Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Obšlehnutá jednička :-/ Chápu, že scénáristům docházejí nápady a chtějí love, ale už nám to stačilo. Je škoda, že z pirátů udělali tak nafouknutou bublinu, že ani Jack Sparrow po ní nevyleze po flašce rumu.

Ztracené město Z (2016)

Trošku táhlý ale jinak moc pěkný historický snímek. Oceňuji komorní atmosféru bez kýčovitých efektů a 3D zbytečností. Rukopis Brada Pitta je zde opravdu zná, klidně by si mohl dát hl. roli. Kdyby se film tolik netáhl, byl by ještě lepší.

Mumie (2017)

Vemte si Mumii (1999), přidejte Kruh (2002), dosaďte tam Toma Cruise, i když to nemá za potřebí a dostanete tuto vykradenou patlaninu. Nicméně, oceňuji nápad s efektem rozdvojených zorniček - to je alespoň originální, ale bohužel také jediné, co vás nějak překvapí. Otevřený konec nahrává pokračování, snad se ho nedočkáme !

Noční zvířata (2016)

Po delší době mě zase nadchl čistokrevný psychologický thriller !

Gravitace (2013)

Bravo! Konečně jsem byla ve vesmíru! Uteklo to jako deset minut ale zážitek skoro smrtelně krásný.

Osamělý jezdec (2013)

Rukopis Pirátů z Karibiku z divokého západu z toho šel cítit na sto honů, bohužel...

Zloděj životů (2004)

Na tomto "trilleru" snad nebylo nic dobře, kromě krásné Angeliny.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

"Pohádka" po Burtonovsku pro mě naprosto bez chyby! Svižní a zajímavý děj, bizarní postavičky, skvěle zakomponované prvky z Frankensteina a ještě když hlavní roli ztvární ten nejroztomilejší pejsek na světe, tak to pro mě je luxusní podívaná!

Světová válka Z (2013)

Pro mě je téma zombie nevyhledávané, ale toto provedení bylo špičkové. Oceňuji akci od začátku do konce, která ale vůbec není přehnaná, ale svižná a zajímavá.