Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Brutální nářez! Konečně 3D, které stálo za to! Černý humor téhle dvojici rozhodně nechyběl a bylo to právě to, co spolu se skvělými efekty tenhle film tak vyzdvihlo. On totiž samotný děj, nebudeme si lhát, je hrozná chujovina :D. "Hlavně kurva neloupejte perníček!" :D

Černobílý svět (2011)

Tak tohle jsem totálně obrečela. Herecké výkony byly natolik přesvědčivé, až mi to bralo dech - byla jsem rozčílená, ubrečená a nakonec nadšená. Není nad film, kde je propírané velmi citlivé téma, herci vženou slzy do očí a vše nakonec končí happy endem.

Voda pro slony (2011)

Konečně taky film z cirkusového prostředí. Pro hlavní pár nemohli být zvoleni lepší herci a i děj mi přišel opravdu zajímavý. Zkrátka milá podívaná s dobrou zápletkou. A ať mi nikdo netvrdí, že R. Pattinson neumí hrát!

Děti moje (2011)

Moc pěkné poklidné drama, bez velkých zvratů a emocí. Jen nechápu, proč byl tento film nominován na Oscara, protože zase takovej trhák to fakt nebyl. Nebýt tam G. Clooney, nebylo by to ani tak zajímavé.

Talisman (2012)

Dala bych i pětku, kdyby vše nebylo tak pohádkové a závěr filmu se skoro od začátku nenabízel. Zase jednou "šimrání" v břiše a pár slz :). A Zac Efron jako mariňák? OMFG!

Zkažená úča (2011)

Nikomu jinému nemohla role učitelky (věčně zkouřené a v kocovině) sednout lépe! Cameron je správně ujetá a role se ujala víc než skvěle. Byla jsem z jejího projevu tak nadšená, až mi bylo jedno, že celkový děj filmu byl úplně na nic. Fakt jsem se nasmála!

Nádherné bytosti (2013)

Napínavé fantasy, s kapkou romantiky. Hezky natočené, hlavní pár obsazen pěknými neokoukanými herci. Ač jsem původně nezvažovala vidět to v kině, rozhodně nyní mohu doporučit!

Mimina (2010)

Tím nejzajímavějším na dokumentu je pohled na rozdíly ve výchově dětí v různých koutech světa. Nutno dodat, že některé byly více než zarážející. Že se vše odehrávalo bez jakéhokoliv slova mi vůbec nevadilo, právě naopak. Člověk se tak mohl soustředit na úžasné záběry, které mi občas až braly dech.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nejočekávanější film tohoto roku...pořád si říkám "nesmíš to srovnávat s Pánem prstenů"...jenže ono to asi nejde. Bylo milé vrátit se k té nádherné krajině, ke skvělému soundtracku, vidět známé postavy...podle mě to ale postrádalo tu pravou akci. Stejnou akci, díky které jsem si právě Pána prstenů zamilovala. Zpracování jako takové bylo určitě velmi zajímavé, líbilo se mi to pohádkovější pojetí, ale právě asi díky tomu mi to přišlo místy až dost suchý :) No, uvidíme s odstupem času. Za shlédnutí to ale každopádně stojí a těším se na pokračování :).

Simpsonovi (1989) (seriál)

Není nad klasiku :)