Gunday (2014)

Nech Vas nepomyli realisticky zaciatok, film skoro naberie bollywoodske klise, ktore sa bude stupnovat. Pokial Vam toto, z nejakeho nepochopitelneho dovodu, imponuje, berte moje nizke hodnotenie ako vyzvu...

Jmenovec (2006)

Film by si zasluzil ovela vyssie hodnotenie, ale to je vizitka vkusu uzivatelov tohto serveru.

Hazaaron Khwaishen Aisi (2003)

Film, ktorý by si zaslúžil väčšiu pozornosť, veľmi dobrá sonda do Indie.

Windhorse (1998)

Trosku tendencne podane, ale v zasade v mnohom velmi vystizne. Clovek po pozreti filmu bude nenavidiet cinsky rezim.

Farářův konec (1968)

To sa iba mne zda, ze Slunce, seno vykradlo a sprznilo postavy a myslienky prave z tohto filmu?

Pohřešovaná (2011)

Celkom dobre natocene severske chladne naturalne nasilie, ale majte na vedomi, ze z pozretia filmu nezostane prilis vela pozitivnych pocitov.

Iron Man (2008) odpad!

Takúto tupotu som už dlho nevidel.

Iron Man 2 (2010) odpad!

Pompézne natočená kravina, ktorá by nepresvedčila rozmýšľajúceho človeka ani za čias studenej vojny Hodnotenie tohto filmu ukazuje, že svetu hrozia väčšie nebezpečenstvá ako klimatické zmeny, či znečistenie. Je ním asi globálne hlúpnutie.

Wu ren jia shi (2010)

Zhang Yang týmto filmom nedosiahol úroveň predchádzajúcich filmov. Napriek tomu si myslím, že ide o vcelku vydarený film o živote v modernom Pekingu. Film je ťažké zohnať, ale možné je ho vidieť s anglickými titulkami online na čínskych serveroch, v prípade záujmu si napíšte o linku.

You hua hao hao shuo (1997)

Zaujímavá štúdia spoločnosti v Pekingu koncom 90. rokov, okorenená pre čínsku kultúru nie príliš príznačnou iróniou. Film je hereckým koncertom Jiang Wen jedného z najslávnejších domácich hercov. Veľmi vydarené dielo na konci trpí nekonečne rozvláčnym finále. 3 1/2 *