Fakulta (1998)

OMG, tak promrhaný potenciál. Zásadní WTF to celé pohřbily.

Avatar: The Way of Water (2022)

Přesně z tohoto jsem měl obavy. Škoda, že se tolik let piplal Cameron s technickým provedením a nevěnoval trochu víc času ději a scénáři, aby nemusely některé scény skončit s nálepkou "trapné, naivní a pitomé". Film tak sbírá body hlavně na klidných místech a naopak na afektovaných bojůvkách plných iracionálního jednání a chaosu je ztrácí. Postavit tak velký kus filmu na dost nevěrohodné touze po pomstě, byl podle mě hrozný přešlap. V USA holt neznají české přísloví "dvakrát měř, jednou řež". Tady to chtělo moc dobře si rozmyslet, co chtěl vlastně udělat a pak tomu teprve začít dávat podobu.

Hráči se smrtí (1990)

Taky už jsem se chtěl za své chování některým lidem omluvit, ale bohužel jsem byl takový ignorant, že pro mě nebylo tehdy důležité si ani zapamatovat jejich jméno a dnes už ani nevím, kde a jak bych je hledal. Film se ale dotýká i toho, do jaké míry vlastně člověk může za své chyby z mládí, které jsou způsobené tím, co jsme zdědili po předcích, jak jsme byli vychování a v jakém prostředí jsme se pohybovali. Získáváme návod na život až v jeho průběhu a někdy bohužel za chyby z neznalosti platíme až příliš draze. Do jaké míry je v možnostech rodičů připravit nás na šťastný život, pokud je samotné toto nikdo nenaučil?

Taxikář (1976)

Nadhodnocený a divný počin. Nesedlo mi to.

Single Man (2009)

Nevyužitý potenciál + nuda :/

Vojákova dívka (2003) (TV film)

Nevyužitý potenciál silného tématu.

Pěst plná hněvu (1972)

Další z důkazů, že Bruce Lee automaticky nezaručuje kvalitu. Film byl nejen naivní, ale doslova blbý. Příběh na hovno, scénář s dialogy na hovno a zahrané na hovno. Kdejaké ochotnické divadlo by to zvládlo provést líp. Chtěl jsem dát odpad, ale posledních 20 minut filmu mělo pár světlých okamžiků, které ze záchoda jednu ušpiněnou a smradlavou hvězdičku vylovily. Pokud se chcete mrknout na pár bojůvek, přetočte na konec, jinak totální ztráta času.

Magnolia (1999)

To bylo táááák hluuuuboooookéééé .... táááák. Jen my primitivové to nechápeme :D

Immortal (2004)

Velmi zvláštní počin. Člověk se u toho nenudí, jen to má prostě mouchy. Je to takový divně poskládaný svět do očí bijícího levného renderu a nerenderu, ale z nějakého důvodu jsem to neřešil a užíval si tu podivnost až do konce.