Dokonalý smysl (2011)

Atmosféra dusivě se blížící apokalypsy spojená s parnerstvím tzv." pair of assholes". Snímek zajímavě dokreslují momentky ze světa resp z jiných sociálních skupin a prostředí dodávající širší obraz globální zkázy. Oba hrdinové zvlíádají své charaktery na jedničku a ani sekundující herci svou práci neodflákli. Po celou dobu jsem myslel na film Slepota. Tam kde Perfect sense končí by mohla Slepota začít. Poctivá 4 hvězda

Leningrad (2009)

Nebudu komentovat hrůzy, které museli obyčejní lidé Leningradu snést. Jinak tento film je přesvědčivý po vizuální stránce. Ovšem sebevražedný útok německého pilota byl vyloženě úsměvný, to tam vůbec být nemělo, svůj účel tahle scéna nesplnila. Jinak opravdu přesvědčivé....

Rango (2011)

Skvělá hudba..pocta westernu. Skvělé scény...pocta westernu. Závěr? Pocta westernu. Výtečná zábava.

Den zrady (2011)

Den zrady je Cloneyho "dítě". Seděl v režisérském křesle, dumal na scénářem, vložil kapitál. Dalo by se říci, že je matkou projektu ačkoliv je scénář adaptací knižní. Chce se mi říct, že je Clooney výtečnou matkou. Film mi sedl. Ryan Gosling na sebe upozornil, mimo jiné, v Drive a v tomto díle jen potvrzuje svoji svištící hvězdu do výšin. Všechny role si sedly, herci se baví...film běží jako na drátkách. P.Giamatti kouzelný. Chtělo se mi dát 5*...ale 4+ to je na tuty! Ačkoliv....zápletka se stážistkou zase tak originální není, že Bille?

Válečná planeta (2008)

Vlastně nevím proč jsem nedal "odpad". Možná za nebe s jinými planetami. Jinak to byla absolutně nezajímavá, beztvará snůška klišé a červených brokovnic. Závěrečná líbačka už byla vyloženě směšná....

Válečný kůň (2011)

Pohádka pro dospělé? Ano, tak bych to nadnesl. Nechte se unášet vzorně a poutavě vyprávěným příběhem koně, který je "vyvoleným". Po filmové stránce bezchybné. Příběhy lidí se míhají a statečný koník zustává. Lecjaký šťoura by mohl napadnout srdceryvný happyend mezi vločkami, a patos návratu domů v záři zapadajícího Slunce, ale tak to prostě člověk u pohádek chce, nebo ne?

Stud (2011)

Film budící bipolární reakci. Jsou uživatelé nešetřící hvězdami, a ani já nebudu, a jiní co litují času filmu věnovanému. Není to samo o sobě pro film chválou? Jsou filmy co člověk shlédne, frkne 3 hvězdy a jde se dál. Ať chcete nebo ne, nutí vás přemýšlet. Bravo! A za další: chtěl bych vzkázat všem co si berou do pusy že se jedná o porno, úchylárnu atd...tenhkle film zdaleka není a nemá být o sexu. A Fassberder posbíral ceny opravdu zaslouženě.

Avengers (2012)

Řež je prvotřídní...to ano. Nebudu chválit...toho je tu dost. Musím ale přeci jen pozdvihnout laťku pro ostatní - tenhle film je totiž nesmírně vtipnej. Špekování jednotlivých superhrdinů nebere konce a tenhle film jednoduše nakopává. Kdyby tam všichni byli drsňáci s kamenným ksichtem a zachraňovali Zem tak by to vyšumělo, ale špeky na úkor fantasy (že, Legolasi?), egoismu a narcismu. Prostě....palec nahoru!

Speciální jednotka (2011)

Ze začátku se film tváří jako ostrý biják plný přesných mušek, ukázky výcviku speciálních jednotek, vrtulníky tančí do rytmu chytlavé diskošky atd. Dosud vše OK, scény jsou akční, pěkně natočené, hoši sympatičtí. Příběh se slibně rozjíždí a pak? Začnete si klást otázky a těch nepříjemných přibývá...a když hoši přejdou hory a v ústrety jim vykráčí jejich pronásledovatel co za chvíli naprosto debilně zhyne, tak už jen lapáte po dechu a hlavou vám běží tři písmena .... W.T.F. Ještě že to na konci alespoň dva sympaťáci přežijí... měl jsem chuť dát i dvě x, ale dám 3 za ty občasné záběry krajiny.

Eddie Vedder – Water on the Road (2011)

Pohlazení po duši. Nevím jak to jinak nazvat. Ten člověk, rozumějte Eddie Vedder, prostě působí hrozně mile. Každá rocknrollová hvězda je taky jen člověk a Eddie tomu ten lidský rozměr dává. Nevím kolikrát už jsem to DVD viděl, ale veřte nebo ne...vždycky mě překvapí něco čeho jsem si nevšiml. Děkuji pánubohu že mi Pearl Jam i Eddieho Veddera poslal do cesty. Bude to znít jako klišé když řeknu, že jsem díky tomu lepším člověkem?