Pro hrst dolarů (1964)

Nie je to zly film, ale pride mi spravodlive, ze Leone musel Kurosawovi platit podiel na zisku. V mnohych ohladoch westernova verzia zbytocne kopiruje detaily, ani vyborny a charizmaticky Clint Eastwood nevytiahne dolarovu prvotinu na uzasny film, je to skor rozbeh k absolutnej spicke, ktorou zaiste je neskorsi zaverecny diel trilogie.

Náměstí Nebeského klidu 20 let poté (2009) (TV film)

Su krajiny kde sa tieto udalosti stale nevyucuju, preto dokument povazujem za cenny prispevok do tvorby o sucasnej historii CLR... nuz pevne dufam, ze jestvuje aj verzia s cinskymi titulkami.

Samsara (2001)

Film som videl trikrat, ale mam z nej stale zmiesane pocity. Po kazdom pozreti uberam jednu hviezdicku. Velmi sa mi pacila z obrazoveho hladiska, nadherne tibetske hory - najma ak pozerate film v kine. Velka chyba rezisera obsadit do hlavnych uloh americkeho Cinana a kanadsku Cino-Vietnamku, nehovoriac o ich synovi, co uz vobec nevyzera ako Tibetan, ale ako cinsky blbecek. Ak mam celkovo zhodnotit snimok, je asi tak tibetsky ako je japonska Memoirs of geisha. Obdobne rozpoluplny je dalsi Pan Nalinov film Udolie kvetov, co ma utvrdzuje v domneni, ze reziser ma velmi pochybne vnimanie tibetskej kultury.

Deep End (1970)

Velmi pekny film, ale popravde ma koniec velmi sklamal.

Lian xi qu (2006)

Jemny film ktory asi nie je pre pohovkove typy. Ma co povedat kazdemu, co niekedy cestoval len kvoli ceste, bez planovania. Kto hladal samotu a nasiel spolocnost. Rozhodne dobry pocin.

Achiwa Ssipak (2006)

Asi najuchylnejsi cartoon co som videl, miestami totalne stupidny a odpudivy. Hodnotim ale velmi vysoko za originalnost, ako aj kvalitu spracovania. Voci Korejcom, ale zostanem obozretny, ocakavam od nich uz iba najvacsie zvrhlosti.

Zatôichi: The Last (2010)

Ja som sa dlho na tento film tesil. Film ma nesporne pozitiva ako dobra kamera, hudba a herecke vykony. Zial, pribeh ma trochu sklamal - je zbytocne rozvlacny a najvacsou slabinou je scenar. Napad spravit pribeh o mladom Ichi je prevratny, zial tvorcovia prilis spekulovali a chceli sa vydat uplne novou cestou. Zmarili mnozstvo silnych stranok, ktore im davali predosle filmy a vytvorili zapleteny pribeh, bez humoru, konca aj zaciatku.

Cemetery Junction (2010)

Velmi prijemna novinka, ktora prinasa nieco, co chyba coraz viac filmom - pribeh.

Carlitova cesta (1993)

Priemerna gangsterka - Sean Penn ukazuje svoju vsestrannost, ale Al Pacino mal uz aj lepsie filmy. Kazdopadne pozeratelny film, aj ked na CSFD trochu nadsadeny.

Ďáblův advokát (1997)

Zaujímavé až dokedy Al Pacino začne spievať, potom to už ide nenávratne dolu vodou.