Sherlock (2010) (seriál)

Po první epizodě třetí série: Jde tady nějakým způsobem udělit ŠEST hvězdiček?

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Většinou vtipné, místy velevtipné, občas demagogie až mi to kroutilo palce na nohou. Pokud umíte filtrovat, je to velmi povedené představení. P.S. Písně toho Aštara Šerana, či jak si říká, jsem přeskakoval. Děs běs.

Mr. GS (2008) (pořad)

Největším problémem je nerespektování faktu, že talkshow by měla v prvé řadě být o hostovi, ne o moderátorech. Ne, že bych u toho vysloveně trpěl, ale povětšinou jsem cítil jistou lítost, zejména u hostů, kteří mě zajímali. U Krause je to celé o řád výš, ale stejně - Eben je holt Eben...

Cesta do středu Země (1999) (TV film) odpad!

Nejlepší byla namodro nabarvená kukuřice a nedobytná brána z proutí z Baumaxu. Ale i jiné perly by se našly, pravda. Jak jsem byl unaven a chtělo se mi spát, stejně jsem to dokoukal do konce, tomu nešlo odolat. :-)

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Já nevím... Nejvíc mi v hlavě zůstala úvodní muzika, anžto jsem si chvíli myslel, že jsem omylem pustil 12 opic...

Oggy a škodíci (2013)

Překvapivě příjemné (tedy překvapivě pro mě). Jelikož jsem až dosud měl o stejnojmenném seriálu jen velmi mlhavou představu, zprostředkovanou krs pětiletou dceru, vyrážel jsem do multikina ne snad přímo s nechutí, určitě ale s očekáváním hodiny a půl nudy. (Mimochodem jsem tak objevil díru na trhu - v kině dneska dostanete ku koupi či pronájmu kdeco, od popkornu po 3D cvikr, ale malou lampičku na čtení? To ne!) Vybavil jsem tedy následnici kýblem popkornu a limčou, sebe (tajně) třemi plechovkami piva, zasedl - a když jsem se po asi pěti minutách aklimatizoval na styl vyprávění a na animaci, velmi slušně jsem se bavil až do konce. Zejména díky přehršli filmových odkazů - což zjevně v tomhle animáku není kvůli dětem, ale aby to rodiče v kině vydrželi. Velmi ohleduplné :) P.S. Neseznámen s předlohou, byl jsem tááááákhle blízko k masivnímu trapasu, neb hned po začátku snímku jsem se dožral, jaktože je to titulkovaný, když na to choděj hlavně předškolní děti, a chystal se pěkně od plic personálu kina vynadat. Zaplaťbůh, že jsem línej :)

Life on Mars (2006) (seriál)

Musím se přiznat, že mám poněkud rozporuplné pocity. Zpracování o několik tříd výše než americký remake, ale ta pointa... Nechci spoilovat, tak se tu nebudu pouštět do výčtu nelogičností, ale to émerické rozuzlení mi prostě přišlo... vtipnější. I při vší té schematičnosti.

Všemocný (2011)

Tak já nevím... Koukalo se na to dobře, v podstatě až do konce jsem se nenudil, ale... Závěr vypadá, jako když scénáristovi chvilku před dopsáním zavolali kamarádi, ať s nimi jde na pivo a tak to holt zašudlal co nejrychleji. Trochu zklamání. Též jsem se neubránil úvahám nad tím, proč ten někdo, kdo tablety vyvinul (ne, nemám na mysli Apple:) ), si nechá jen tak zmizet pomalu roční dávku, a nepídí se po ní? Proč nechává hlavního hrdinu řádit na finančních i jiných trzích, aniž by zasáhl? Musí mít přece sám dostatečný přísun k účinné látce, aby všechny anomálie jí způsobené dokázal vysledovat. A tak dále a tak dále. Tyhle a podobné otázky, které se mi po dokoukání honily hlavou, srazily hodnocení na dvě hvězdičky. Třetí přidávám, protože jsem se téměř až do konce dobře bavil a kdybych byl poté neopatrně nepoužil mozek, vylezlo by to na čtyři :)