Tlumočnice (2005)

Politický triler našťastie bez prehnaného množstva akcie s výbornými hereckými výkonmi. Scenáru by sa dalo vytknúť viacero vecí, ale v podaní Nicole Kidman a Seana Penna je to stráviteľné.

Kapitán Ron (1992)

Pohodová oddychová komédia s veľkou mierou nadsádzky.

Střílejte na Francouze! (2003)

Filmárom sa podarilo natočiť film, kde je časť komediálna, časť gangsterská, kúsok je natočený skvelou kamerou a v ďalšom kuse hrá príjemná hudba. Keď však tieto kusy pospájali do jedného celku, vznikol dosť nevyvážený film. Taká jednohubka.

9th Infantry Boys' Morning Wash (1897)

Skupina vojakov v lese pri "údržbe". Každý ma uterák a pred sebou nádobku s vodou a páchajú hygienu. Thomas A. Edison - 20.5.1897

Trained Cavalry Horses (1898)

Vojenská jazda predvádza, ako si ich cvičené kone dokážu na povel ľahnúť aj z jazdcom a opäť sa postaviť. Thomas A. Edison - 22.6.1898

Battle of Mafeking (1900)

Rekonštrukcia bitky. Vidno strelcov, artilériu aj jazdectvo. Kamera je však ešte stále statická. Thomas A. Edison - 28.4.1900

Electrocuting an Elephant (1903) odpad!

Poprava slonice elektrinou. Ide vraj o slonicu Topsy, ktorá pomáhala pri výstavbe lunaparku na Coney Island. Údajne zabila troch ľudí vrátane opilca, ktorý ju kŕmil cigaretou. Podľa IMDB popravu vykonal aj nakrútil Edison. Morbídne. Úchylné. Thomas A. Edison 12. 1. 1903

Policajtka (2001)

Nie je mi úplne jasné, či malo ísť o krimi (strelený a nevhodný názov Policajtka), romantický, mysteriózny film, alebo rodinnú drámu. Tvorcovia vyskúšali z každého niečo a vytvorili podpriemerný guľáš, kde kadečo začali a nič nedokončili. Najlepšie z toho vychádza rodinná dráma, keďže romantika sa medzi hlavnými predstaviteľmi moc nediala. Chýbala tam iskra, ktorá by diváka presvedčila, že sa muž so ženou priťahujú.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Piatym básnikom chýba tá iskra hlavne z prvých troch pokračovaní. Nebyť nostalgie, spomienok a prepojenia s predchádzajúcimi dielmi, pravdepodobne by síce básnici nestratili nádej, ale zapadli prachom zabudnutia. Film je ľahko pozerateľný a nebolo tam nič, čo by mi vyložene vadilo, ale je to, vzhľadom na depresívne obdobie Štěpánovho života, asi najpesimistickejčia, najmenej romantická a najmenej vtipná časť. Ale stále sa to dá pozerať.

Kukačka (2002)

Keď sa stretnú traja úplne odlišní ľudia, ktorí navyše rozprávajú rôznymi jazykmi a musia chvíľu spolu žiť, tak o nedorozumenia a zábavu nemôže byť núdza. Rogoškin dokázal, že vie točiť aj iné filmy ako bláznivé komédie. Hodnotenie ****1/2