Queen (2013)

Vidno tu, že indický film si zatiaľ nenašiel v našich končinách stále publikum. Buď sú tu nekritickí milovníci bollywoodskeho gýča vs. západocentrickí obdivovatelia Brada Pitta alebo Luďka Sobotu. Ale nádej žije, tento jeden z najlepších indických filmov sezóny sa vyšplhal hodnotením takmer na úroveň Což takhle dát si špenát :)

Konečný tah (1995) (seriál)

Briti zase raz dokazujú, že sú nielen tvorivejší ako Američania, ale im stačí menej priestoru aby povedali viac.

Neohrožená (2014)

Pozitivne vidim, ze na indicku kinematografiu to ma celkom akcne grady, ziadne sladke pesnicky a velmi slusny zaver. Komentar nizsie od pana s prezyvkou "verbal" je neskutocne prihluply.

Chobotnička (1983)

Čistá hlúposť, podľa hodnotenia však asi spĺňajúca očakávania a vkus fanúšikov tohto žánru. Pozrel som si to hlavne kvôli Indii, z tohto pohľadu je zaujímavý pohľad tri desaťročia späť. Inak, scenár je dielom Studenej vojny, herecké úlohy mizerné (ešte tak Kabir Bedi), realistickosť nulová, zobrazenie cudzieho prostredia komixové, jednoducho hurá, že už tie 80. roky sú preč.

jOBS (2013)

Každý kto videl Pirátov zo Silicon Valley bude automaticky porovnávať. JOBS tu vychádza veľmi smutne, v prvom rade, pretože filmu chýba humor ako aj akýkoľvek náboj niečím pozdvihnúť tento nudný film. Ani sa mi nechce hodnotiť, že ľudia v 60-70 rokoch (až na Markulov účes) vyzerajú maximálne ako súčasní hipsteri, dievčatá sú moderne nalíčené atď atď. Odporúčam, radšej si pozrite dokumenty o Jobsovom živote.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011) odpad!

Mtb, jediné šťastie že to má stále menej ako švédsky originál, ktorý je minimálne o triedu lepší. Ale vidím, že si to väčšina fandov americkej kinematografie nemyslí, budú sa brániť ak by som im bral ilúzie.

Úkryt (2002)

Okrem námetu, film v podstate ničím neprekvapí. Celkovo zápletka nemá príliš logiku, čím spochybňujem vôbec potrebu natočenia takéhoto filmu. V zásade som sa nudil, ani vyvrcholenie nič zásadného neprinieslo. Od Finchera rozhodne najslabší film, škoda času pozerať.

Meruňkový ostrov (2011)

Keby ten film nebol tak depresivny, nebol by ani tak nizko hodnoteny.

Equilibrium (2002)

Dalsi zo serie filmov a la 1984, napadne pripominajuci Farenheita. Zial velmi slaby odvar neprinasajuci ziadne nove chute. Jedinou novinkou je hadam strelecka kata, ale je to potrebne 10x ukazat. Asi nebolo co ine. Aj scenar a konecne realizacia su plne chyb -- spolocnost, ktora udajne potlaca emocie, ale kazdy sa tam nasiera aj krici. Jedine potesenie je neamericky koniec, zial ani ten uz nema sancu vytiahnut Equilibrium z podpriemernosti. 2* ani o jednu viac.

Grandhotel Budapešť (2014)

Rozpravka pre dospelych, inymi slovami umelecky ponata absurdna komedia tvariaca sa ako nieco viac. Zial, vela vtipov nie je prilis vydarenych a aj pribeh ma slabe miesta, vcetne slabeho zaveru. Napriek luxusnemu hereckemu obsadeniu, nie je to prevratny film a rozhodne nie je ani na dve pozretia, konzumne vecerne rozptylenie, ked nie je sex ani pivo.