Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Od hereckých výkonů asi není co čekat, všichni herci jsou tak kvalitní, aby své role zahráli proti vzduchu a imaginárním útočníkům uvěřitelně. Herci v hlavních postavách to bez problémů zvládli a ti vedlejší taky a to nemluvím o režisérovi, Miguel Sapochnik dokázal připravit 750 lidí na to, aby během tří měsíčního natáčení vytvořil bitvu, na kterou se nezapomene. - 100 %

Avengers: Endgame (2019)

Nejedná se  o smutný rozlučkový film, je velmi vtipný, protože se vtipy dokázali trefit do správných a očekávaných okamžiků. Myslím si, že zakončení 11 let dlouhé ságy Avengers nemůže být lepší. 100 %

Hra o trůny - Zimohrad (2019) (epizoda)

Tentokrát nemám co tak vytknout, každá minuta z dnešního prvního dílu je dokonalá. Tentokrát není nic zdlouhavé., dialogy jsou oříznuty na tu správnou chvíli, aby se člověk dozvěděl přesně co potřebuje a nezačalo ho to nudit. 100 %

Temný případ - Now Am Found (2019) (epizoda)

V tom nejlepším se má přestat a osmý díl je to nejlepší. A snad bude další sezóna, s jinými herci, abychom se mohli podívat na další příběh, který nám hlavní strůjci celého seriálu Nic Pizzolatto, Daniel Sackheim a hlavně Cary Joji Fukunaga přinesou. Třetí sezóna je totiž ta nejlepší a končí dobře vyřešeným případem a dobrým a šťastným koncem pro vyšetřovatele i pro unesené děti. Hodnocení: 100 %

Temný případ - The Final Country (2019) (epizoda)

Nicu Pizzolattovi se podařilo opravdu předposlední díl zakončit tak, abychom netrpělivě očekávali díl poslední, s tím, že mnoho si mnoho fanoušků přivstane a bude koukat ve tři ráno, aby zjistili, jak to s únosem a vraždami bylo. Máme sice teď už na internetu ukázku z poslední epizody, ale ta vůbec neukáže nic, co by pomohlo s vyřešením případu. Občas se ukáže, že předposlední epizoda je ta nejlepší, ale dnešní epizoda (sedmá z osmi - z třetí série) je opravdu nejlepší. Mé hodnocení: 100 %

Temný případ - Hunters in the Dark (2019) (epizoda)

Jsem opravdu zvědavý, kdo je vlastně unesl, kdo vraždil a kdo vlastně za celým komplikovaným a velkým spiknutím stojí. Určitě hlavním detektivům a jejich přátelům v posledních dvou epizodách půjde o život, ale jak je vidět, z vyprávění z roku 2015, tak detektivové vyšetřování přežijí, ale za jakou cenu? Na vyřešení této otázky máme ještě 2 hodiny Hodnocení: 100 %

Temný případ - If You Have Ghosts (2019) (epizoda)

Pravděpodobně nás už moc minulost nečeká, tak jsem zvědavý, co na nás hlavní tvůrce Nic Pizzolatto připravil. V prvních čtyřech epizodách jsme měli dost typů na únosce a vrahy, ale v pátém díle se dozvídáme to, že je pravděpodobně vše úplně jinak a že se znovu vracíme na začátek, kdy otec viděl své děti naposledy. Druhá půlka sezóny začíná nejlepší epizodou, hodně mně celý hodinový příběh ze tří časových rovin překvapil a poslední minuty  v 21. století mě nechávají v touze vědět další příběh o tom, jak to vlastně s těmi dětmi (vraždou a únosem) bylo. Hodnocení: 100 %

Temný případ - The Hour and the Day (2019) (epizoda)

A co moje hodnocení? Příběh se sice moc neposunul, ale hlavní body příběhu nám naznačily, že to nebude hned tak jednoduché, jak se zdá a hlavně nepůjde pouze o jednoduchý únos a vraždu. Hodnocení: 90 %

Star Trek: Discovery - Bratr (2019) (epizoda)

Režisér (scénárista filmových Star Treků) Alex Kurtzman už odkoukal od J. J. Abramse, jak natočil cool epizodu. Další epizodu bude režírovat další z „klasik Star Trek“ režisérů Jonathan Frakes, který pro plátno dokázal obnovit filmovou sérii s posádkou „Next Generation“ v 90. letech.Jsem hodně zvědavý, kam nás kroky Michael Burnham s posádkou Diskovery donesou, určitě to bude tam, „kam se dosud člověk nevydal“.Hodnocení: 95 %

Temný případ - The Big Never (2019) (epizoda)

Je vidět, že prospěla péče hlavního scénáristy a tvůrce, aby vše postupně poskládal do složité mozaiky postav, jejich činů a pocitů. Určitě se únosce (i vrah) objevil v prvních třech epizodách, ale já zatím tip nemám, sledujeme totiž vyšetřování ve dvou časových úsecích a příběh z 21. Století, kdy už je Hays v důchodu a během natáčení dokumentu odhaluje svojí paměť, kterou má stářím už poznamenanou.Hodnocení: 85 %