší filmy. Ano, opakování je matka moudrosti :)

Princové jsou na draka (1980) (TV film)

Tahle pohádka je nadprůměr a tím nadprůměrem jí dělají především písničky s výbornými texty z originální dílny Uhlíř & Svěrák.

Past (2010)

Jedna hvězda za herecké obsazení a jejich průměrné výkony. Zbytek filmu nebudu komentovat, protože moje průměrné IQ nepochopilo význam a myšlenku, kterou mi měl film sdělit. Film byl tak rádoby tajuplný a nedotažený, že na konci filmu už mi to bylo i jedno co tím vlastně tvůrci filmu chtěli říci. Velkým lákadlem tohoto filmu je kvalitní herecké obsazení, ale pozor přátelé, protože to je právě ta stěžejní PAST ;-)

Lincolnská střední (2001)

Film mě udržel u televize až do konce a ještě mi to inspirativnė vnuklo nápad udělat si u toho manikuru s pedikurou. Takže zas tak děsný to nebylo :-)

J. Edgar (2011) odpad!

Nejnudnější film co jsem s Di Capriem viděla. Tedy přesněji jsem to vlastně ani nedokoukala. A to je Leo můj velký oblíbenec.

Requiem za sen (2000)

Varování lidstvu, že drogová i přílišná patologická závislost na čemkoli je prostě nezdravá a nezřídka i životu nebezpečná. PS.většiina filmů o drogově závislých jedincích je stejjná. Tohle se jen nepatrně odlišovalo od průměru.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Spíš lehce cynická, trochu černá komedie s pravidelností každých 15 min. dávkovaná schizofrenními skotskými střiky a nakonec i elektrošoky po kterých zřejmě nakonec zapomněl a zdementněl nejenom scenárista, ale pravděpodobně i celý zbytek filmového štábu. A o čem, že to vlastně vůbec celé bylo? Konečný ŠACH MAT tady bohužel moc nezafungoval a vyzněl do totálně dementní trapnosti.

Edith Piaf (2007)

Skvělá Marion Cotillard, jako vrabčák z předměstí, udělala z filmu pro mě neopakovatelný zážitek. Protože jsem četla knížku, byl pro mě film vylíčen taky trochu povrchně a hodně věcí ze života Edith nebylo vysvětleno vůbec, ale nebudu hnidopich. Spoustu věcí jsem si byla schopná odvodit, zdůvodnit a odpustit. Jsem si vědomá, že vylíčit život Edith Piaf, který byl nejen bojem o hudbu, přežití a lásku byl určitě nesnadný úkol, nota bene pro režiséra, který je francouzské národnosti. Film je krásnou a důstojnou poklonou velké pěvecké hvězdě, její neuvěřitelně silné vůli a jejímu neobyčejnému nadání. Přátelé za mě určitě NON! JE NE REGRETTE RIEN :-)

Lvi - špionáž v brlohu (2002) (TV film)

S ohledem na skutečnost, že mám doma dvě kočky, kterým někdy láskyplně říkám: " ty moje pumice" nebo "ty moje tygřeno", jsem kouknutí na tenhle špionážní snímek považovala za přímo rodičovskou povinnost :-) A byla to příjemně úsměvná hodinka strávená ve společnosti velkých a nádherných koček. Mám pro kočky zvláštní slabost ;-)